Clindoxyl Jel ile Sivilce Tedavisi

Cilt problemlerinin başında gelen sivilceler, özellikle ergenlik döneminde erkek ve kızların ortak sorunudur. Hormonların etkisi ile bayanlarda daha fazla görülen sivilceler bazı ciltlerde ergenlik döneminden sonra da çıkmaya devam eder. Genel olarak yağlı yapısı bulunan bu ciltler, düzenli temizleme ve bazı özel kremler ile sivilerden arındırılabilir.

Clindoxyl Jel ile Sivilce Tedavisi

Sivilceli ciltlerin tedavisinde uzmanlar tarafından en fazla önerilen sivilce kremi clindoxyl jeldir. Yaygın olarak tavsiye edilen ve kullanılan bu krem, sivilcelerden şikayet edenlerin imdadına yetişiyor. Her yaştan ve her cilt tipine uygun olan bu özel kremin doktor kontrolünde uygun zaman aralıklarında kullanılması gerekir.

Jel ve krem olarak piyasada olan bu ürünün sivilceler üzerindeki etkileri büyüktür. Sivilcelerin kısa sürede kurutulmasında etkili olan clindoxyl krem ya da jelin aynı zamanda bazı yan etkileri de bulunur. Krem ve jelin kullanımına geçmeden önce kısaca bu yan etkilerden bahsetmek istiyoruz.

Clindoxyl krem ya da jel ürününün kullanma talimatlarına uygun olarak kullanılmamasına bağlı ortaya çıkan yan etkiler;

  • Jel ya da krem ile uygulama ciltte sonrasında aşırı yanma ve kızarıklık
  • Uygulama bölgesinde yara oluşması ve bu yaranın kabuk bağlaması
  • Deri üzerinde pullanma, kabuk kabuk soyulma ve dökülme
  • Ciltte aşırı tahriş ve tahribat
  • Ciltte özellikle uygulamanın yoğun olduğu bölgelerde kuruluk, olarak sayılabilir.

Yukarıdaki maddelerde yer alan clindoxyl yan etkileri, ortaya çıktığında kişinin vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurmasında fayda vardır.

Clindoxyl Jel ile Sivilce Tedavisi 2

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır?

Clindoxyl sivilce kremi ya da jelin kullanımı öncesinde ilk olarak sivilce bölgesinin temizlenmesini sağlayın. Sivilceli bölgenin kir ve yağdan tamamen arındırılmasının ardından krem ya da jelden bir miktar parmak uçlarınız ile sivilcelerin üzerine sürün. Masaj yaparak ilacı ilgili bölgeye uygulayın.

Uygulama sonrasında kremin ya da jelin tamamen cilt tarafından emilmesini bekleyin. Cilt kremi emdikten sonra bölgenin temizlenmesine gerek yoktur.

Günde 1 kere kullanılması gereken bu ilaç, genel olarak 1 ay gibi kısa sürede gözle görülür sonuçlar elde etmeye yarar. Sivilcelerin yanında siyah noktaların yok edilmesinde de etkili olan sivilce ilacı, her cilt tipinde kullanılabilir. Sivilcelere özenle uygulanan bu jeli bilinçli ve aşırıya kaçmadan kullanmak önemlidir.

Clindoxyl Jel ile Sivilce Tedavisi 3

Sivilceler için kullanılan bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka ılık sade su ile cildinizi temizleyin. Islak cildi temiz ve yumuşak havlular ile kuruladıktan sonra jel ya da krem uygulamasını yapabilirsiniz.

Clindoxyl Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Clindoxyl kullananlar tarafından en çok merak edilen sorulardan birisi de jelin ya da kremin ciltte ne kadar süre kalması gerektiğidir. Bu konuda doktorunuz her hangi bir bilgi vermediği sürece istediğiniz kadar jel kalabilir. Bazı maske uygulamalarında geçerli olan 15-20 dakika süre ile ciltte kalması durumu bu ilaç için geçerli değildir.

Bu ilacın kullanımı sonrası da yüzün ilaçtan mutlaka arındırılması gerekmez. Ancak hemen sonra dışarı çıkılacaksa krem kalıntısı kalmaması için cilt ılık sade su ile yıkanabilir.

Clindoxyl jel kullananlar ilacın etkilerinden son derece memnun kalmışlardır. Günde sadece bir kere uygulanan bu krem ya da jelin gece yatmadan önce uygulanması daha idealdir. Geceleri cildin emici ve yenileyeci özelliği daha fazla olduğu için ilaçtan daha fazla verim alınabilir. Siz de sivilceleriniz için bu ilacı kullanırken gece kullanımı yapabilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/clindoxyl-jel-ile-sivilce-tedavisi/