Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir

Blazer Ceket Nasıl Kombinlenir
Ceket, gerek erkek, gerekse kadın giyiminde çok önemli bir yere sahip, vazgeçilmez bir figürdür. Hem spor hem de klasik tarz giyimde sıklıkla tercih edilen ceket modelleri arasında en fazla tercih edilenlerden biri de blazer ceket hiç kuşkusuz.

Blazer ceket deyince, göğsünde arma olan ve daha çok siyah ve lacivert renkte olan ceketler akla gelse de bu çok da doğru bir  tanımlama değildir. Yuvarlak kesimli ve daha çok spor tarza yakın, blue jeanlerle de çok rahat kombinlenebilen, modern çizgilere sahip bir ceket kesimi akla gelmelidir.

Yaka kısmı, klasik ceketlerden pek de farklı olmayan, manşetleri düğmeli olabilen, bazı modellerde göğüs cebi üzerinde arma taşıyan, dar kesimli bu ceketler, özellikle ideal kilosunda olan kişilerde çok şık ve gözalıcı duruyor.

En sık ve sevilerek kullanılan blazer ceket modeli tek düğmeli olanlardır. Dik omuzlu, kolları hem uzun hem de şanel boy, dar kesimli modellerinin, kişiyi son derece enerjik, şık ve modern görünümlü gösterdiği de bir gerçek.

Bayan blazer ceket modelleri
Blazer ceket alırken kişinin fiziğini iyi tanıması; omuz-bel orantısı, bel yüksekliği, kolların vücuda oranı, kilo durumu gibi özelliklerini iyi bilmesi gerekiyor.

Çok çeşitli renk ve tarzda bayan blazer ceket modelleri mevcut. Blazer ceketler, giyilen etek, pantolon, gömlek, bluz, tişört gibi diğer parçalar ve kullanılan aksesuarlarla hem çok şık hem de son derece cool ve havalı bir çizgi oluşturabiliyor.

Bayan blazer ceket modelleri yaş, boy, kilo gibi etkenler vasıtasıyla değişkenlik gösterse de, yine de kendine has çizgisiyle, kadınların gardrobunda kurtarıcı niteliğinde bulunması gereken parçalardan biri…

Bayan blazer ceket nasıl kombinlenir
Blazer ceket, uygun bir etek veya tek parça bir elbiseyle  kullanılacağı gibi; blue jean ve beyaz bir t-shirt ile de son derece sade ama şık bir kombin de sunabiliyor.

Eğer canlı, karışık, gözalıcı renk ve desenlerde bir blazer ceket kullanılacaksa, kombinin diğer kısımlarında daha sade ve geri planda kalan renkler tercih edilmelidir. Böylelikle hem blazer ceketin kesimini ve rengini vurgulamış; hem de renkli bir şıklık yakalamış olursunuz.

Gömlekler ve elbiselerle de yaratıcı ve farklı stiller yaratmanıza yardımcı olacak blazer ceketleri, tarzınız ve zevkinize uygun şekillerde kombinleyerek, kendinize has bir tarz oluşturmanız mümkün.

Blazer ceket marka ve fiyatları
Bir tekstil cenneti olan ülkemizde çok çeşitli marka ve fiyat aralığında blazer ceket bulmak mümkün. Bu biraz da sizin ürün seçerkenki titizliğiniz ve sabrınıza kalmış bir detay. En ünlü markaların koleksiyonlarından tutun da, hiç ummadığınız mini butiklerin vitrinlerinde, köklü ve eski pasajların loş dükkanlarında da çok özel ve orijinal parçalar bulabilirsiniz. Yeter ki size neyin yakıştığını bilin, vücudunuzu tanıyın ve yaratıcı çözümler üreten bir yeteneğe sahip olun..

Unutmayın her kadına yakışacak bir blazer ceket mutlaka vardır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/blazer-ceket-nasil-kombinlenir/