Birinin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Birinden hoşlanıyorsanız bunu bilirsiniz. Peki ya biri sizden hoşlanıyorsa bunu nasıl anlayacaksınız? Genel tavırları herkese karşı aşağı yukarı aynı olan tiplerdense, size özel bir ilgi ve alakasının olduğunu nereden anlayacaksınız? Öyle erkekler vardır ki hemen her kadına aynı tepkileri verir, aynı bakışla bakar, aynı iltifatları eder ve aynı ses tonuyla konuşurlar.

Kadınlar için de geçerlidir bu. Aynı cilve, aynı eda, aynı poz hep üzerinde olan kadının da hoşlanma derecesi ve yönünü kestirmek pek olası değildir. Böyle bir durumda, eğer hoşlandığınız kişinin de sizden hoşlandığını anlamak istiyorsanız ufak tefek gibi gözüken ama temelde direkt olarak gerçek hisleri gösteren belirtiler yakalamak mümkün olabilir.

O erkeğin yahut kadının benden hoşlandığını nasıl anlarım diyorsanız, asla yalan söyleyemeyen gözlerine dikkatle bakacaksınız. O gözler size bakarken farklı ışıldıyor, gözbebekleri irileşiyor, gözleri derinlerinize dalıyor, yani bir hoş bakıyorsa büyük ihtimalle sizden hoşlanıyordur.

Hoşlanma belirtileri erkeklerde ve kadınlarda bazı noktalarda farklılaşabiliyor. Bakalım o yol ayrımı nasıl, ayrılan ve kesişen noktalar neler ve cinsiyetlerin spesifik tarafları kendini nasıl ele veriyor… Bakalım benden hoşlanıyor mu dediğiniz adam yahut kadın sizden hoşlanıyor mu?

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Erkekler, kadınlar kadar karmaşık modeller değil. Bir kadından hoşlandıklarında sakarlaşabiliyor, aşk konularında ne kadar deneyimli olurlarsa olsunlar heyecanlanabiliyor, heyecanlarını seslerine yansıtamamayı pek de beceremiyorlar. Kimisi beğenisini alenen ortaya sererken, kimisi de ilgilenmiyormuş gibi davranabiliyor. Ama kadınların külahına anlatsınlar tabii.

Hz. Adem’e yasak elmayı yediren Hz. Havva’nın nesli olan kadınlar, kendilerinden hoşlanan erkeği de hemen ayırt edebiliyor. Ne kadar gizlenirse gizlensin, beğenme, hoşlanma, sevgi, aşk, tutku gibi hisler, beden kafesinin içinde, perdeleri çekili bir odada kalamayıp, dışarı sızıyor.

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri

Hoşlanan erkek, hoşlandığı kadını görmeden edemez. Onsuz tek bir saat bile geçiremez. Kadın oralarda yoksa erkek de bitiktir. Ama kadının oralarda olup olmaması umurunda değilse, ne zaman belirip ne zaman kaybolduğu çok da ilgisini çekmiyorsa, “olmasan da olur” tavırlarındaysa o erkekte herhangi bir hoşlanma belirtisi yoktur.

Bu aslında her iki cins için de geçerlidir. Hoşlanan bir kalp, gözler aracılığıyla hoşlandığı kişiyi adeta içmek ister. Ona bakma ister. Tüm dünyanın, onun suretimde tezahür ettiğini düşünür. “Görmeden edememek” bir hoşlanma belirtisidir yani.

Kıskanıyorsa, her fırsatta kadına temas etmek istiyorsa, bir şeyleri bahane ederek sorular soruyor ve sürekli onunla vakit geçirmek istiyorsa o erkek hoşlanıyordur.

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri 1

Kadının hayatını yakından takip ediyorsa, sosyal medya hesaplarında tüm hayatını ve paylaşımlarını didik didik inceliyorsa, ona iltimaslı ve sabırlı davranıyorsa, hoşlanıyordur.

Bir yerlere davet etmeye çalışıyor, dışarıda kahve içelim, sana bir yemek borcum var onu ödemek istiyorum diyorsa, hoşlandığı kadınla baş başa kalmak istiyorsa, o erkek aşka niyet etmiş demektir.

İltifat eden erkek hoşlanan erkektir. Tabii her kadına aynı iltifatları sıralayan erkeklerden söz etmiyoruz. Özel iltifatlardan bahsediyoruz. Bu hem kadının ruhunu okşar, hem de erkeğin hoşlandığını gösterir.

Erkeklerin Hoşlanma Belirtileri 2

Konuşmayı uzatıyorsa, işin peşini bırakmıyorsa, pervane oluyorsa ama bunu bunaltmadan yapıyorsa o erkek hoşlanıyordur.

Bu ve buna benzer tavırlar hoşlanan erkeği ele veren detaylardandır.

Kadınların Hoşlanma Belirtileri

Kadınların karmakarışık yaratıklar olduklarını asırlardır söyler dururlar. Bunu söyleyenler de erkeklerdir elbette. Kadınlar hoşlanıyorlarsa bunu düz değil, genellikle daha anlaşılmaz bir şekilde ifade ediyorlar. Ne de olsa onlar kadın. Her ne kadar şeytanla yakın arkadaş olsalar da duyguları daha kırılgan, daha zarif ve daha hassas varlıklar. İncitilmek, ayıplanmak, reddedilmek istemiyorlar ve eğer bir erkekten hoşlanıyorlarsa bile bunu net bir şekilde ifade edemiyorlar.

Kadınların Hoşlanma Belirtileri

Ama anlaşılıyor. Hisli, sezgileri güçlü ve sosyal zekası gelişkin bir erkek bunu rahatlıkla anlayabiliyor. Kadın kırılır, kadın küser, kadın içine döner. Kadın ilgi bekler ve özel olmak ister. Her kadına mavi boncuk dağıtan erkek pek de makbul erkek değildir.

Kadın, hoşlandığı erkeğin karşısında saçlarıyla oynuyorsa, konuşma anında bedenini ona doğru yönlendiriyorsa, onu görmek için bahaneler yaratıyorsa, gülümsüyorsa, kahkaha atıyorsa, konuşmak için fırsat kolluyorsa hoşlanıyordur.

Cilve bir kadının en büyük süslerinden birisidir. Cilvesiz kadın, cilası atılmamış mobilya gibidir adeta. Yavan ve kuru. Bir de o kadın hoşlandığı erkeğin yanında daha da kadınsı hale geliyor, gözlerinin içi gülüyor, bir kuş gibi şakıyorsa hoşlanıyordur. Ama dedik ya, ruhu kırılgan kadın, karşıdaki erkeğin hislerinden emin değilse kendini tam olarak ele vermez, hoşlandığını net olarak belli etmez, bazen tam tersi davranışlar da sergileyebilir.

Kadınların Hoşlanma Belirtileri 1

Burada iş erkeğe düşer ve ilk adımı o atarsa, bu iş mutlu finale doğru gider. Her şeyde olduğu gibi bu durumda da bir görev dağılımı var. Burada da ilk adım erkeğin atması gereken adım oluyor.

Benden hoşlanıyor mu dediğiniz erkek ve kadın işte kendini bu şekillerde ele veriyor. İş bundan sonra sizin içgüdülerinize ve seziş gücünüze kalmış.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/birinin-sizden-hoslandigini-nasil-anlarsiniz/