Boyumu Uzatmak İçin Ne Yapmalıyım?

Boyum nasıl uzar, vücudumuzun yerden yüksekliği boyumuzu oluşturur. Eskilerin “endam” dedikleri kavram aslında boyumuzdur. Hemen herkes uzun bir boya sahip olmak ister. Uzun boyda anne ve babadan alınan genetik miras en önemli faktördür.

Boyum Nasıl Uzar? 1

Bunun dışında kemik gelişimi döneminde doğru ve sağlıklı beslenme, dışarıdan alınacak besin takviyeleri, vitamin ve mineral destekleri ve isabetli egzersizlerle boyu uzatmak mümkündür. Peki boy nasıl uzar, etkili boy uzatma yolları nelerdir, boy uzatan yiyecekler var mıdır soruları için yanıtlara bakalım ve boy uzatma tekniklerini ayrıntılı şekilde izleyelim.

Boy uzaması için kemik gelişimini tetikleyen A ve D vitaminlerini, kalsiyum, çinko gibi mineralleri mutlaka almak gerekir. Süt ve süt ürünleri, et grupları, özellikle balık ve omega 3, omega 6  yönünden zengin gıdaları düzenli tüketmek şarttır. Eczanelerden temin edilecek balık yağı da boy uzamasında oldukça etkilidir.

Nasıl boyum uzar diyenler boy uzamasına katkı sağlayacak egzersizleri de yaparak işi daha da kolaylaştırmış olacaklardır.

Basketbol, voleybol gibi sıçramaya yönelik sporların boy uzattığı söylense de bunun doğruluğu net olarak kanıtlanmamıştır.

Boyum Nasıl Uzar? 2

Ama yeterli D vitamini almak, bu D vitamininin vücutta fonksiyonel hale gelebilmesi için korunmalı olarak güneşe çıkmak, açık havada oynanacak basketbol, voleybol tarzı sporlar, kol kaslarının ve kemik aralarının açılmasını sağlayan, vücudu esneten yüzme sporu ve ilave olarak alınacak balık yağı yahut balık yağı kapsülleri ile boy uzamasına önemli ölçüde katkı sağlayabilirsiniz.

Boy uzatan yiyecekler ve içecekler denildiğinde en şöhretlisinin süt olduğunu herkes bilir. Özellikle gece yatmadan evvel içilecek süt, kemik gelişimine büyük katkı sağlar. Gelişme çağındaki çocukların ve ergenlerin yatmadan evvel ve gün içinde mutlaka süt tüketmeleri şarttır.

Boy Uzatma Egzersizleri

Boyun uzamasına destek sağlayacak hareketler daha çok zıplama, sıçrama, açılma ve sallanmadır. Barfix çekme, ellerle yüksek bir yere tutunup asılarak sallanma, yüksek bir nokta tespit edip her gün belirli setler hainde sıçrayarak o noktaya dokunmaya çalışma ve yüzme gibi tüm kas gruplarını çalıştıran, vücudun gerinerek açılmasını sağlayan sporlar ve bir uzman eşliğinde yapılacak pilates hareketleri boy uzatma yolları dizisinde egzersiz ayağı olarak kabul edilebilir.

Boyum Nasıl Uzar? 3

Boy uzattığı iddia edilen boy uzatma ilaçları ise ne kadar faydalıdır bilinmez. Bu tarz suni desteklere ihtiyaç duymadan doğal yöntemlerle, sağlıklı beslenme programları ve egzersizlerle ve alınacak vitamin ve mineral destekleriyle nasıl boyum uzar sorusuna yanıt bulmak mümkündür.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/boyumu-uzatmak-icin-ne-yapmaliyim/