Börülce Salatası Kaç Kalori

Börülce salatası kaç kalori, demir ve protein açısından zengin, lif oranı yüksek; çinko, manganez, potasyum, folik asit ve beta karoten gibi son derece hayati ve önemli vitamin ve mineralleri içeren börülce, baklagiller familyasının en önemli üyelerinden birisidir.

Börülce Salatası Kaç Kalori

Bu kadar faydalı bir besin olmasına rağmen tüketilme oranı çok yüksek olmayan börülce gizli kalmış ya da değeri tam anlaşılmamış bir değerdir de diyebiliriz. Bu sebeple börülceye sofralarda daha fazla yer vermek ve besin kalitesinden daha fazla istifade etmek gerekir.

Kabızlığı gideren, yüksek tansiyonu düşüren, bağışıklık sistemini güçlendirerek kansere karşı da koruma sağlayan börülceyi ister yemek olarak ister çorbalarda yahut salatalarda tüketebilirsiniz. Ama eğer hem tok tutan, hem kolay hazırlanan, hem düşük kalorili hem de lezzetli bir börülce tarifi istiyorsanız börülce salatası tüketebilirsiniz. Börülce kalori açısından da son derece makul bir yapıdadır.

100 gram kuru börülce kalori açısından 115 rakamına karşılık gelir. Börülce kaç kalori sorusunun yanıtı, börülce ile yapılan yemeğin türüne göre değişir. Eğer börülcenin salatasını yapacaksanız börülce kaç kalori sorusu börülce salatası kaç kalori şekline dönüşür.

Börülce Salatası Kaç Kalori 1

Bol maydanozlu, dereotlu, taze soğanlı, kapya biberli, kornişonlu, zeytinyağlı, limonlu nefis ve sağlık yüklü bir porsiyon börülce salatası ortalama 150 kaloridir. Hem tok tutan, hem de protein, demir ve pek çok minerali vücuda kazandıran bu enfes salatayı sofralarınızdan eksik etmemelisiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/borulce-salatasi-kac-kalori/