Cipralex Fiyat

Cipralex fiyat, Hayat bir nehir gibidir ve her zaman pürüzsüzce akmaz. Suyun debisi yüksekken evet kusursuz bir ritimle ilerler ama bazen suyu debisi azalır ve dipteki engellere takılır insan. Bir taş, bir kaya, bir dal parçası, bir engebe. Hızı kesilir, enerjisi düşer, tüm heyecan yerini yeknesak bir kaygıya terk eder ve geriye düşer kişi.

Cipralex Fiyat 1

Moral düzeyi düşer, umutsuzluk gelir, çaresizlik gelir, perişanlık gelir ve suyun dibine kadar itmek ister insan kendini. Yaşama tutunmak için gereken o güç kaynağı zayıflamıştır bir kere. Ne yapılırsa yapılsın boş. Buraya kadarmış bile denilir içten.

İşte hayatın böyle anlarında imdada koşan bir güç, bir tılsım bir anahtar mutlaka vardır. Umudun tam söndüğü anda, debi yeniden yükselir, engeller dipte kalır ve kusursuz ilerleyiş kaldığı yerden devam eder. Bu türden duraklama zamanlarında insana yardım edecek destekler vardır.

Onlardan biri de antidepresanlar. Ama evvelinde bir uzmanla görüşülerek, paylaşılarak, sorunun hemzeminine inilerek, sorunla göz göze gelinerek bir karara varılır ve o kararın durumuna göre uzman eliyle bir çözüm verilir kişiye. Antidepresanlar belli bir süre içinde beyin kimyasını yeniden düzenlerler. Bunu, uzunca bir süre bakımsız kalmış, kadın eli değmemiş, disiplini, nizamı ve tertibi gitmiş dağınık bir eve benzetebiliriz.

Beynin kimyası bazen bozulur, dağılır, tarümar olur ve bakımla, yeniden havalandırmalarla, silkip serilmelerle, temizlenmelerle bir yere varılır. Beynin kimyasını düzenleyen bu haplardan birisi de Cipralex’tir. Cipralex; yaygın anksiyete bozukluklarında,  majör depresif durumlarda, sosyal fobi, bunaltı ve kaygı bozukluklarında; aşırı titizlik ve temizlik, simetri takıntısı, kapı baca kontrolü gibi obsesif kompulsif bozukluklarda kullanılır.

Cipralex Fiyat 2

Her depresan ilaçta olduğu gibi, Cipralex’in de psikiyatr tarafından reçete edilmesi gerekir. Kişinin hekime danışmaksızın kendi kafasına göre ve kendi belirlediği dozda aldığı ilaçlar fayda yerine zarar verebilir.

Başvurduğunuz hekim Cipralex önerdiyse, bir eczaneden ilacı almak ve hekimin önerdiği dozu düzenli olarak kullanmanız gerekir. İlacın etkisini hissettirmesi 3 ila 6 ay gibi bir süreyi bulur ve hastanın gereksinim duyduğu rahatlamayı sağlar.

Peki nedir bu ilacın 2017 yılı fiyatı?

  • Cipralex 10 mg. fiyat 20.47 TL
  • Cipralex 20 mg. fiyat 28.24 TL olarak belirlenmiştir.
  • Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cipralex-fiyat/