Cinsel İlişki Pozisyonları

Cinsel ilişki pozisyonları, cinsel birleşmeye renk katmak, daha doyurucu olmasını sağlamak ve belli bir rutinden çıkarmak için kullanılan değişik birleşme şekilleridir. Bazı pozisyonlarda orgazma ulaşmanın daha kolay olduğu gerçeği de göz ardı edilemez.

Cinsel İlişki Pozisyonları 5

Her çiftin daha rahat edeceği, kendini daha iyi hissedeceği ve daha kolay tatmin olduğu cinsel ilişki pozisyonları vardır elbette. İşte bu pozisyonları bilmek ve uygulamak seks hayatına renk ve heyecan katar. Özellikle evlilikte cinsel ilişki pozisyonları, belli bir süreden sonra rutine giren evlilik hayatına renk getirmesi açısından önemlidir.

Cinsel ilişki hem üremek hem de üreme haricinde zevk alma amaçlı yapılan, erkeğin erekte olmuş yani sertleşmiş organının kadının vajinasına girmesiyle oluşan bedensel bir ilişkidir. Ama seks sırasında ulaşılan orgazmda fiziksel olduğu kadar düşünsel doyumun da katkısı vardır.

Yani ilişki sırasında alınan haz sadece bedensel değil aynı zamanda ruhsaldır da…  Kadın, penisin vajinaya her giriş çıkışında sadece fiziksel değil ruhsal anlamda da haz duyar.  Bu erkek için de geçerlidir.

Cinsel ilişkide en temel pozisyon kadının altta olduğu  ve sırtüstü yatıp bacaklarını açarak durduğu pozisyondur. Misyoner pozisyon olarak da adlandırılır. Bu pozisyon ilk kez ilişkiye girecek kadınlar için de en uygunudur. Klitoral uyarı düşüktür, ama vajinal orgazma daha yatkın bir pozisyondur.

Gebelik için uygun değildir. Erkeğin vücut ağırlığının fazla ise, erken boşalma sorunu varsa, kadın pasif olmak istemiyorsa bu pozisyon çok uygun olmayabilir. Ama en rahat sevişilen prototip pozisyondur denilebilir. Cinsel ilişkinin baz modeli, en klasik hali, en geleneksel şekli desek doğru söylemiş oluruz.

Cinsel İlişki Pozisyonları 1

Kadının üstte olduğu pozisyonlar -ki bunların en bilineni jokey pozisyondur- kadının erkeğin üzerine ata biner gibi oturduğu pozisyonlardır. Her iki tarafın da en çok haz aldığı pozisyonlardan birisidir.  Erkeğin, kadını okşamasına olanak tanıyan ve erkeğin boşalmasını da geciktirebilen rahat ama çok haz veren pozisyonlardandır.

Ama pasif kalmayı sevmeyen erkekler için ideal bir pozisyon olduğu söylenemez. Bu pozisyonlarda kadın sert yahut ani bir hareket yaptığında peniste kırılmalar yaşanabileceğinden kadının dikkatli olması gerekir. Gebe kalmak için uygun bir pozisyon olduğu söylenemez.

Cinsel İlişki Pozisyonları 2

Erkeğin arkada olduğu pozisyonlar, derin bir birleşmeye daha fazla olanak tanır. Ayrıca bu pozisyonlar vajina üzerinde bir baskı da uygulayarak kadına ekstra zevk verir. Erkeğin kadının arkasında kalarak vajinaya girişiyle gerçekleşen bu pozisyonlar, ayakta, diz çökerek, oturarak veya uzanarak gerçekleştirilir. Bu pozisyonlar her yaştaki çift için uygundur. Doggy stili de içine alan erkeğin arkada olduğu pozisyonlarda her iki taraf da yoğun zevk alır.

Yan yana pozisyonlar çok tercih edilen cinsel birleşme pozisyonları değildir. Kollar serbest kaldığı için çiftlerin birbirini okşamasına olanak tanıyan pozisyonlardandır. Yeterli uyarı imkanı sağlamadığından çok tercih edilmez.

Cinsel İlişki Pozisyonları 3

Ayakta cinsel ilişki pozisyonları da çok tercih edilen pozisyonlardan değildir. Özellikle de kadın kısa ise erkek kadını kaldırmak zorunda kalacaktır. Bu da erkeğin hem yorulmasına hem de konsantrasyonunun dağılmasına sebep olacaktır. Bu pozisyon daha çok acele, gizli ve kısıtlı koşullarda tercih edilen bir pozisyondur. Gebe kalmak için uygun bir pozisyon değildir.

Doğru cinsel ilişki pozisyonunu seçmek; orgazm olamayan kadınların orgazm olmasına,  penisi kısa olan erkeklerin partnerini doyuma ulaştırabilmesine, gebe kalmak isteyen kadınların gebe kalmasına, kilolu veya sırt, bel ağrısı gibi problemleri olanların rahatça ilişkiye girmesine olanak tanır.

Cinsel İlişki Pozisyonları 4

Çiftlerin kendileri için en uygun pozisyonları seçebilmeleri adına cinsel ilişki pozisyonları resimli anlatımlar, cinsel ilişki pozisyonları video görüntüleri ve cinsel ilişki pozisyonları hareketli resim ve anlatımlar da gayet açıklayıcı ve pratik olabilmektedir. Bu tür resimli ve hareketli görüntülerden yardım alınabilir. Hem deneyim kazanmak adına hem de cinsel hayatı renklendirmek adına…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cinsel-iliski-pozisyonlari/