Chia Tohumu Nerede Satılır?

Chia tohumu nerede satılır, son zamanlarda popülerliği artan chia tohumu Türkiye’de de yaygınlaşmaya başladı. Zayıflamaya destek veren bileşenler içeren chia tohumu sağlığa olan faydalarıyla da göz dolduruyor. Bu faydalı tohumu almak ve kullanmak isteyenler nereden temin edeceklerini de bilek istiyor.

Chia Tohumu Nerede Satılır?

Chia tohumunu süper marketlerin tahıl reyonlarında, organik gıda satışı yapan web sitelerinde bulmak mümkün. Fiyatı markasına göre değişkenlik gösteren chia tohumunun kilosu ortalama 25 TL civarındadır. Ama öğünlerde kullanılan miktarlar 1 yemek kaşığını geçmeyeceğinden, satın alınan 1 kilogramlık ürün uzun süre yeterli olacaktır. 1 yemek kaşığı chia tohumu bir yetişkinin günlük gereksinimi olan protein, vitamin, mineral, kalsiyum ve lif ihtiyacını karşılar.

Bu faydalı ürün asırlar evvel doğmuş olmasına rağmen ülkemizde yeni yeni bilinip tanınmaya başladığından çok sık olarak karşımıza çıkmaması doğal. Satın almak isteyenler Chia tohumu nereden alınır sorusunun yanıtını merak ediyor. İnternetten alışveriş yapmayı sevmeyenler için birebir alışveriş yapılacak ortamlar da var.

Chia Tohumu Nerede Satılır? 1

Chia tohumu Migros marketlerinde raflarda yerini aldı bile. Chia tohumu A101 marketlerinde de kolayca bulunabiliyor. Chia tohumu aktarlardan da temin edilebiliyor.

Chia tohumu fiyat Migros marketlerde gramajına göre 10 TL civarından başlıyor ve arzu edilen gramaja göre değişiyor. Siz, kendiniz en uygun olan mecradan chia tohumu alışverişinizi yapabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/chia-tohumu-nerede-satilir/