Bob Kesim Saç Modelleri

Bob Kesim Saç Modelleri

Özellikle son dönemde popüler olan Bob kesim saç modelleri neşeli, genç ve kişiyi daha dinamik göstermesiyle dikkat çekiyor. Her yaştan kadının rahatlıkla kullanabileceği bu model saçlar her saç tipine uygun oluşlarından dolayı tercih ediliyor.

Bob Saç Kesim Modeli Nedir

Bob saç kesimi “küt kesim” olarak tabir edilen, yıllardır kullanılan bir model.  Yani ne çok kısa ne de çok kısa. Eskiden kullanılan bu model çene hizasında saçın dümdüz bir şekilde kesilmesiyle elde ediliyordu. Şimdi modernleşene bob kesim ise omuz hizasında, burun hizasında, ortadan veya yandan ayrılmış şekilde, kaküllü ya da bambaşka bir şekilde olabiliyor. Her saç tipine ve rengine uygun olan bu kesim kadınlara oldukça modern bir görünüm katıyor.

Bob Saç Modeli Hangi Yüzlere Yakışır

Yüzü uzun olanlar için bob kesim saç modelleri oldukça uygundur. Ayrıca yüzü geniş olanlar için de bob kesim önerilir. Aslında yuvarlak yüzlü, keskin hatlara sahip kadınlar dışında hemen hemen herkes rahatlıkla bu saç modelini kullanabilir.

Bob Saç Modeli Bakımı Nasıl Olmalı?

Saçınızı Bob kesim olarak şekillendirdikten sonra kesim kadar önemli bir şey de, bu modern saç modeline bakabilmek ve saçlarınızı sağlıklı bir şekilde korumaktır. Unutmamak gerekir ki, kısa kesim modeller eğer iyi bakılmaz ve şekillendirilmezlerde daha erkeksi bir görünüme neden olabilirler. Bunun olmasını engellemek için yüzü yüze gelen katların ve perçemlerin düzgün şekil almasını sağlamak gerekir.

Bob saç kesimini şekillendirmek için piyasadaki birçok ürün kullanılabileceği gibi kolay ve pratik, doğal yöntemler de tercih edilebilir. Örneğin yarım limon suyunun içerisine bir çorba kaşığı su karıştırılarak bir sprey yardımıyla saça püskürtülebilir. Limon hem saça sertlik kazandırırken hem de içeriğindeki maddeler sayesinde saçınıza parlaklık katar. Ayrıca besleyicidir de.

Bir başka bakım ve şekillendirme yöntemi ise bir çorba kaşığı şeker ile bir bardak suyun karışırılmasıdır. Karışım bir spreyle saça sürülür. Saçlarınız jölelenmiş gibi gözükürken, şeker sayesinde de beslenmiş olur.

Ünlülerin Bob Saç Kesim Modelleri

Bob saç kesimini zarif stiliyle birleştiren isimlerden en ünlüsü herhalde Jennifer Aniston’dur. Özellikle uzun saçlarını ani bir kararla bob stilde kestirmesi herkesi şaşırtmışsa da, bir süre bu modelin Aniston’un yüzüne ne kadar yakıştığı görüldü. Hafif toplu ama uzun bir surata sahip olan Aniston, bu modelin en çok yakıştığı isimlerden biri.

Bob Kesim Saç Modelleri-Jennifer-Aniston

Anna Wintour, Christina Hendricks, Dani Minogue ve Jenny McCarthy gibi isimler de bob kesim kısa saç modelini tercih eden ünlüler arasında yer alıyor. Yine Rooney Mara da kaküllü bob saç modelini en iyi taşıyan ünlülerden biri. Altın sarısı saçlı Agyness Deyn ise bob kesim saç modeliyle girdiği her ortamda dikkatleri üzerinde çekmeyi başarıyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bob-kesim-sac-modelleri/