Cilt Lekeleri İçin Tretin Krem Nasıl Kullanılır

Medikal formda, reçete ile satılmakta olan Tretin Krem, cildin üst yüzeyindeki hücrelerin yenilenmelsi için kullanılan bir üründür. Farmolokolojik ilaçlar için tretin krem nasıl kullanılır, sorusunu öncelikle hekiminize, akabinde tretin krem prospektüs bilgilerine dayanarak cevaplamak daha doğru olacaktır. Zira, kullanım şekli ve dozu her sorun için ve bireye bağlı olarak değişebilmektedir. Tretin krem fiyatı ise Türkiye Eczacılar Birliği ve sağlık bakanlığının ilaç firmaları ile yapacakları müzakereler ışığında her yıl değişmekle birlikte yurt çapında sabit değere sahiptir.Pekiyi tretin krem ne için kullanılır diyecek olursak karşımıza hangi sonuçlar çıkmaktadır? Her ne kadar Trentik Krem, cilt soyucu krem tretin, olarak tanınsa da aslında etkileri bundan biraz daha fazladır. Cildin hücre yenilenmesi ve beslenmesi noktasında ciddi etkileri olan tretin krem faydaları bakın nelerdir?

Trentin Krem Faydaları

Trentin Krem etken maddesi Tretinoin olan, bununla birlikte B ve E vitaminlerini de içeren, cildin pH ve yağ dengesini dengeleyen bir kremdir. Başlıca etkisi, üst derinin yenilenmesini sağlamaktır. Faydaları arasında,

  • Cildi beslemesi
  • Hücre yenilenmesini teşvik etmesi
  • Cilt gözeneklerini kapatması
  • Cilt lekelerini gidermesi
  • Oluşmuş 3. Derece izlerin yok edilmesini sağlaması
  • Deri kalınlaşmasını engellemesi
  • Cildin soyulmasını ve deri değişimini sağlaması

Sayılabilmektedir.

Tüm farmokolojik özellikli ürünler gibi trentin krem de, oldukça karmaşık bir bileşime sahiptir ve bunu bu alanda lisans eğitimi almamış olanların değerlendirmesi mümkün değildir. Bu nedenle ilaç bileşenleri ile ilgili detaylı anlatıma gerek yoktur. Dünyanın her yerinde kullanılmakta olan, prospektüsünde yer alan bilgilere uyulması halinde güvenle kullanılabilecek bir ürün olduğunu bilmek yeterli veri olarak kabul edilebilmektedir.

Tabii hamınların hemen hepsinin, prtak problemi cilt lekeleri olduğundan  “cilt soyucu krem trentin” ünvanı daha çok dikkat çekmektdir.

Cilt Lekeleri İçin Tretin Krem

Yeryüzündeki hemen tüm canlılar, özellikle tüy yoğunluğu düşün olan, örneğin insanlar ve sürüngenler sürekli deri değiştirirler. Aslında bizler, farkında olmadan yılın her döneminde sürekli oalrak deri değiştiririz. Ancak çoğu zaman bu süreç gözle görülmediğinden fark etmemekteyiz. Bu süreç, cildin yenilenmesi için elzemdir ve son derece normaldir. Özellikle mevsim geçişlerinde ve güneşe fazla maruz kaldığımızda gözle görülen deri değiştirme süreçleri yaşadığımızı kolaylıkla gözlemleyebiliriz.

Trentin krem gelen olarak cildin yenilenmesini sağlar. Elbette bunu yaparken, cildin soyulmasını; yani deri değiştirmeyi teşvik edecektir. Etken maddesi ile cildi soyarken, diğer unsurları ile, soyulma sonrasında cildin beslenmesini ve yenilenme sürecinin sağlıklı biçimde devam etmesini sağlayacaktır.

Tretin Krem Kullanımı

Pekiyi tretin krem nasıl kullanılır?

Trentin krem, geceleri temiz cilde hafif bir tabaka biçimde uygulanır ve daha sonra temizlenir. Aşırı kullanılmaması gerekir ayrıca hekim önerileri de takip edilmelidir.

Tretin krem prospektüs belgesi ürün kutusunun içerisinde yer almaktadır. Günümüzde oldukça anlaşılır hazırlanan bu dokümanların özenle okunmasından fayda vardır.

Tretin krem fiyatı, Türk Eczacılar Birliği internet sitesinden öğrenilebilir, ayrıca herhangi bir eczaneden de bilgi almak mümkündür.

Tretin krem ne için kullanılır? Sorusuna cevabı vermiştik. Yine de genel olarak toparlayıp, özetleyecek olursak, Trentin,  cilt soyucu krem tretin, ünvanı ile tanınan oldukça kuvvetli bir cilt yenileyici üründür demek mümkündür. Yukarıdan da anlaşılacağı gibi tretin krem faydaları, oldukça fazladır ancak kullanım şekli ve dozu ile ilgili kurallara uyulmaması halinde zararlı etkileri elbette olabilmektedir.

Açık yaralar ve enfeksiyonlar üzerinde uygulanmamalı, hamilelerde ve aşır tedaviler alan bireylerde kullanımı, hekim onayına bağlı olarak gerçekleştirilmelidir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cilt-lekeleri-icin-tretin-krem-nasil-kullanilir/