Contractubex Kullanımı ve Yan Etkileri

Vücutta çeşitli sebeplerle oluşan yara izleri, sivilce, ameliyat izi, yanık izi, dikiş izi, çatlak gibi deri deformasyonlarının hızlı ve geride iz kalmadan iyileşmesini sağlamak için üretilmiş bir ilaç olan Contractubex, doktorlar tarafından da önerilen iyi bir preparattır. Bu türden izleri en iyi kapatan kremlerden birisi olan Contractubex, hasarlı bölgedeki hücrelerin yenilenmesini sağlar ve yeni cilt dokusu oluşumunu hızlandırarak yara izlerinin kapanmasını sağlar.

Vücutta iyileşmeyen yaralar, izler ve kusurlar varsa bunları Contractubex kullanarak iyileştirmek mümkündür. Zira dış görünümü olumsuz yönde etkileyen bu yara izi ve deri kusurları, Contractubex jel ile ortadan kaldırılabilir.

Çoğu insan, yaralanma, kaza, yanık, dikiş izi, lazer tedavileri  ve ameliyat gibi durumların ardından ciltte meydana gelen izlerin kalıcı olacağından endişe eder ve ne yapacağını, bu duruma nasıl bir çözüm getirebileceğini düşünür. İşte Contractubex bu kaygıları gidermek için üretilmiş bir jel.

Contractubex Kullanimi ve Yan Etkileri

Contractubex jel ile, kaşıma sebebiyle cilde daha da yayılmış ve derinleşmiş akne izleri ve aldırılan benlerden arta kalan izler de nasibini alabilir.

Contractubex jel, içeriğindeki Extractum Cepae, Allantoin ve Heparin maddeleri ile, yaralanan ve ölen dokuların iyileşmesini sağlıyor . Contractubex jelin özellikle doğum yapmış kadınları ve aşırı kilo veren kişileri  fazlasıyla mutlu edecek bir özelliği daha var. Contractubex jel hamilelik ve aşırı kilo gibi derinin fazla gerilip daha sonra gevşemesine bağlı olarak bel çevresi ve civarlarında ortaya çıkan çatlaklara da iyi geliyor. Deri deformasyonlarının çoğunda derinin sadece üst tabakası değil, alt tabakası da hasar gördüğünden, kapanarak iyileşmeleri biraz zaman alıyor.

Contractubex jel kullanmak için yara, kesik, deformasyon ve çatlak izlerinin yeni olmasına da gerek yok. Seneler önce olduğunuz ameliyattan kalan iz, eskilerden kalmış bir yanık izi de Contractubex jel ile geçirilebilir. Ama yara izi ne kadar eski ise, ilacı kullanma süreniz de o oranda uzun olacaktır.

Contractubex sivilce izi için de kullanılan mucizevi bir ilaçtır. Bilhassa ergenlikte oluşan ve geçse ile yerinde çukurluk bırakan sivilcelerin izleri de Contractubex jel ile ortadan kaldırılabilir.Fakat eğer Contractubex sivilce izi için kullanılacaksa, kullanılmaya başlanılan ilk zamanlarda sivilcelerde bir artış görülebilir. Endişelenmeye gerek yok; zira bu durum cildinizin ilaca vereceği tepkidir. İlacı düzenli kullandıkça bir müddet sonra sivilcelerden arta kalan çukurlukların da kapanarak yok olduğunu görebilirsiniz.

Contractubex jel yara, yanık, kesik, çatlak ve buna benzer izlerin üzerine hafifçe masaj yapılarak sürülür. İlacın etki sağlaması için günde en az 2 kez veya hekimin önerdiği sıklıkta, problemli bölgenin üzerine parmakla hafifçe bastırıp yedirilerek sürülmelidir.

Hekimlerin tavsiyesi Contractubex’in  günde 4 kez problemli bölgeye sürülmesi ve her uygulamanın ardından bir miktar jelin de aynı bölgeye yedirilmeden sürülüp o şekilde bırakılmasıdır.

Contractubex Nasil Kullanilir

Tedavi edilen izler derinde ve eski izler ise yahut fazla sertleşmişse, o bölgeye jel uygulanıp üzeri temiz bir bezle veya gazlı bezle örtülerek 1 gece bekletilmelidir.

Kullanımda dikkat edilmesi gereken bir husus da şudur ki, Contractubex jel asla açık yaraların ve yeni atılmış dikişlerin üzerine sürülmemelidir. Yara tamamen kapanıp kabuk bağladığında, dikişli bölgelerde ise dikişler alındıktan sonra uygulanmalıdır. Hekim önerisine uygun kullanıldığı vakit Contractubex, yaklaşık  6 ay içinde izlerin ortadan kalkmasını sağlar.

Contractubex şayet yanık izlerinin tedavisi için kullanılacaksa mutlaka bir hekime danışılmalı; hekim, yanık bölgesini inceledikten sonra ve eğer uygun görürse ilacın kullanımına başlanmalıdır.

Contractubes’in, eğer doğru kullanılırsa yan etki gösterme gibi bir ihtimali son derece düşüktür. Ancak kişinin, ilacın etken maddeleri olan Extractum Cepae, Allantoin ve Heparin’e karşı duyarlılığı varsa,  ilacın kullanımı zararlı olabilir. Bunun yanı sıra cilt için başka herhangi bir ilaç yahut kozmetik ürün kullanılıyorsa, hekimin bu durumdan mutlaka haberdar edilmesi ve merhemin ona göre kullanılması gerekir. Merhemin kullanımından sonra rahatsız edici bir kaşıntı, nefes almada zorlanma, kurdeşen; yüz, ağız ve boğaz çevresinde meydana gelen ani şişlik gibi yan etkiler görülürse vakit kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Merhem uygulandıktan sonra karıncalanma ve uyuşma tarzında hissedilen tatlı kaşıntılar, merhemin onarıcı özelliğinin aktif hale geldiğinin doğal işaretidir ve eğer dayanılamayacak seviyede değilse müdahale gerektirmez.  Ancak kaşıntı oluşan bölgeyi keskin cisimlerle yahut tırnaklarınızla kaşımamanız, parmak uçlarınızla yavaş yavaş masaj yaparak kaşıntıyı geçirmeye çalışmanız gerekir.contractubex yan etkileriBunların haricinde Contractubes jel çok nadir de olsa ciltte hafif kızarıklıklara sebebiyet verebilir. Böyle bir durumda da yine hekime danışılması iyi olacaktır.

Eğer ilaç kullanımı sebebiyle ortaya çıkan yan etkiler dikkate alınmazsa, problemli bölge tedaviden önceki haline dönebilir. Hatta daha ağır sonuçlar ortaya çıkabilir. Fakat ilaç kullanımı sebebiyle ortaya çıkacak yan etkiler 1000 kişiden 1’inde  görülebilecek kadar nadirdir.Contractubex kullananlar ilaç kullanımından sonra herhangi bir olumsuz etki ile karşılaşmadıklarını belirtiyor.

Eczanelerden temin edilebilecek olan Contractubex, mutlaka  doktor kontrolünde kullanılmalıdır.

Contractubex Fiyatı: 2016 yılı Contractubes fiyat tarifesi,  100 gr jel  olarak eczanelerde 70.11 TL’den satışa sunulmaktadır.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/contractubex/