Çin Takvimi Hesaplama

Çin takvimi hesaplama, anne adayının yaşı ile bebeğin anne rahmine düştüğü tarihin kesişme noktasına bakarak doğacak bebeğin cinsiyetinin kız mı yoksa erkek mi olacağını belirleyen bir sistemdir. Ama elbette bilimsel ve kesin netice veren bir dayanağı olduğu söylenemez.

Zaten Çinliler’in yaklaşık 700 yıldır kullandıkları ama gerçek netice alma beklentisinden ziyade eğlence amaçlı gördükleri bir testtir. Çin takvimi otomatik hesaplama için bebeğin anne adayının rahmine düştüğü tarihte anne adayının yaşı ve bebeğin anne adayının rahmine düşüşünün gerçekleştiği tarih baz alınır ve “hesapla” butonuna basılır.

Çin takvimi cinsiyet hesaplama yaklaşık 7 asırlık bir inanca dayanan ve günümüzde de hala kullanılan bir yöntemdir. Ama hiçbir zaman ultrasonografi neticelerinin ve hekimin tespitlerinin yerine geçemez. Kesin netice elde etmek için uzman hekime danışmak gerekecektir.

Netice olarak gebelik hesaplama Çin takvimi  ile  eğlence amaçlı yapılacak bir detaydır. Bebeğin anne rahmine düşme tarihi ile annenin bu sıradaki yaşının kesiştiği nokta bebeğin cinsiyetini verir.

Çin Gebelik Tablosu ya da Takvimi eski bir doğu geleneğidir ki sadece, ana rahmine düşme sırasında annenin ay takvimine göre yaşı ve ay takvimine göre çocuğa hamile kalınan ay olan iki değerin kesişimi vasıtasıyla doğumdan önce bebeğin cinsiyetini söyleyebilir.

Çin Takvimi Hesaplama

Çin takvimi yaş hesaplama ve Çin takvimi cinsiyet hesaplama tabloları ile doğacak bebeğin cinsiyeti bulunabilmektedir. Ama yeniden belirtmekte fayda var ki, bu takvimle bebeğin cinsiyeti büyük oranda hesaplanabilse de her zaman net sonuç alınamayabilir; zira Çin takvimi, bilimsel zemine oturtulmuş bir hesaplama düzeneği değildir. En kesin ve net sonuç ultrason yöntemiyle elde edilebilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cin-takvimi-hesaplama/