Bordo Oje Nasıl Sürülür?

Bordo, kırmızının çekiciliği ile siyahın asaletini karıştığı özel bir renktir. Giyim ürünleri, ayakkabı seçimi, aksesuar seçiminde sık sık kullanılan bu renk, bayanlar tarafından oje rengi olarak da sıkça kullanılır. Bakımlı ve her zaman sağlıklı tırnaklarına en kolay şekilde bordo oje sürmek isteyen bayanlar için bordo oje sürme teknikleri ve modelleri hakkında bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Bordo Oje Nasıl Sürülür?

Bordo renk oje, koyu renkli ojeler arasında yer alır. Koyu renk ojelerin sürülmesinde dikkat edilmesi gereken tüm noktalar bu nedenle bordo ojede de geçerlidir. Bordo oje sürmeden önce ik dikkat edilmesi gereken nokta, tırnakların tamamen temiz olmasıdır. Temiz ve kuru olmayan tırnaklar üzerine sürülen her renk ojede dalgalanma ya da bozukluk oluşabilir.

Bu dalgalanma ve bozuklukların oluşmaması tırnak bakımı için sürdüğünüz bir krem ya da koyucu varsa ilk olarak onu temizleyin. Ardından tüm koyu renk ojeler için geçerli olan alt tabaka bazı sürün. Oje alt tabaka bazı, şeffaf renkli ya da ten renginde olan her hangi bir oje olabilir.

İnce bir kat olarak bu ojenin sürülmesi, koyu renk oje çıkarmak istendiğinde tırnak diplerinde kalan oje renklerinin oluşmamasını sağlar. Alt renk oje bazı kullanıldığında aseton ile oje çıkarılması sırasında tırnak diplerinde bu açık renk kalacağı için yeni oje sürerken farklı bir renk kolaylıkla uygulanabilir.

Bordo Oje Nasıl Sürülür? 1

Bordo oje sürerken ilk fırça darbesinin orta noktaya vurulması gerekir. Uzunlamasına uygulanan bu ilk fırça darbesinin sağ ve sol kısımlarına uygulanan iki fırça darbesinin de tek çekimlik ve tırnak dibinden ucuna kadra çekilmesine dikkat edin. Geri kalan boşlukları çok fazla kat olmayacak şekilde küçük dokunuşlar ile boyayabilir, düz bordo oje uygulamasını bu şekilde sonlandırabilirsiniz.

Eğer bordo ojeyi tek renk olarak kullacaksanız, daha uzun süre kalıcı olması ve daha yoğun olması için bir kat daha dikkatlice oje sürebilirsiniz. Ancak ikinci katı sürmeden önce mutlaka ilk katın kuruduğundan emin olun.

Bordo Oje Modelleri

Bordo oje, hem beyaz tenli hem de koyu tenli ellere sahip bayanlarda kullanılabilir. Her ten rengine göre özel olarak model de verilebilen bordo oje modellerinden bir kaçını sizler ile paylaşıyoruz.

Bordo Oje Nasıl Sürülür? 2

Bordo renk oje üzerine daha farklı bir renk tonunda uygulanan desenli ojeler, her zevke göre özel olarak tasarlanabilir. Bir ip ya da ince şerit yardımı ile bordo oje üzerine tasarlanan yukarıdaki model gibi modelleri, o gün kullanacağınız kıyafetinizin desenine göre tasarlayabilirsiniz. Örneğin üçgen desenli bir kıyafet ile üçgenlerden oluşan bordo desenli bir oje modeli kullanabilirsiniz.

Bordo Oje Nasıl Sürülür? 3

Oje ile desen vermeyi bilmiyor ya da o kadar vaktin yok diyorsanız, yukarıdaki gibi bir model de deneyebilirsiniz. Her yaştan bayanın hoşuna giden bu modelde her bir tırnağı başka renge boyayabileceğiniz gibi belli başlı tırnakları sadece farklı renge boyayıp hoş bir model tasarlayabilirsiniz. Bu modelde de yine giyim ürünlerinizin renk uyumuna göre tasarım yapabilirsiniz.

Bordo renk ojelere en çok yakışan oje modellerinden birisi de simli ombre modelidir. Bordo üzerine beyaz, sarı ya da daha farklı renk bir simli oje ile uygulanan yarım oje tasarımı özellikle genç bayanların çok hoşuna gidiyor.

Bordo Oje Nasıl Sürülür? 5

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/bordo-oje-nasil-surulur/