Çatlak Kremleri ve Fiyatları

Çatlak Kremleri ve Fiyatları
Çatlaklar özelikle doğum sonrası basen ve karın bölgesinde oluşur. Aynı zamanda hızlı kilo alıp veren kişilerde de sıklıkla görülebilir. Bir de dudak çatlamaları vardır ki evlere şenlik. Kışın soğuğunda da yazın aşırı sıcağında da her daim çatlayan dudaklar görmek mümkün.

Tabi bu çatlak mevzusunda erkekleri şanslı ilan ediyorum. Kadınlara göre daha kaslı olmaları nedeniyle çatlaklar yalnızca dudaklarında oluşur.

Doktorlar ‘çatlaklar geçmez, seninle yaşayacaklar’ dese de, günümüz teknolojisi sayesinde çatlak görünümünü oldukça azaltan çatlak kremleri vardır. Tabi önemli olan, çatlak oluşmadan önlemini almak. Fakat aklınızda, çatlak nasıl oluşur? Acaba yediğimiz içtiğimiz şeyler de çatlağa sebep olur mu? gibi soruları taşıyorsanız, hemen cevaplayayım.

karınçatlakları

Çatlak, öyle selülit gibi beslenme alışkanlıklarından vs. oluşmaz. Daha çok hızlı kilo alıp vermeler, doğum ve spor yaparken kaslara aşırı yüklenmeler çatlak oluşumuna sebep okur.

Vücut çatlakları ile alakalı en fazla yanlış bilinen ise, çatlağın selülit sanılması. Çatlaklar kesinlikle selülit değildir. Bu sebeple, selülit kremlerini kullanmayın, çatlak tedavilerinde işe yaradığını söyleyebilmem pek mümkün değil.

Bir diğer uyarım da; çatlakların sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. Onları kendi haline bıraksanız da olur yani :)

Çatlayan dudaklara çözüm üretmek kolay da, vücudun diğer bölgelerindeki çatlak tedavilerinin epey zaman aldığını söylemek mümkün.

Aslında önemli olan çatlak oluşabileceğini öngördüğünüz zaman tedbirini almak. Bunun için size birkaç cilt çatlağı tedavisi için çatlak kremleri önerebilirim.

En çok kullanılan çatlak kremleri
Çatlak tam anlamıyla kendini göstermeden, çatlak riski taşıyan bölgeye bonie çatlak kremini sürün. Tehlikeyi hemen ortadan kaldırsın. Özellikle hamilelik döneminde, doktorunuza danıştıktan sonra bonie çatlak kremini düzenli olarak, doktor kontrolünde riskli bölgelerinize sürebilir, çatlak başlamadan önüne geçebilirsiniz.

Hamileliğin ilk 4 ayından sonra kullanılmaya başlanan, Fransız markası lierac çatlak kremi de, en çok işe yarayanlardan. Eczanelerden bulabileceğiniz bu çatlak kremini, lohusalık dönemine kadar bacak, karın ve göğüs bölgenize her gün sürmenizi tavsiye ederim. Düzenli olarak kullanıldığında çatlak oluşumunu engellemenize yardımcı olacaktır.

Cilt çatlağı tedavisinde rahatsız etmeyen kokusu ve sürümü kolay yapısı için sıkça tercih edilen bir diğer çatlak kremi ise, mustela. Bu krem, doğum sonrası veyahut kilo kaybı sonrası oluşan çatlak tedavisinde de kullanılmakta.

Mustela Çatlak Kremi

Babe çatak kremi de yine çatlak tedavilerinde doktorların önerdiği bir kremdir.

Daha çok yara izlerini geçirmek ve yanık tedavisinde kullanılan Contractubex krem de çatlak tedavisinde tercih edilebiliyor.

Günümüzde kullanım alanı genişleyen ve hemen hemen her evde bulunan bepanthol kremi de cilt çatlağı tedavisi için öneriliyor. Ancak bunun çok da işe yaradığını söyleyemeyebilirim.

Son olarak da vichynin çatlak kremlerinden bahsetmek istiyorum. Ben daha çok sağlık ve kişisel bakım ürünlerimi eczanelerden temin ederim. Market veyahut mağazaların kosmetik reyonlarında bulunan markalar pek bana göre değildir… Fakat çatlak kreminde Vichy çatlak kremini bir arkadaşımın tavsiyesi ile kullanmıştım. Sonuç şahane. Etkisini kısa sürede gösteren çatlak kremini siz de denemelisiniz.

***

Doğal çatlak tedavisi yöntemleri:Her şeyin en doğalı makbuldür, fikrinde yola çıkarak, son öneri hakkımı doğal yöntemlerden yana kullanacağım. Kahve ve limon karışımı çatlak tedavisine birebir. Sonrasında da bebek yağı ile bakım yapınca, harika bir sonuç çıkıyor ortaya. Tabii bunun için birkaç aylık sabır ve düzenli kullanım gerekli.

***

Şimdi gelelim çatlak kremlerinin fiyatlarına:
Sizler için güçlü bir piyasa araştırması yaptım ve güzel bir liste çıkardım.

  • Bonie Çatlak Kremi fiyatı- 79,90 TL
  • Vichy Çatlak Kremi fiyatı- 82,90 TL
  • Lierac Çatlak Kremi fiyatı- 47,00 TL
  • Babe çatlak kremi fiyatı- 99,50 TL
  • Bepanthol Çatlak Kremi fiyatı- 30,00 TL
  • Mustela Çatlak Kremi fiyatı-67,54 TL
  • Contractubex Çatlak Kremi fiyatı- 36,64 TL

Fakat unutulmamalıdır ki, hangi çatlak kremini kullanıyor olursanız olun, çatlakların tümünde kurtulmak mümkün olmayabilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/catlak-kremleri-ve-fiyatlari/