Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori

Çiğ köfte dürüm kaç kalori, günümüz hızlı yaşam koşullarında, çoğu kez yemek yemeye bile fırsat bulmak zorlaşıyor. Böyle zamanlarda gönül istiyor ki hızlı, pratik, hafif ve lezzetli bir şeyler yiyelim. Hem çok zaman almasın ama bir o kadar da besleyici ve faydalı olsun.

Çiğ Köfte Dürüm Kaç Kalori

Fast food yiyeceklerin yağ ve katkı maddesi içerikleri düşünüldüğünde sağlıklı gıdalar olduklarını söylemek zor. İşte son zamanlarda oldukça yaygın hale gelen, neredeyse her köşe başında var olan çiğ köfte dükkanları bu hızlı yemek yeme ihtiyacını misliyle karşılıyor.

Çiğ köfteyi hemen hemen herkes seviyor. Etsiz olarak hazırlananları daha da revaçta. Çiğ et yemek istemeyenler ve vejetaryenler için de oldukça ideal bir atıştırmalık olan çiğ köfte, dürüme sarılarak yendiğinde de hem doyurucu hem de daha leziz hale geliyor.

Çiğ köfte dürüm, lavaşa sarılarak yenildiği için ve bulgur içerdiği için karbonhidrat açısından zengin bir yiyecek. Kilosuna dikkat edenlerin pek fazla tercih etmediği bir seçenek olsa da o gün diğer öğünler daha hafif geçiştirilerek bu nefis lezzet tercih edilebilir.

Peki çiğ köfte dürümüm kalorisi ne kadardır ona da bir bakalım. 1 adet çiğ köfte dürüm ortalama 360 kaloridir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cig-kofte-durum-kac-kalori/