Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Aşk, tutku, birliktelik güzeldir güzel olmasına ama bu bağ nasıl kurulacak, karşı cins birbirinden hoşlandığını nasıl anlayacak işte burası biraz muamma… Söz gelimi bir kızın hoşlanma belirtileri nelerdir, tanımadığım bir kızın benden hoşlandığını nasıl anlarım soruları zihninizde dolanıp duruyorsa belli başlı davranışlarından, onun sizden hoşlanıp hoşlanmadığını az çok anlayabilirsiniz.

Kızlar, hem yetiştirilme tarzlarından dolayı, hem de toplumsal beklentilerin ve yargıların temelinde, kadınların bu tür konularda daha çekimser kalmaları gerektiği yattığından, bir erkekten hoşlandıklarını belli ettiklerinde değersizleştiklerini, hatta yaygın ifadeyle “kolay kadın” olarak görüleceklerini düşünürler.

Her kadın, ne kadar çağdaş ve özgür olursa olsun, hoşlandığı bir erkeğe hoşlandığını belli ettiğinde yahut bunu dile getirdiğinde aşağılanacağını düşünür.

İşte bu sebepten dolayı kızların gizli bir lisanları ve tılsımlı işaretleri vardır. İyi gözlemlenildiğinde bu sinyaller okunabilir ve gereği yapılabilir. Eğer bir kızın sizden hoşlandığını sezinliyor ama emin olamıyorsanız sinyallere dikkat kesilin.

Gerçekten hoşlanan bir kız size çok fazla ilgi göstermez, yahut gösteremez. Tam tersi durumlar da vardır ama makbul olanı da budur. Evet o kız sizden çok hoşlansa da size bunu tam olarak yansıtamaz ve bunu isteyerek yapmaz. Hoşlanma ve aşk böyle bir şeydir. İnsan ne kadar hoşlanıyorsa o kadar uzak durur, sınır çizer hatta soğuk davranır. Bu belki de bir insanın ya da bir kadının kendini koruma içgüdüsüdür.

Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız? 1

Duygularını açtığında ya da belli ettiğinde, karşısındaki erkekten karşılık bulamayacağını da düşünerek temelli kendini geri çeker ve kapalı kalmayı tercih eder.

Bir kızın hoşlanma belirtileri arasında, aynı ortamda iken kaçamak bakışları ve göz göze geldiğinizde gözlerini kaçırışı vardır.

Sizinle konuşurken fiziki yahut kişilik özelliklerinizden bir ya da birkaçını övecektir.

Üstünüz başınız, giyim kuşamınız, kullandığınız parfüm, sıhhatiniz ve bu tür size ait ve sizinle ilgili detaylarla ilgileniyorsa, sizden hoşlanıyor olma ihtimali yüksektir.

Bazen de tam tersi olabilir. Hatta öyle ki, sizinle hiç ilgilenmiyor gibi davranabilir, sizinle aynı ortamlarda bulunmaktan hoşlanmıyor gibi hissettirebilir, sizi kızdıracak kadar size ilgisiz ve alakasız tavırla içinde olabilir. Her durumda ilgisiz davranır. Abartılı bir ilgisizlik de aslında tam tersini işaret eder. Yani ilgili olunduğunu…

Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Bir kızın hoşlanma belirtileri arasında size dokunma isteği de vardır. Hoşlanan bir kız, size dokunmak için adeta bahane üretir. Kolunuza dokunur, saçlarınıza dokunur, kazağınıza dokunur, gülerken omuzunuza dokunur, tokalaşmakla kalmaz sizi yanaklarınızdan öper. Dokunmak, bir insandan hoşlanıldığının en bariz belirtilerinden biridir.

Tanımadığım bir kızın benden hoşlandığını nasıl anlarım sorusuna bir yanıt da size yakın oturma isteğidir. Her şekilde size yakın oturmak isteyecek ve bunun için bahaneler geliştirecektir.

Bir Kızın Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız? 3

Hoşlanan bir kız sarılma ortamı doğduğunda hafiften bir sarılıp sırtınıza da iki pat pat yapmakla kalmaz, sımsıkı sarılır ve adeta sizi bırakmak istemez. İşte böyle bir durumda hiç tereddütünüz olmasın, kız sizden hoşlanıyor.

Yaptığınız yavan, hatta gülümsenmeyecek esprilere bile kahkahalarla gülerler. Bu sizin komik olduğunuz anlamına gelmez, onun sizden hoşlandığı anlamına gelir.

Bir kızın hoşlanma belirtileri aşağı yukarı böyledir. Ama kendini en çok ele veren unsur gözlerdir. Bakışlar çok şey anlatır. Onu da artık kendi içgüdülerinizle ve hislerinizle çözüverin bir zahmet…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bir-kizin-sizden-hoslandigini-nasil-anlarsiniz/