Civanperçemi Zararları

Civanperçemi bitkisi, birçok rahatsızlığa olumlu yönde etki etmektedir. Ancak doğru ölçülerde hazırlanıp gerekli miktarda tüketmek önemlidir. Civanperçemi kullananlar her şeyden önce abartmamaya ve önerilen miktarın dışına çıkmamaya özen göstermelidirler. Her şeyin fazlası zararlıdır.

Civan perçemi faydaları ve zararları ile iyice araştırılmalı ve ona göre tüketilmelidir.

Civanperçemi Zararları

Civanperçemi bitkisi yapısında Achillein ve Cineol gibi maddeler bulunmaktadır. Genelde zararsız olan bu maddeler bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Bu yüzden civanperçemi kullananlar ilk tüketimde kendilerini gözlemlemelidirler.

Civanperçemi kullananlar, civanperçemi bitkisini hazır almayıp kendileri topluyorlarsa önemli bir noktayı unutmamalıdırlar. Yol kenarlarında yetişen civanperçemi bitkisi egzoz gazlarına maruz kaldıkları için faydasından çok zararı olacaktır. Çünkü egzoz gazı zararlı bir gazdır ve zehirleyici etkisi vardır. Bu yüzden civanperçemi bitkisi iç kesimlerden, tarlalardan toplanmalıdır.

Civanperçemi kullananlar bitkiyi güneşin tam tepede olduğu öğle saatinde toplamalıdırlar. Çünkü bu saatte civanperçemi bitkisi doğal bir aroma yaymakta ve yapısındaki yağların şifa gücü en üst seviyeye çıkmaktadır.

Civan perçemi faydaları ve zararları hem kişilerin bünyesine hem bitkinin yetiştirildiği şartlara hem de kürün hazırlanmasına göre değişmektedir. Doğru şartlarda yetişen ve doğru işlenen civanperçemi bitkisi faydalı olacaktır.

Özellikle hassas bünyesi olan kişiler ve alerjik bünyeye sahip olanlar civanperçemi bitkisi kullanırken dikkatli olmalıdırlar. Herhangi bir alerjik reaksiyon hissettikleri an civanperçemi tüketimini bırakmalıdırlar. Aksi halde ciddi sıkıntılara neden olunmaktadır.

Civanperçemi kullananlar, önerilen miktarın üzerine çıkarak aşırı tüketirlerse kalp ritminde sorunlar yaşayabilirler. Bu yüzden her şeyin aşırısı gibi civanperçeminin de aşırısı sıkıntılara yol açar.

Civanperçemi bitkisi, bazı kişilerde hazımsızlığa neden olmaktadır. Sindirimle ilgili sıkıntılara yol açtığı durumlarda Civanperçemi bitkisi tüketimini bırakmak en doğrusu olacaktır.

Civanperçemi Zararları 1

Aşırı civanperçemi bitkisi tüketimi yüzde ve ellerde kızarıklıklara neden olabilir. Böyle bir durumda dikkatli kullanılmalı önerilen doz geçilmemelidir.

Civanperçemi kullananlar kabızlık ya da ishal rahatsızlıkları yaşayabilirler. Bu kişiden kişiye ve bünyeye göre değişmektedir.

Hamileler kesinlikle civanperçemi bitkisi kullanmamalıdırlar. Hamilelikte olumsuz etkilere sebep olabileceği unutulmamalıdır. Tabi ki emziren annelerde civanperçemi bitkisi tüketmemelidirler. Anne sütünden bebeğe geçebileceği ve bebeğin hassas bünyesine zarar verebileceği göz ardı edilmemelidir.

Civan perçemi faydaları ve zararları, kişilere ve bünyelerine göre değişmektedir. Bu çok değerli sağlıklı bitki yanlış tüketildiğinde ya da kişinin diğer rahatsızlıklarına göre zararlı olabilmektedir. O yüzden başlangıç dozu önemlidir. İlk tüketimde kişi kendini gözlemlemeli ve gelişecek etkilere göre civanperçemi bitkisi kullanımına dikkat etmelidir.

Civanperçemi kullananlar, genellikle fayda gördüklerini ve rahatsızlıklarında olumlu gelişmelere neden olduğunu söyleseler de bazı civanperçemi kullananlar tüketicileri zararlı yan etkilerden bahsetmektedirler. Bu tamamen bünye ile ilgili olup dikkatli bir kullanım gerektirmektedir.

Civanperçemi Zararları 2

Civanperçemi bitkisi tüketiminde aşırıya kaçılmadıkça olumsuz etki ve zarar görülmemektedir. Bahsettiğimiz yan etkiler ender olarak görülse de dikkatli kullanmakta fayda vardır.

Civan perçemi faydaları ve zararları çok iyi araştırılarak tüketilmeli ve alerjisi olan kişiler özellikle dikkatli olmalıdırlar.

Unutulmamalıdır ki her şeyin fazlası zararlıdır. Civanperçemi bitkisi de gereğinden fazla tüketildiğinde faydadan çok zarar verebilir. Bu yüzden dikkatli ve özenli kullanılmalıdır.

Civanperçemi bitkisi doğru hazırlanarak önerildiği şekilde kullanıldığı müddetçe ciddi bir zararı olmayacaktır. Yan etkisi en az bitkilerden olan Civanperçemi bitkisi ile sağlıklı bir yaşam ve rahatsızlardan korunmak, iyileşmek doğru kullanımla sağlanmaktadır. Alerjik bünyesi olanlar ve hamileler dışında herkesin rahatlıkla tüketebileceği çok faydalı bir bitkidir.

Civan perçemi faydaları ve zararları konusunda verdiğimiz detaylı bilgiler ışığında sağlıklı günler diliyoruz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/civanpercemi-zararlari/