Cipralex 20 mg

Cipralex 20 mg, Modern hayatın en büyük cilvelerinden biri de stres kuşkusuz. Rekabetin, çabanın, mücadelenin, suyun üzerinde kalabilme savaşının yorduğu bedenler ve ruhlar bir süre sonra bitkin düşüyor, hırpalanıyor ve desteğe ihtiyaç duyuyor. Bedensel rahatsızlıkların tümü sanmayın ki mikrobik, virütik ve bakteriyel sebeplerden kaynaklanıyor.

Cipralex 20 mg 1

Bedensel rahatsızlıkların hatırı sayılır bir kısmı psikolojik kökenli olumsuzluklarla ortaya çıkıyor. Mide ülserinden, ağrılara, ödemden, kilo artışına pek çok fiziksel rahatsızlığın perde arkasında aslında içte biriken, öfke, ezilmişlik, tıkanmışlık ve duyguların dışa vurulamadığı günlerin izi gizleniyor.

İşte böyle bir durumda vücuttaki tüm organlar işlevlerini yerine getirse bile aniden tekliyor, düzen şaşıyor, tren devriliyor. Psikoloji, moral demektir. Moralse her şey. Moralimiz iyiyse, biz de iyiyizdir. Saçlarımız bile daha kolay şekle girer. Yediklerimizi daha hızlı yakarız.

Gülüşümüz daha can alıcıdır ve duygu durumumuz daha dengeli. İnsanın ruh tarafında işler yolunda gitmediğinde imdada yetişen uzman hekimler ve o hekimlerin önerdiği ilaçlar ve tedavi şekilleri var bizi ayakta tutan.

İşte majör depresif durumlarda, agorafobili yahut agorafobisiz panik bozukluklarında, sosyal anksiyete bozukluklarında, yaygın anksiyete bozukluklarında, obsesif kompulsif takıntılarda; yani kalabalık mekanlara çıkmaktan kaçındığımız, insan arasına ve hayata karışmaktan imtina ettiğimiz, en ufak ve gereksiz şeylere kafayı taktığımız, kendimizi, öz varlığımızı değersiz ve boş hissettiğimiz, işe yaramadığımızı düşündüğümüz zamanlarda başvurduğumuz hekimler hem bizi yeniden gerçekliğe döndürmeye çalışıyor hem de bu iş için düzenlenmiş, beyin kimyasını düzenleyen bazı ilaçları salık vererek bize destek sağlıyorlar.

Cipralex 20 mg 2

İşte o ilaçlardan biri de Cipralex. Cipralex kullanımı ile yeniden sağlıklı düşünebiliyor, rahatlıyor, gevşiyor ve aslında hiç de üzerinde durulmayacak konu ve insanları saplantı haline getirmekten vazgeçiyoruz. Boşluğa düştüğümüzde çok fazla anlam yüklediğimiz insanların, aslında o kadar da sevilmeye, aslında o kadar da öfkelenilmeye, aslında o kadar da değer verilmeye layık olmadıklarını görüyor ve kendi değerimizi yeniden kazanıyoruz.

 

Hayatın kendi akışı içinde zaten bir düzen ve zeka olduğunu, pek çok şeyi oluruna bırakmanın ne kadar da sağlıklı bir karar olduğunu algılıyoruz. Seratonin normal düzeye çıktıkça, iyi hissediyoruz. Depresanlar aslında tüm bunları gerçekleştirebilmek için var. Cipralex de majör depresyon zamanlarının en iyi kurtarıcılarından birisi. Cipralex kullanımı ile yeniden normal düşünüş ve yaşantısına dönen insan sayısı oldukça fazla.

Cipralex Prospektüs

 • Cipralex 20 mg’de her film tablet 10-20 mg Essitalopram ile eşdeğer Essitalopram oksalat ihtiva ediyor. Yardımcı madde ise Titandioksit.
 • Cipralex günde tek doz, yemekle birlikte yahut öğün aralarında kullanılmaktadır.
 • 20 mg üzerinde doz alımı hakkında güvenirlik ispatlanmamıştır.
 • Günde 1 sefer 10 mg alınır, hastanın durumuna göre hekim dozu maksimum 20 mg’ye çıkartabilir.
 • Cipralex kullanımından netice alabilmek için 3 ila 6 ay gibi bir süre düzenli kullanım şarttır.
 • Cipralex Prospektüs

  Cipralex 20 Mg Yan Etkileri

 • Cipralex kullanımı  bazı yan etkiler de gösterebilmektedir.
 • Metabolizma ve beslenmeye dair bozukluklar
 • Kadınlarda cinsel istekte azalma ve orgazm olamama
 • Uykusuzluk, baş dönmesi
 • İştah azalımı, bulantı, kabızlık
 • Terleme gibi şikayetler gözlemlenebilmektedir. Hemen hepsi geçiş şikayetlerdir.
 • Cipralex 20 mg fiyat

  Cipralex 20 mg 2017 fiyatı 28.24 TL’dir

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cipralex-20-mg/