Cinsel İlişki Türleri

Cinsel ilişki türleri, cinsel yaşamı renklendirmeye ve belli bir kalıptan çıkarmaya yarayan, seks yaşamına devinim ve heyecan katan pozisyonlar bütünüdür. Aslında seksin tarifi yoktur, içten geldiği gibi yapılır ve yaşanır ama bazı mihenk taşları da vardır ki onları bilmek seksten alınan zevki arttırır.

Cinsel İlişki Türleri 1

Cinsel ilişki sadece penis ve vajinanın birleşmesi demek değildir. Hep aynı pozisyonda gerçekleştirilecek cinsel ilişki zamanla tavsar ve otomatiğe bağlar. Orgazm anında alınan biyolojik zevk aynı olsa da sevişme teknikleri ve pozisyonların değişmesiyle duyulan zevk daha da renklenir ve çoğalır.

İşte size birbirinden farklı seks pozisyonları ve uygulanışları…

Misyoner pozisyonu:

En bilinen, en yaygın, en klasik cinsel ilişki pozisyonlarının başında misyoner pozisyon gelir. Hatta cinsel ilişki denildiğinde akla gelen ilk pozisyon misyoner pozisyonudur diyebiliriz. Hem kadın hem de erkek için rahat ve az yorucu olan misyoner pozisyonda kadın sırtüstü yatar pozisyonda, erkek de kadının üzerinde ve bacaklarının arasında cinsel birleşmeyi gerçekleştirir durumdadır.

Yüz yüze olunan bu pozisyon çiftlerin öpüşmelerine de olanak tanır. Ancak kadının klitoral olarak uyarılmasının zor olduğu ve erkeğin vajinanın derinliklerine tam anlamıyla ulaşmasının zor olduğu bir pozisyondur. Yine de ilk kez girilecek bir cinsel ilişkide misyoner pozisyonundan faydalanılabilir.

Cinsel İlişki Türleri 2

Eğer misyonerde daha derin bir birleşme isteniyorsa, kadın bacaklarını açmakla yetinmemeli, biraz daha yukarıya kaldırmalı, hatta erkeğin omuzlarına doğru kaldırarak ayaklarını erkeğin ensesinde birleştirmelidir. Böylelikle penis vajinanın daha da derinlerine ulaşabilir ve kadının alacağı vajinal zevk daha da artabilir.

Çapraz Cowgirl pozisyonu:

Bu pozisyonda kadın, sırtüstü vaziyette yatan erkeğin üzerinde oturur vaziyettedir ve tüm hakimiyet kadındadır. Bu her iki taraf açısından da zevk vericidir ama bazı dezavantajları da yok değildir.  Erkeklerin penislerinde meydana gelen kırılma vakaları bu pozisyondayken meydana gelir.

Kadın fazla aşka gelip hareketlerinde hızlanırsa erkeğin cinsel organında kırılma ve büyük hasarlar oluşabilir. Sert seks için uygun bir pozisyon değildir. Ama eğer doğru uygulanır ve temkinli davranılırsa hem erkek hem de kadın için yoğun zevk veren doyurucu bir birleşme şekli olabilmektedir.

Kadının klitoris bölgesi erkeğin penis üzerinde kalan bölgesine direkt temas edeceğinden, cinsel birleşme sırasında bu bölgelerin sürtünmesiyle kadının klitoral orgazma ulaşma olasılığı neredeyse yüzde yüzdür.

Cinsel İlişki Türleri 3

Erkek de bu pozisyondan hem fiziksel hem de görsel anlamda zevk alır. Üzerine ata biner gibi oturmuş kadını tüm çıplaklığı ile izleyebilen erkek, aynı zamanda kadını belinden ya da kalçalarından kavrayarak hareketlerini kendi istediği yönde kumanda edebilir.

Bacak belde pozisyonu:

Bu pozisyon misyoner pozisyonun biraz daha değişik halidir. Erkek dizleri üzerinde dururken, sırtüstü yatan kadın bacaklarını erkeğin beline kilitler ve cinsel ilişki bu şekilde sürdürülür. Erkeğin bu pozisyonda vajinanın en derinlerine kadar girebilme potansiyeli artar ve alınan zevk de iki katına çıkar.

Sert giriş çıkışlara da olanak tanıyan bu pozisyon sadece yatakta değil, kanepede, hatta yerde de yapılabilir. Kadının tüm çıplaklığı ile erkeğin gözleri önüne serildiği bu pozisyon, erkek için de adeta görsel bir şölendir.

