Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Bitkiler, her geçen gün yeni mucizevi etkilerine vakıf olduğumuz, doğanın benzersiz ürünleridir. Yüz binlerce yıldır her türlü nimetinden faydalandığımız doğayı son yüzyılda unutmuş olsa da, içinde bulunduğumuz günlerde doğaya dönüş trendi hız kazanmış ve bitkilerin benzersiz faydalarından hepimiz etkin biçimde faydalanmaya başlamış durumdayız. Tabii zayıflama yöntemleri içerisinde de bitkisel yöntemler en önde gelenlerde olmakta ve bu konuda fikirler veren pek çok uzman bulunmaktadır. Bu sayfamızda uzmanlardan bitkisel zayıflama yöntemleri alacağız ve evde zayıflama yöntemleri öğreneceğiz. Bu sayede kimyasallar ve ilaçlar olmadan doğal zayıflama yöntemleri hakkında detaylı bir bilgi birikimine sahip olup, dilediğimiz zaman kendi imkanlarımızla zayıflama imkanına sahip olacağız.

Bitkisel Yollarla Zayıflama

Öncelikle şu konunun özellikle altı çizilmelidir. Zayıflama, hiçbir biçimde sadece bir şeyler yeyip içerek olmaz. Bu bir bitki de olsa, ilaç da olsa olmaz. Zaten ölümlere sebep olan zayıflama ilaçlarının problemi de tam olarak burada ortaya çıkar. Sadece o ilacı içerek zayıflama vaad eden ürünler, vücut fonksiyonlarına zarar verir ve ciddi problemler ortaya çıkmasına neden olur. Oysa bitkilerle uygulayacağınız tedaviye fiziksel aktiviteyi de dahil etmek durumunda olmanızdan ötürü, kimyevi etkileri olmayacaktır. Elbette uzmanlardan bitkisel zayıflama yöntemleri de belli sınırlamalara ve yan etkilere sahiptir. Ancak, evde zayıflama yöntemleri içerisinde, kısıtılı fiziksel aktivite ile doğal zayıflama yöntemleri kullanarak, yağ yakma süreci hızlandırılabilir.

Aktivitenin ve Metabolizma

Zayıflama sürecinde birinci etken aktivitedir. Zira kilo vermek doğrudan vücudun hareketliliği ile bir durumdur. Bunun son derece somut bir hesabı vardır. İnsanoğlu hayatta kalabilmek için bir bazal metabolizma hızına sahiptir ve günlük belli bir kalori tüketim miktarı vardır. Bireylere göre küçük değişiklikler göstermekle birlikte, yetişkin erkekler için bu rakam, 2300, kadınlar 1800 kaloridir. Bu değerler, günlük aktivite miktarına göre artar ancak azalması söz konusu değildir. Yalnızca vücudun bekleme moduna geçmesi durumunda değerlerde marjinal bir azalma meydana gelir.

Bekleme modu bir savunma mekanizması olarak aktifleşir. Yeterince besin girmeyen beden, daha az vücut kaynağı tüketmek için daha yavaş çalışır. Buna metabolizmanın yavaşlaması deriz. Metabolizma hormonsal nedenlerle de yavaşlayabilir. Özellikle tiroit hormonlarındaki dengesizlikler bu hızın artmasına veya yavaşlamasına neden olabilir. Ne yaparsa yapsın kilo alamayan veya zayıflayamayan insanların esas sorunu budur. İşte uzmanlardan bitkisel zayıflama yöntemleri, alarak düzenlemek istediğimiz tam olarak bu matebolik faaliyetlerdir. Kullanacağımız evde zayıflama yöntemleri içerisinde hiçbirisi, hiçbir şey yapmadan doğal zayıflama yöntemleri değil, metabolizmayı hareketlendirme yöntemleridir. Yani ek bir diyet veya aktivitede artış mutlak suretle gerekecektir.

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri 1

Besinlerin Seçimi

Kilo almamızı sağlayan besinlerin nitelikleri en az nicelikleri kadar kilo almamız üzerinde etkilidir. Örneğin, sürekli karbonhidrat ve yağ tüketen bir birey, ister istemez kilo alacaktır. Sadece karbonhidrat tüketerek kilo verilir yaklaşımı doğru değildir. Şeker, karbonhidrat ve yağlar mutlak suretle yüksek kalori değerlerine sahiptir. Bu besinlerin beslenme rejimi içerisinde daha az kullanılması otomatik olarak kilo verme sonucunu doğuracaktır. Kaldı ki uzmanlardan bitkisel zayıflama yöntemleri araştırdığınızda elde edeceğiniz evde zayıflama yöntemleri de, proteinler ve faydalı karbonhidratları tüketmek yönündedir. Ayrıca, aktarlardan satın alacağınız bitki ürünleri ile metabolizmayı hızlandıracak doğal zayıflama yöntemleri de elde edilebilecektir.

Tüm zayıflama yöntemleri uygulanırken, özellikle sıvı alımı noktasında çok dikkatli olunmalıdır. Günde 2 litreden az olmayan sıvı tüketimi kesinlikle sağlanmalıdır. Böbrek fonksiyonları, diyetler sırasında en çok zarar gören fonksiyonlardır. Bu nedenle diyet sırasında can kayıpları yaşandığı dahi rapor edilmiştir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bitkisel-zayiflama-yontemleri/