Boyu Daha Uzun Gösteren Püf Noktaları

Kısa boylu olmak bazı kadınlar tarafından takıntı haline gelmiş olabilir ya da orta boyluysanız fazladan birkaç cm. daha uzun olmak isteyebilirsiniz. Ancak belli bir yaştan sonra boyumuzun uzaması biyolojik olarak mümkün değildir.  Yine de bu sorun tamamen çözümsüz sayılmaz.

Boyu Daha Uzun Gösteren Püf Noktaları 1

Kıyafetlerin sihrini kullanarak istediğiniz boy uzunluğuna sahip olabilirsiniz. Uygun parçaları seçip doğru kombinler yaparak olduğunuzdan daha uzun boylu görünmek mümkün. Bu yazıda uzun görünmek için kullanacağınız kombinler ve uzak durulması gereken kıyafetleri sizlerle paylaşıyoruz.

Daha Uzun Görünmek İçin Tercih Edilmesi Gerekenler

Tek Renk Giyinmek: Baştan aşağı aynı renk giyinmek görüntüyü kesmediği için uzun görünmenizi sağlar. Siyah, lacivert gibi koyu renkleri tercih ederek hem daha zayıf hem de uzun görünebilirsiniz. Dilerseniz aynı rengin farklı tonlarını da birlikte kombinleyebilirsiniz.

Koyu Renk Skinny Jean: Vücuda tam oturan koyu renk bir skinny jean bacaklarınızı ince ve uzun gösterecektir. Ancak kumaşının çok kalın olmamasına ve yapışmadan sarmasına dikkat etmelisiniz. Skinny jeanlerinizi stilettoyla kombinleyerek hem tarz bir görünüm elde edebilir hem de daha uzun görünebilirsiniz.

Bilek Boy Pantolon- Ten Rengi Ayakkabı: Ten rengi ayakkabıların başlangıç ve bitiş yeri göze çarpmadığı için göz yanılsaması yaratarak uzun görünmenizi sağlar. Bilek boy pantolonlar ise ayak bileğini açıkta bıraktığı için görüntüyü bölmezler ve ten rengi bir ayakkabıyla kombinlendiğinde uzun görünmenize yardımcı olur.

İspanyol Paça Pantolon- Platform Topuklu Ayakkabı: Bu kombinin boyu ne kadar uzun gösterdiğine şüphe yok. Tek dikkat edilmesi gereken nokta ise ayakkabınızın topuğunun pantolonun altından görünmemesi.

Boyu Daha Uzun Gösteren Püf Noktaları 2

Bele Oturan Blazer Ceketler: Blazer ceket seçerken belinizin üzerinde biten ya da kalçalara kadar inen modellerden uzak durmalısınız. Belinizin tam altında biten ve oturan blazer ceketler beli vurgulayarak üst bedeninizi hem uzun hem de ince gösterecektir.

Maksi Boy Elbiseler: Kısa boylular maksi boy elbise giymekten çekinmektedir. Ancak aksine yere kadar inen maksi etekler uzun bir silüet oluşturur.

Kabarık Saç Modelleri: Eğer yüzünüz yuvarlaksa kabarık saç modelleri tercih ederek hem yüzünüzü daha uzun gösterebilir hem de fazladan 1-2 cm. uzun görünebilirsiniz. Özel günlerde mutlaka krepeli topuzlar ya da maşalı modeller tercih edin. Günlük hayatta ise yüksek atkuyruğu tercih edebilirsiniz.

Dik Duruş: Dik durmanın uzun görünme üzerine etkisi tartışılmaz. Kendinize sürekli yürürken ve otururken dik durmanız gerektiğini hatırlatın.

Boyu Daha Uzun Gösteren Püf Noktaları 3

Kısa Boyluların Uzak Durması Gerekenler

Bol  ve Salaş Kıyafetler: Tarz olarak salaş kıyafetlerden hoşlanıyor olabilirsiniz. Ancak kısa boyluysanız bol ve salaş kıyafetler sizi basık gösterecektir. Tercihiniz üzerinize tam oturan ve potluk yapmayan kıyafetlerden yana olsun.

Bilekten Bağlamalı Ayakkabılar: Eğer kıyafetinizin altından görünecekse, bilekten bağlanan ayakkabılar bacak boyunuzu keseceği için tercih etmemeniz daha doğru olacaktır.

Tulumlar: Tulumlar uzun boylu ve kum saati vücut tipine sahip kadınlarda kendini daha iyi gösterecektir. Tek parça kıyafet olmasına rağmen görüntüyü ikiye böldüğü için kısa boyluların uzak durması gereken kıyafetler arasındadır.

Boyu Daha Uzun Gösteren Püf Noktaları 4

Kalın Kemerler: Yüksek belli pantolon ve etekler bacak boyunuzu daha uzun gösterir. İnce bir kemerle kombinlendiğinde ise belinizi vurgular. Kalın kemerler ise görüntüyü ortadan keserek daha kısa görünmenize yol açar.

Kapri Pantolonlar: Yazın sık tercih edilen kapri boy pantolonlar da kısa boylular için uygun değildir. Uzun görünmek için tercih etmeniz gereken ideal paça uzunluğu ayak bileğinizin hemen üzeridir.

Midi Boy Etek ve Elbiseler: Midi boy etek ve elbiseler bacak boyunuzu ikiye bölecektir. Bu nedenle diz üstünde kalem etekler ya da maksi boy etek ya da elbiseleri tercih etmelisiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/boyu-daha-uzun-gosteren-puf-noktalari/