Büyümeyen Köpek Cinsleri

Büyümeyen köpek cinsleri, daha çok evde beslenen ve ev halkına arkadaşlık eden köpek cinsleridir. Boyları uzamayan, her daim küçük kalan, yani hiç büyümeyen köpek cinsleri özellikle ünlüler tarafından beslenir. Her yere çanta içinde götürülecek kadar küçük olan bu köpekler, adeta bir aksesuar gibidirler. Oyuncu ve sevimli canlılar olan bu köpeklerin her cinsi değişik özelliklere sahiptir.

Büyümeyen Köpek Cinsleri 1

Büyümeyen köpek cinsleri isimlerine bir bakalım dilerseniz.

Maltese (Malte köpeği): Bu cinsin en belirgin özelliği fazla tüy dökmemesidir. Eğer kedi köpek tüyüne karşı alerjiniz varsa bu cins tam size göredir. Bu cinsler aynı zamanda arkadaş canlısıdır. Malta köpekleri diğer cins köpeklerle de iyi anlaşır. İnsan canlısı da olan bu cins köpekleri, eğer onunla ilgilenip bakımına vakit ayırmayacaksanız en baştan almamalısınız.

Boston Terrier: Bu cinsler çocuklarla son derece iyi anlaşırlar. Adeta bir aile köpeğidirler. Sürekli taranmaları gerekmediğinden ve tüy de dökmediklerinden maliyet açısından son derece ekonomiktirler. Fazla tüylerini almak için haftada 1 ya da 2 kez tımarlama işlemi yeterlidir. Bu işlem onların tüylerinin dökülmesini de iyice azaltacaktır. Bu tür köpekler kemirmeye de yatkın olduklarından eşyalarınızı kemirebilir. Bu sebeple bu konuda eğitilmeleri gerekebilir.

Pug: Kısa bacaklı ve kırışı suratlı köpekler olan puglar, sevecen kişilikleri ile ön plana çıkarlar. İnsanlar için son derece uyumlu bir arkadaştırlar. Ama aynı zamanda inatçıdırlar da.

Büyümeyen Köpek Cinsleri 2

Pomeranya: Son derece tatlı ve sevecen köpeklerdir. Bilhassa çocuklarla iletişimleri ve etkileşimleri son derece iyidir.

Bunların dışında Pekinezler, Çivavalar, Shih Tzular da büyümeyen köpek cinsleridir.

Tüyden şikayet ederseniz tüysüz büyümeyen köpek cinslerinden birisini seçebilirsiniz.

İlk akla gelen büyümeyen köpek cinsleri bunlardır. Bunların dışında daha pek çok büyümeyen köpek cinsi vardır. Ortak özellikleri sevecen, uyumlu, arkadaş canlısı olmaları ve bakımlarının çok zor olmamasıdır. Tüm köpekler sevildiklerini hissetmek isterler. Bunu hissettiklerinde sizi sevgi ve sadakatle ödüllendirirler.

Büyümeyen Köpek Cinsleri 3

Büyümeyen köpek cinsleri fiyatları biraz maliyetlidir. Cinsine göre değişkenlik gösteren bu köpekler en az 1500 TL’den başlayarak, daha yüksek fiyatlarda yeni yuvalarına kavuşmayı beklerler.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/buyumeyen-kopek-cinsleri/