Clindoxyl Fiyat

Günümüzde en yoğun şekilde yaşanan cilt problemlerinin başında sivilce ve siyah nokta sorunları gelir. Değişik nedenler ile ortaya çıkabilen bu cilt problemlerinin tedavisinde ve önlenmesinde özel krem ya da jellerden yardım alınabilir. Bu krem ya da jeller arasında en yaygın kullanılanı Clindoxyl isimli sivilce ilacıdır. Piyasada hem krem hem jel olarak yaygın satışı yapılan bu özel ürünü, uzmanlar da sürekli hastalarına önermektedir.

Clindoxyl Fiyat 1

Sivilce ve siyah noktaların tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir ürün olan Clindoxyl, çok basit şekilde uygulanan ve kısa sürede etkisini gösteren bir ilaçtır. Bu ilacın hem krem, hem de jel olarak kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken nokta, uygulama bölgesinin ılık su ile güzelce temizlenmiş olmasıdır.

Bu temizlemenin ardından yumuşak bir havlu ile kurulanan cilde ilaç direkt uygulanabilir. İlacın uygulanmasında özellikle sivilcelerin üzerine parmak uçları ile masaj yaparak yedirilmesi gerekir. Bu uygulama sırasında eğer sivilceler iltihaplı ise çok hafif ve nazik hareketler ile masaj yapılmasında fayda vardır.

Aksi halde sivilcelerin acı vermesi, yanma yapması söz konusu olabilir. Dikkatli bir şekilde sivilce ve siyah noktaların üzerine uygulanan jel ya da kremin cilt tarafından emilmesi sağlandıktan sonra istenirse uygulama bölgesi yüz temizleme jeli ya da saf su ile yıkanabilir.

Clindoxyl krem ya da jeller, hemen hemen tüm eczanelerde mevcuttur. Bu krem ve jellerin kullanımında dikkat edilmesi gerekenler yanında saklanmasında da bazı özel koşulların yerine getirilmesi gerekir. İlacın her iki türünün de kullanımdan sonra ağızlarının hava almayacak şekilde güzelce kapatılması gerekir. Güneş görmeyen, nemli olmayan ortamlarda ambalaj üzerinde yazan süre kadar saklanabilir.

Clindoxyl Fiyat 2

Clindoxyl jel fiyat: 28,01 TL’dir. 25 gramlık tüplerde satışı yapılan bu ürünün genel fiyatının dışında daha yüksek ya da daha düşük fiyatlı satışları da mevcuttur. Bizim verdiğimiz Clindoxyl krem fiyatı, genel satış fiyatıdır.
Clindoxyl krem, genelde yan etkisi fazla olmayan bir ilaçtır. Bu nedenle uzmanlar tarafından yaygın şekilde önerilir. Dikkatli ve bilinçli kullanılmadığında kremden kaynaklı yan etkiler;

 • Ciltte yanma
 • Uygulama bölgesinde kaşıntı
 • Ciltte döküntü
 • Ciltte sürekli kaşınma
 • Uygulama bölgesinde cilt yaralarının oluşması
 • Krem kullanımı sonrasında uygulama bölgesinde kızarıklık, olarak sıralanabilir.

Yukarıda saydığımız yan etkiler, genel yan etkilerdir ve ilk kullanımlarda herkeste olabilir. Bu konuda yine de dikkatli olunması, aşırı derecede bir yan etki olması durumunda mutlaka doktora başvurulması gerekir.

Nadiren de olsa bu sivilce kreminin kullanımı sonrasında ishal, kusma ya da mide bulantısı belirtileri de görülebilir. Bu tür belirtiler görüldüğünde mutlaka zaman kaybetmeden kişinin en yakın sağlık kuruluşuna başvurması ve gereken müdahalelerin yapılması gerekir.

Clindoxyl Fiyat 3

Sivilce ve siyah noktalar için bu kremi kullanırken daha erken sonuç almak için sivilce ve siyah noktaya neden olan faktörlerin belirlenmesi gerekir. Bu faktörlerin belirlenmesinin ardından alınacak önlemler ile birlikte daha kısa sürede olumlu sonuç alınabilir. Ciltte siyah nokta ve sivilce oluşmasının başlıca nedenleri;

 • Cildin aşırı yağlı olması
 • Hormonal bozukluklar
 • Aşırı stres ve sıkıntı
 • Ergenlik dönemi etkileri
 • Alerjin reaksiyonlara tepki
 • Cildin düzenli temizlenmemesi, olarak sayılabilir.

Bu nedenlerden bir ya da bir kaçı ciltte sorunlara neden olabilir. Sivilce oluşmasının nedenlerinin belirlenmesinin ardından nedenleri ortadan kaldırarak tedaviye başlayabilir ve bu özel krem ile tedaviye devam edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/clindoxyl-fiyat/