Cinsel İlişki Türleri 4

Jokey pozisyonu:

Kadının, sırtüstü yatan erkeğin üzerinde, erekte olmuş penisin üzerine oturmasıyla gerçekleşen pozisyondur. Yüzler birbirine dönük olabildiği gibi kadının yüzü erkeğin ayaklarına bakacak şekilde ters de olabilir. Bu pozisyon erkeğin, üzerinde hareket eden kadının göğüslerini ve tüm bedenini okşamasına da olanak tanır.

İşte size sonuna kadar doyum sağlayacak, bu dünyadan kopmanızı, adeta başka bir aleme uçmanızı sağlayacak enfes bir pozisyon.

Cinsel İlişki Türleri 5

Kelebek pozisyonu:

İşte hem erkek hem de kadın için az yorucu ama yoğun zevk veren bir pozisyon daha. Kelebek pozisyonu da misyoner pozisyonuna benzer ama erkek ayakta durur ve kadın, erkeğin penis hizasında duran bir masa yahut tezgah gibi düz bir satıhın uç kısmına sırtüstü uzanır.

Erkek kadını belinden tutarak vajina derinliklerine girer. Kadın bu esnada bacaklarını  ya yanlara doğru iyice açabilir, ya da erkeğin beline dolayabilir. Bu pozisyonda erkek vajina ön duvarından G noktasına da ulaşabileceğinden kadına yoğun bir vajinal orgazm yaşatabilir. Vajinal orgazm ve klitoral orgazmın aynı anda hissedildiğini düşünsenize. Bu hissin kelimelerle anlatılabilecek bir tarifi gerçekten yoktur. Yaşayın ve görün.

Cinsel İlişki Türleri 6

İkinci misyoner pozisyonu:

Bu pozisyonda kadın misyoner pozisyondaki gibi konum alır ve bacaklarını partnerinin omuzlarına kaldırır. Bu pozisyon erkeğe serbesti ve rahat hareket edebilme özgürlüğü sağlar. Bu pozisyon erkeklerde orgazmı kolaylaştırdığından uzun süreli sevişme isteyenler için uygun bir pozisyon değildir.

Her gün yahut gün aşırı seks yapan erkekte boşalma süresi de uzayacağından, kadın böyle bir cinsel ilişki türünde birden fazla orgazma ulaşabilir.

Cinsel İlişki Türleri 7

Üstelik hem klitoral hem de vajinal orgazmın bir arada yaşanabileceği bir pozisyon olabilir. Erkek ejakülasyon yani boşalma sonrasında bir müddet dinlenme gereği duyarken, kadın hiç dinlenmeksizin ve ara vermeksizin saatler süren bir cinsel ilişki sürecinde savrulabilir. Dolayısıyla erkeğin boşalma süresinin uzaması demek, kadının bu esnada birden fazla sayıda orgazm yaşaması demektir.

Kayıkçı pozisyonu:

İşte kadının sürücü koltuğuna oturduğu, orkestra çubuğunu ele aldığı, maestro konumuna geçtiği anaerkil bir pozisyon. Bu pozisyon yer gibi sert zeminler için de uygundur. Erkek sırt üstü yere uzanır. Bacaklarını hafifçe aralar ve dizlerini hafifçe kırar. Kadın ise yüzü erkeğe dönük olacak biçimde partnerinin erekte olmuş penisi üzerine oturur, ayaklarını da yere basacak şekilde konumlanır. Kadının orgazmı açısından ideal bir seks türüdür.

Doggy style pozisyonu:

İşte erkeklerin çok sevdiği pozisyonlardan birisi. Kadınların bir kısmı hoşlanmasa bile, erkeğin hoşlandığını ve tahrik olduğunu bilmek kadını da tahrik edebilir. Bu pozisyon adından da anlaşılacağı üzere kadının köpek gibi dört ayak üzerinde durduğu, erkeğin de diz çökerek partnerine vajina bölgesinden yaklaşarak cinsel ilişkiyi başlattığı pozisyondur.

Pozisyonun gerçekleşebilmesi için kadının vücudunun üst kısmını yere daha yakın tutması, kalçalarını ise daha yukarıda konumlandırması gerekir. Erkeğin, erekte olmuş penisi ile hızlıca başlattığı pozisyon sert sekse de oldukça uygundur.

Cinsel İlişki Türleri 8

Erkek ellerinin boşta olmasını fırsat bilerek, kadının saçlarından kavrayarak kendine doğru çekebilir, partnerinin kalçasına masum tokatlar atabilir, partneri belinden kavrayarak her gidiş gelişte kendine doğru çekebilir, eliyle kadının klitorisini uyarabilir, göğüslerini avuçlayabilir.

