Cinsel İlişki Süresini Uzatmak İçin 8 Öneri

Hayatın önemli bir parçası olan cinsellik, sağlıklı ve verimli yaşandığı takdirde beden ve zihine pozitif enerji verir. Cinsel ilişki bedensel temasın hem biyolojik hem de romantik ritmidir. Bu doğal akışın aceleye getirilmeden, doyumsuzca yaşanması hem seksüel güdülerin tatmini hem de vücudun fizyolojik dengesi için oldukça mühimdir.

Cinsel İlişki Süresini Uzatmak İçin 8 Öneri

Cinsel ilişki ve aslında seksin tümü temek bir ihtiyaçtır; fakat bu ihtiyacı salt ihtiyaç olarak görmemek ve aceleye getirmeden yaşayabilmek önemlidir. Cinsel ilişki sadece temel kısmıyla ele alınırsa en fazla 15 dakika sürecek bir eylem.

Ama hakkı verilerek, aceleye getirilmeden yapılacak seks, vücuttaki tüm kilitli noktaları açan, tıkanmış negatif enerjiyi çözüp dağıtan, bedeni ve zihni rahatlatan bir eylemdir ve gereksinimden doğar. Cinsel ilişki süresini uzatmak için çiftler ne yapabilir, bu işlerin de püf noktası var mıdır bir göz atalım.

  • Konuşmak sadece sekste değil yaşamın her alanında gerekli olan en sağlıklı ve sağlam iletişim şeklidir. Cinsellikte istediği yahut istemediği; hoşuna giden veya gitmeyen her şeyi birbirine söyleyebilen çiftlerin daha sağlıklı ve düzgün giden bir cinsel hayatları olduğu gözlenmiş. Böylelikle eğer arada bir sorun varsa çiftler bunu en kolay şekilde konuşarak çözebilir ve bu da cinsel birlikteliğin süresine etki eder. Önemsiz gözüken ama atlanmaması gereken bir ayrıntı.
  • Seksin yapıldığı ortamın güvenli, korunaklı ve rahat bir yer olması seksin süresini de etkiler. Dar bir zamanda, konforsuz ve her an birileri tarafında görülecekmişçesine yapılan seksten pek bir şey anlamak mümkün olmayacaktır.
  • Sekste en önemli ayrıntılardan birisi de ön sevişmedir. Ön sevişmeye yeterli ve gereken süre ayrılmazsa, seks de ayaküstü yenilen fast food yemeğe benzer. Kadınlar ön sevişmeye çok önem verir. önem verir. Kadının orgazma ulaşabilmesi için ön sevişme muhakkak yapılmalıdır. Ön sevişme süresinin en az 20 dakika olması gerekir. Bu hem kadının orgazm olmasını kolaylaştırır hem de erkeğin erken boşalma sorunu kontrol altına alır.

Cinsel İlişki Süresini Uzatmak İçin 8 Öneri 1

  • Aşk oyunlarına ve fantezilere önem verin ve seks hayatınızda onlara yer açın. Donuk, renksiz, tatsız tuzsuz, aceleye getirilmiş bir seks mi daha iyidir; yoksa oyunlarla zenginleşmiş, donanmış, renklenmiş ve heyecanla dolmuş bir seks mi? Elbette ikincisi. Masaj, tahrik edici danslar, seks oyuncakları, seksi iç çamaşırları, farklı mekanlar, oyunlar, kokulu mumlar, yumuşacık bir müzik ve kışkırtıcı konuşmalar… Bunların ve buna benzer şeylerin tümü vaktin nasıl aktığını anlayamamanıza sebep olacak. Onunla yeni tanışıyormuşsunuz gibi bir yemek yiyin, konuşun, gülüşün ve sanki ilk defa olacakmış gibi yatağa gidin.
  • Kendi bedeninizle barışık olmanız cinsel hayatınızın çok daha aktif olmasını sağlar. Bedeninizi sevin ve rahat olun. Kendinize güvenmeniz sizi her daim güzel ve yakışıklı gösterecektir.
  • Sekste romantizm ve tutku olmalı. Alelacele, duygudan yoksun ve çırılçıplak bir gün ışığında yapılan seks tatsız bir yemek gibidir. Hafif loş, hafif esintili, tütsü kokuları ve soft müziklerin arasında sevişmek saatlerin nasıl birbirini kovaladığını anlayamamanızı sağlar.

Cinsel İlişki Süresini Uzatmak İçin 8 Öneri 3

  • Karides, çilek, ahududu, kuşkonmaz, zeytin, istiridye, sarımsak, Antep fıstığı, vanilya, zencefil, kekik, nane, şarap, çikolata, muz, tarçın, şampanya, üzüm, pul biber, yeşil acı biber, karabiber, badem, nar, avokado, incir, havyar, safran, kereviz, roka, peynir gibi besinler cinsel iştahı arttıran ve seksi daha güçlü ve doyumsuz hale getiren afrodizyaklardır. Seksten önce şişkinlik yapan yiyecekler, dondurma ve soğuk yiyecek ve içecekler cinsel isteği zayıflatır. Seksten önce ne tam anlamıyla aç, ne de tıka basa tol olunmalıdır.
  • Çok profesyonelce olmasa da düzenli egzersiz yapan kişilerin cinsel performanslarının da yüksek olduğu rahatlıkla söylenebilir. Egzersiz yapan kişilerde kalp atışları ve kan dolaşımı daha da hızlanır. Hızlanan kan dolaşımı sayesinde cinsel istek ve performans daha da artar.

İşte size cinsel ilişki süresini uzatmak için 8 öneri.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cinsel-iliski-suresini-uzatmak-icin-8-oneri/