Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Genel olarak düz saç seven biri olmanız ancak saçlarınızın bu şekilde olmaması ile Brezilya fönü sayesinde dilediğiniz saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızı son derece düz bir şekil haline getirerek hayalinizdeki saçlara kavuşabileceksiniz.

Brezilya fönü nasıl yapılır: Brezilya fönü keratin uygulaması ile saç düzleştirme işlemidir. Saçınızın doğasında bulunan keratin, aslında bir proteindir. Brezilya fönü işlemine başlamadan önce özel şampuan ile saç yıkanır. Daha sonrasında bu ilaç saça sürülür ve saç diplerinde bombe kalmayacak şekilde iyice taranır bekleme süresi ortalama 40-45 dk.

Daha sonra durulanan saç kurutulup düzleştirme işlemi yapılır. Düzleştirme işlemi bittikten sonra ikinci ilaç tıpkı birinci gibi ilaçtaki gibi aynı işlevsellikle taranıp bekletilir. En son durulamanın ardından saç tekrar düzleştirilir ve işlem son bulur.

Brezilya fönü yapıldığı günden sonraki iki gün saç yıkanmaz. Bunun nedeni saça uygulanan solüsyonun tam olarak etkisini gösterebilmesi için bu kadar süreye ihtiyaç duymasıdır şampuanın sodyum sülfat içermemesi gerekir. Bu işlemler bittikten sonra brezilya fönlü saçınıza yaptırdığınız gün toka, taç, duvak, gözlük gibi baskı yapacak hiçbir aksesuar takmamalısınız saç telinde kırılma gibi izler bırakır.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? 1

Saçınızı iki gün sonra SLS içerisinde kimyasal tuz olmayan şampuanla yıkayabilirsiniz. Paraben içeren ürünlerin olduğu şampuanlar brezilya fönünüzün bozulmasına sebep olur ve uzun süre kullanamazsınız bu fönde keratinli şampuanlar tercih edilmelidir.

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Evde Brezilya fönü nasıl yapılır: Evde Brezilya fönü nasıl yapılır derseniz bu işlem evde biraz daha zor olacaktır çünkü daha kalıcı ve sağlıklı bir fön isterseniz evde uygularken biraz daha dikkat etmek gerekir. Kuaförlerde para harcamak yerine bu işlemi evde de yapmak mümkün daha profesyonel bir işlem için işi uzmanına bırakmanızda fayda deriz.

Kozmetik ürünler satan mağazalardan keratin elde etmeniz lazım daha uzun süreli bir etki elde etmek için keratinli şampuan kullanmanız lazım

Evde brezilya fönü keratinli şampuanla saçlarınızı 2 kere yıkayınız. Saçlarınızı havlu ile ıslaklığını alınız saçlarınızı hafif nemli iken 4 bölüme ayırınız bölümler halinde saçlarınızın uzunluğuna göre 60 -80 ml. Keratini tüm saçlara sürün. Saç derisi ense ve yüze temastan kaçının keratin uygulama tarağı ile saça iyice yedirin. Saçların hepsini yukarıda toplayıp saçlara bone takın 20 dk. Bekleyin

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? 2

Orta sıcaklıkta fön makinası ile saçlar tamamen kurutulur yüksek ısı asla kullanmayınız çünkü keratin erken etkileşime girer kalın telli doğal saçlar için 230 ince yıpranmış saçları 205 derecede düzleştirin ince ince tutamlar halinde her tutamı 8-9 defa düzleştirme yapmalısınız

Saçlarda keratin 48-72 saat arası kalacak ertesi gün saçların üzerinden tekrar düzleştirici ile geçin ikinci gün tekrar düzleştirici ile geçin üçüncü gün sülfatsız şampuan ile yıkayın. Yıkadıktan sonra argan yağ sürün düzenli olarak sülfatsız şampuanı ve kremi kullanmalısınız.

Evde brezilya fönü yapanlar: evde brezilya fönünü deneyenler yanmış yıpranmış bakımsız kalan saçların onarıldığını çünkü keratin ürünün saçın doğal dengesini koruyor

Keratin ise saçlar daha sağlıklı uzarlar. Ve saçın mat görünümü kalmaz. Keratin kullanımının hemen ardından (bu süreç en az 3 gün olmalıdır) saçların terletilme işlemleri ya da kulak arka kısmına doğru bir toka takmak son derece yasaktır. Saçlarınız üzerinde en az bir ıslanma olsa dahi hızlı bir şekilde kurutma işlemi gütmelisiniz. Kesinlikle sülfatsız şampuan kullanmalısınız.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? 3

Brezilya fönü kaç günde yapılıyor: brezilya fönü kuaförlerde yaklaşık 2-3 saat süren bir işlemdir. Ama bu işlem evde yapılırsa 3 gün süreyle yapılır evde ilk gün keratinle yıkayıp diğer iki günde saçlarınızı düzleştirmelisiniz daha sonra tekrar keratin içeren şampuanlarla yıkamalısınız.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/brezilya-fonu-nasil-yapilir/