Clindoxyl Sivilce Kremi

Clindoxyl Sivilce Kremi
Clindoxyl Sivilce Kremi, Glaxo Smith Kline firması tarafından geliştirilmiş, tıbbi ve farmokolojik içerikli normal reçete ile satılan bir ilaçtır. Piyasada besten fazla eşdeğeri ürün vardır, ancak Pazar payı yüksek olan Clindoxyl 25gr Jel dir.

Clindoxyl Jel, Benzoyl Peroksit Anhidroz + Klindamisin Fosfat etken maddeli bir ilaçtır. İçerdiği peroksit nedeniyle kıllarla teması beyazlaşmaya yol açacaktır. Bu husus erkekler tarafından kullanılırken dikkate alınmalıdır.

Uzmanlar tarafından sıkça tavsiye edilen Clindoxyl jel, düzenli kullanıldığı takdirde patolojik olmayan sivilcelerin tamamını yok eder. Elbette bu düzenli kullanım ile mümkündür.

Clindoxyl-Sivilce-Kremi

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır

Clindoxyl Jel Nasıl Kullanılır sorusunun bu kreme özgü özel bir cevabı yoktur. Diğer bütün kremler gibi tatbik edilecektir. Elbette kullanmadan önce etken maddelerine karşı alerjik olup olmadığınızı test etmenizde fayda vardır.

Bu tip kremlerin tümünde uygulama yüzeyi öncelikle iyice temizlenip, kurulanmalıdır. Daha sonra abartılı olmamak şartıyla, sivilceli bölgeye nüfuz edecek biçimde yayılmalı ve derinin kremi çekmesi beklenmelidir.

Clindoxyl jel, hekim tarafından aksi belirtilmediği sürece, günde bir kez uygulanmalıdır.

Uygulama esnasında ve yarım saat kadar sonrasına kadar yanma, birkaç saat süren kızarıklıklar görülebilir, içeriğin etkileridir. Ancak, aşırı yanma veya kızarıklık gözlemlemeniz durumunda derhal bol su ile yıkayıp, hekiminize başvurmanız gerekir. Her ne kadar clindoxyl için bu tip bir problem rapor edilmemiş olsa da, tedbirli olmakta fayda vardır.

Clindoxyl Yan Etkileri

Clindoxyl yan etkileri fazla olmayan, ancak içeriği kimyasallar sebebiyle bir takım etkiler oluşturabilecek bir ilaçtır. Bunlar,

  • Yanma
  • Kızarma
  • Pullanma
  • Soyulma
  • Dökülme
  • Kuruluk
  • Döküntü

Gibi beklenen yan etkilerdir. Akne tedavisinde kullanılan bütün kremlerde yaklaşık yan etkiler vardır, bu durum bu tip kremler için normal sayılmaktadır.Clindoxyl-Sivilce-Kremi1

İlaç prospektüsünün uyarılar kısmında, İhal, karın ağrısı ve kusma görülmesi durumunda en yakın acil servise başvurulması gerektiği belirtişmiştir.

Clindoxyl Jel Fiyatı: Clindoxyl jel fiyatı, Mart 2016 tarihli Fiyat listesi uyarınca: 28.01 TL olarak belirlenmiş olup, ilaç reçeteli alınırsa sosyal güvenlik kurumu ve Emekli sandığı tarafından uygulanmakta olan standart tarifeler üzerinden ödeme kapsamındadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/clindoxyl-sivilce-kremi/