Cla Yağ Yakıcı

Cla yağ yakıcı, kısa adı CLA olan Conjugated Linoleic Acid, besinlerde çok az bulunan bir omega yağ asididir. CLA tüketerek vücuttaki yağ oranı düşürüldüğü gibi yağ depoları da eritilir. CLA özellikle karın bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olur. Karın bölgesinde bulunan yağlar hipertansiyon, kalp krizi, şeker hastalığı, kardiyovasküler hastalıklar ve bazı kanser türlerinde riski artıran bir faktördür.

Cla Yağ Yakıcı

Yağ yakıcı CLA genellikle sporcular tarafından yağ depolarını yakmaya yardımcı olur ve daha iyi bir kas definasyonu sağlar. CLA vücuttaki kas kütlesini korumaya da yardımcı olur.

CLA aspir bitkisinden elde edilir ve bu madde kırmızı ette özellikle kuzu etinde bol miktarda bulunur. CLA hem yağ depolanmasını engeller hem de kanser hücrelerinin oluşumunu engeller. İnsan vücudunda üretilemediği için de beslenmeyle dışarıdan alınabilir.

İnsan vücudunda yağlar tarafından üretilen “Lipoprotein Lipaz” adlı enzim yağların hücrelerde depolanmasını sağlar. Bu enzim açlık hallerinde enerji açığa çıkarmak için salgılanır. Bu hormon kadınlarda basen ve kalça, erklerde ise bel ve göbek bölgesinde yoğun şekilde salgılanır.

İşte CLA u hormonu kısıtlayarak vücudun yağ depolamasını engeller. Yemeklerden alınan yağ CLA ile doğrudan enerji olarak kana karışır. CLA kullanırken spor yapmak en doğru seçenektir. Spor ile yağlar enerji olarak kolayca yakılır.

Cla Yağ Yakıcı 2

CLA yağ yakıcı yorumları birbirinden farklıdır. Ürünü faydalı bulanlar olduğu gibi, kullanmaya gerek olmadığını savunan kişiler de yok değildir.

CLA yağ yakıcı fiyatları ise gramaj ve çeşide göre farklılık gösterir. CLA yağ yakıcı fiyatları 99 TL ile 250 TL arasında bir skalada incelenebilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/cla-yag-yakici/