Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama, mazisi asırlar öncesine kadar giden Çin takvimi, bilimsel olmadığı bilinse de son derece ilgi çeken ve rağbet gören bir takvimdir. Eski çağlardaki bilginler tarafından ortaya atılmış bir takvim olsa da, günümüzde eğlence maksadıyla ve salt merak gidermek için kullanılmaktadır. Çin takvimi cinsiyet hesaplama amaçlı kullanılır ve doğacak bebeğin cinsiyetini tahmin etmeye yaradığı iddia edilir.   

Çin takvimi cinsiyet hesaplaması için anne adayının kaç yaşında olduğu ve hangi ayda hamile kaldığı bilgileri gerekir. Bu iki veri üzerinden hareket ederek Çin takviminde, doğacak bebeğin cinsiyet tahmini yapılabilmektedir.

İşte bu takvim Çin’de neredeyse 7 asırdır kullanılmaktadır ve Çin takvimi cinsiyet belirleme hususunda ipucu vermektedir. Elbette Çin takviminin dayanak noktası bilim değildir, çıkan sonuçlar da her zaman doğruyu yansıtmamaktadır; ama biraz merak gidermek biraz da eğlenme amaçlı, bu takvim kullanılmaktadır.

Çin takvimine göre anne adayının yaşı ile hamile kaldığı ayın kesiştiği nokta bebekte cinsiyeti ortaya çıkarıyor. Sözgelimi 30 yaşında bir anne adayı mart yahut nisan ayında hamile kaldığında bebeğin cinsiyeti kız, diğer aylarda ise erkek oluyor.

21 yaşında bir anne adayı ocak ayında hamile kaldığında ise bebeğin cinsiyeti erkek, diğer tüm aylarda ise kız oluyor.

Çin takvimi cinsiyet hesaplama yalnızca hamile kadınların kullanabileceği bir takvimdir. Hamile kalmak isteyen kadınlar için belirleyici bir özelliği yoktur.

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Hesaplama 1

Çin takvimine göre cinsiyet hesaplama otomatik olarak da yapılabilmektedir. Otomatik Çin takviminde ilgili kutucuklara  anne adayının doğum tarihi ve hamilelik ayı girilerek bebeğin cinsiyeti bulunabilmektedir.

Hamilelik ayı son adet tarihine 14 ila 18 gün eklenerek bulunabilir. Sözgelimi son adet tarihi 20 Şubat ise hamilelik ayı Mart olacaktır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cin-takvimine-gore-cinsiyet-hesaplama/