Her anlamda sert, haşin ve tam da bu yüzden mükemmel ve şehvet yüklü, bol çığlıklı ve inlemeli dakikalar vadeden bir cinsel ilişki şeklidir. Ama partnerinizle ilk kez cinsel ilişki yaşayacaksanız bu pozisyonu önermiyoruz. İlk pozisyona misyonerle başladıktan sonra boşalmanın ardından ikinci partiyi doggy pozisyonla devam ettirebilirsiniz.

Ayakta pozisyon:

En çok tercih edilen pozisyonlardan birisi de ayakta pozisyondur. Yüz yüze durulan bu pozisyonda kadın bacaklarıyla partnerinin beline dolanır ve sırtını duvara yaslar. Erkek ise ayakta kadını belinden kavrar ve duvara doğru sıkıca bastırır. Cinsel birleşme bu şekilde gerçekleşir. Bu birleşme şeklinde penis vajinaya tam anlamıyla ulaşır. Erkeğe çok fazla görev düşen ve erkek için yorucu bir pozisyondur.

Cinsel İlişki Türleri 9

Masa Pozisyonu:

Bu pozisyonda yatağa gerek yok. Masada, tezgahta, hatta bilardo masasında sevişebilirsiniz. Adrenalini yüksek, keyfi farklı, verdiği haz cömerttir. Cinsel hayatında fantezi ve değişiklik arayan çiftler için son derece ideal bir pozisyondur.

Kadın masa yahut tezgah üzerine sırtüstü uzanır, bacaklarını açar ve erkek ayakta durarak cinsel birleşmeyi gerçekleştirir. Hakimiyetin erkekte olduğu ve az yorucu ama çok zevk verici bir pozisyondur. Erkek bu pozisyonda vajinanın en derinine kadar ulaşabilmektedir.

Ayakta Koridor Pozisyonu:

Yeriniz darsa, zamanınız kısıtlıysa, elbiselerinizin tamamını çıkartacak vaktiniz yoksa işte size hem fonksiyonel hem de zevk dolu bir sevişme şekli. Erkek ayakta durur, kadın ellerini duvara dayar, kalçasını partnerine doğru yaklaştırır. Erkek de kadını belinden kavrar ve cinsel birleşme başlar. Kadın tek bacağını yukarı doğru da kaldırabilir.

Kucak pozisyonu:

Dar koridorlarda da son derece kolay uygulanan bir pozisyondur. Erkek sırtını davara yaslar, dizlerini de kırarak karşı duvara yaslar. Kadın sandalye gibi duran erkeğin kucağına oturur ve cinsel ilişki gerçekleştirilir. Bu pozisyon kolçakları olmayan bir koltuk yahut sandalyede de gerçekleştirilebilir. Erkek kolluksuz bir koltuk ve sandalyeye oturur.

Kadın da yüzü erkeğe dönük olarak ve erekte olmuş penisi içine alacak şekilde erkeğin kucağına oturur. Kadın ayaklarını her iki yana yüksekçe bir yere koyabilirse ileri geri ve sağa sola doğru daha rahat hareket edebilir. Erkek bu pozisyonda kadını belinden ve kalçalarından kavrayarak kendine doğru çekip iterek kadının hareketlerini kolaylaştırabilir.

Bu pozisyonlarda kadının klitoris bölgesi erkeğin kasık bölgesin sürtüneceğinden kadının klitoral orgazm yaşaması son derece kolaydır. Bu pozisyonda ayrıca kadın ve erkeğin yüzleri de birbirine son derece yakın olduğundan erkeğin kadını öpmesi ve göğüslerini okşaması da daha kolaydır. Bu da tahrik seviyesini ve orgazm ihtimalini arttırır.

Bacak Planörü Pozisyonu:

Misyoner pozisyonunun biraz daha gelişmiş ve farklı bir şeklidir. Kadın yatağa sırtüstü ve dirseklerinden destek alarak uzanır. Bacağının birini de bacaklarının arasına giren erkeğin omzuna atar ve cinsel birleşme bu şekilde gerçekleşir.

Yeter ki isteyin, arzulayın, içiniz şehvetle dolup taşsın. Partnerinizle denizin içinde bile seks yapabilirsiniz. Belden aşağınız suyun içinde olacak şekilde ayakta duran erkeğin beline bacaklarınızı dolayarak ve kollarınızla boynuna sarılıp destek alarak seks yapabilirsiniz. Tabi mayonuzun alt kısmından kurtulmuş olmanız gerekecek. Ve etrafta birileri varsa zevk aldığınızı pek belli etmemeye çalışarak. Tabii ne kadar mümkünse…

Zevkiniz bol olsun…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cinsel-iliski-turleri/