Civan Perçemi Adet Söktürücü

Hamilelik dışında stres, hava değişimi, fiziksel hastalıklar, ilaçlar ve menopoz başlangıcı dönemlerinde adet gecikmesi tüm kadınların başına gelmektedir. Bu rahatsız edici durumdan kurtulmak için genellikle bitkisel çözümlere başvurulur. Bu makale de adet söktürücü civanperçemi otu ve civanperçemi adet söktürücü nasıl kullanılır konularından bahsedeceğiz.

Halk arasında bilinen adet söktürücü bitkisel ürünlerin başında civanperçemi otu gelmektedir. Civanperçemi otu nedir? Yaz aylarında yetişen, ülkemizde bolca yetişen, tüylü ve uzun yapraklı  civanperçemi otu birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Çiçeklerin iki karış altından kesilerek gölge ve hava alan yerlerde asılarak kurutulur. İyice kuruyan civanperçemi otu hava almayan kaplarda saklanmalıdır. İçinde ki etken madde uçucu yağların saklanması açısından kapalı saklanması önemlidir. Yumurtalık iltihabında, vaginal akıntılarında, miyomlarda oldukça fayda sağlar. Bu gibi durumlarda özellikle civanperçemi adet söktürücü nasıl kullanılır bilmekte fayda vardır.

Adet gecikmesi sorunu yaşayan kadınlar, civanperçemi otu nedir sorusuna öncelikle adet gecikmesine faydalı cevabı verirler. Halk arasında oldukça yaygın ve etkili bir yöntemdir.

Bilmeyenler için civanperçemi adet söktürücü nasıl kullanılır konusunda okurlarımızı aydınlatmak ve adet konusunda ki sıkıntılarından kurtulmalarına yardımcı olmak istedik.

Civanperçemi adet söktürücü nasıl kullanılır? Hem kür halinde hazırlanarak içilen hem de oturma banyosu şeklinde adet söktürmeye yarayan civanperçemi otu tarifleri bulunmaktadır. Düzgün oranlarda ve doğru hazırlandığına her iki yöntemde oldukça etkilidir. Tabi ki düzenli kullanımda oldukça önemlidir.

Civan Perçemi Adet Söktürücü

Civanperçemi otu genellikle tüm aktarlarda uygun fiyatlarla satılmaktadır. Aktara civanperçemi otu nedir diye sorduğunuzda genellikle adetle ilgili sıkıntılara iyi geldiği cevabını alırsınız.

Civanperçemi Kürü

Civanperçemi otu kürü hazırlanışı

4-5 gr sarı ya da beyaz çiçekli civanperçemi otu, yarım litre kaynayan suya atılır. Ağzı kapatılarak 5 dakika kaynatılır. Demini alan karışım süzgeçten süzülür ve soğuması beklenir.

Civanperçemi Adet Söktürücü Nasıl Kullanılır?

Hazırlanan civanperçemi otu kürü günde bir defa soğuk olarak içilmelidir. Her gün taze kaynatılmalıdır. 2 ay düzenli kullanım sonunda adet düzensizliği ve gecikmesi ortadan kalkacaktır. Yumurtalık iltihabına bağlı adet gecikmelerinde özellikle çok etkilidir.

Eğer adetler çok sancılı oluyorsa civanperçemi otu kürünü adet döneminde de günde 2 defa tüketmek faydalı olmaktadır. Hem ağrıya iyi gelen hem de adet miktarını dengeleyen civanperçemi otu kürü ile normal adet düzenine kavuşmak mümkündür.

Civanperçemi adet söktürücü nasıl kullanılır?

Birçok bitki uzmanı civanperçemi otu nedir sorusuna en etkili doğal ilaçtır yanıtını vermektedir. Özellikle adet söktürücü özelliği ve yumurtalık iltihabını tedavi edici etkisi bitki bilimciler tarafından önerilmesine neden olmaktadır.

Yumurtalık iltihabına bağlı adet gecikmelerinde civanperçemi otu kaynatılıp süzülerek banyo suyuna karıştırılır ve yarım saat kadar bu suda oturulursa hem iltihap tedavi edilmiş olur hem de adet söktürücü etki sağlanmış olur.

Tabi ki civanperçemi otu kürünü belirtilen şekilde hazırlayarak yeterli miktarda ve düzenli tüketmek çok önemlidir. İyi geliyor diye abartmak ve önerilen dozun üzerine çıkmak başka sorunlara yol açabilir.

Civanperçemi adet söktürücü nasıl kullanılır konusunda dikkat edilmesi gereken bir nokta bulunmaktadır.  Yol kenarlarında yetişen civanperçemi otu egzoz gazlarına maruz kaldıkları için faydasından çok zararı olacaktır. Egzoz gazı zararlı bir maddedir ve zehirleyici etkisi vardır. Bu yüzden civanperçemi otu iç kesimlerden, tarlalardan toplanmalı ve gölgede kurutularak ağzı kapalı olarak saklanmalıdır. Aksi halde yararı olmayacak hatta zararlı bile olacaktır.

Civanperçemi adet söktürücü nasıl kullanılır ve civanperçemi otu nedir konularında vermiş olduğumuz bilgiler ile sağlığınıza kavuşmanızı temenni ediyoruz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/civan-percemi-adet-sokturucu/