Cilt Kırışıklıklarına Karşı Yüz Maskeleri

Maya Maskesi: 1 paket yaş mayaya krem kıvamını alacak kadar su ekleyip, yüzünüze ve boynunuza uygulayın, yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

Elma Maskesi:1 tane kırmızı elmayı soyup rendeliyorsunuz, 2 yemek kaşığı su ile 1 yemek kaşığı kaymağı karıştırıp kaynatıyorsunuz. İçine elma rendesini ekleyip pişiriyorsunuz. Soğuduktan sonra yüzünüze ve boynunuza uygulayın, yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

Cilt Kırışıklıklarına Karşı Yüz Maskeleri

Yumurta Akı Maskesi:1 tane yumurta akını, yarım limon suyu ile iyice çırptıktan sonra yüzünüze ve boynunuza uygulayın, yarım saat beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Karbonat Maskesi: 2 yemek kaşığı karbonatla yarım limonun suyunu karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Muz Maskesi:1 tane muzu iyice ezdikten sonra bir miktar balla karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Salatalık Maskesi:1 tane salatalığı iyice ezip cildinize uygulayabilirsiniz.

Çilek Maskesi: 5 tane çileği ezip biraz balla karıştırıp, cildinize uygulayabilirsiniz.

Yoğurt maskesi: 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal, yarım muz, yarım tatlı kaşığı portakal suyu. Muzu ezip diğer malzemelerle karıştırıp cildinize uygulayabilirsiniz.

Yumurta Sarısı Maskesi: 1 tane yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ile karıştırılıp cilde sürülür. Yarım saat bekledikten sonra ılık suyla güzelce yıkanır.

Ayva Çekirdeği Maskesi: 1 tane ayvanın çekirdekleri çıkarılıp, yarım çay bardağı suyun içinde bekletilir. Jelimsi bir kıvam aldıktan sonra cilde uygulanabilir.

Cilt Kırışıklıklarına Karşı Yüz Maskeleri 1

Esmer Şeker Maskesi: 1 tane yumurta akı, 1 tatlı kaşığı esmer şeker, 1 tatlı kaşığı bal iyice karıştırılıp cilde sürülebilir.

Yoğurtlu Karbonat Maskesi: 1 yemek kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı karbonat karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. 15 dakika bekletebilirsiniz.

Cilt kırışıklıklarına karşı yüz maskeleri her cilt tipine göre farklılıklar gösterir. Cilt tipinize uygun olanı kullanınız.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cilt-kirisikliklarina-karsi-yuz-maskeleri/