Converse Gelin Ayakkabısı

Son zamanların en trend gelin ayakkabıları içerisinde yer alıyor gelin Converse ayakkabılar. Uzun yıllardır günlük yaşantımızda beğeni ile kullandığımız, bilek hizasındaki ya da bileğin birkaç tık üstünde yer alan Converse ayakkabılar; rahatlıkları ve esneklikleri ile en çok sevdiğimiz ayakkabı modellerinden biri olmayı çoktan başardı.

Converse ayakkabı modelleri o kadar çok sevildi ki günümüzde gelin ayakkabısı Converse modelleri de gelinlik mağazalarında yer almayı başardı. Üstelik hemen hemen tüm gelinlik, gelinlik ayakkabı ve aksesuarı satan mağazada converse gelin ayakkabılarına sıklıkla rastlayabiliyoruz.

 

Converse’in gelin ayakkabısı olarak yeniden popülerleşmeye başlamasının en önemli nedeni, şüphesiz ki oldukça rahat ve esnek olmaları. Böylelikle tüm gece boyunca ayakta durmak, oyun havası müziklerinde oynamak, slow müziklerde dans etmek zorunda kalan gelinler; gelin Converse ayakkabı modelleri sayesinde kolaylıkla dans edebiliyor ya da oyun oynayabiliyor.

Converse Gelin Ayakkabısı 1

Converse Gelin Ayakkabısı Modelleri

Converse gelin ayakkabısı modelleri içerisinde oldukça sade olan modellerden taşlı, payetli, kurdeleli, tüllü yani oldukça gösterişli ayakkabı modellerine kadar oldukça fazla seçeneğe rastlamak mümkün.

Yani sadelikten hoşlanan bayanlardan tutun da ihtişamdan hoşlanan gelin adaylarına kadar, tüm gelin adaylarına yönelik olarak tasarlanan bir gelin ayakkabısı Converse modeli bulunuyor.

Converse Gelin Ayakkabısı 2

 

 • Mağazaların yanı sıra internette bulunan birçok satış sitesinde tasarım Converse ayakkabıları satın alabilir, dilerseniz de kendi ayakkabınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz.
 • Baskılı Converse gelin ayakkabılarında kalp desenlerinden gelin ve damat figürlerine, gelin ve damadın baş harflerinden isimlerine, payet, boncuk ya da taş süslemelerden tül detaylarına kadar yüzlerce farklı tasarıma rastlayabiliyoruz.
 • Özellikle beyaz Converse ayakkabı; taşlarla ve boncuklarla süslendiğinde düğün gününe özel, oldukça gösterişli bir ayakkabı modeline dönüşüyor. Gelin ayakkabıları içerisinde en çok tercih edilen Converse modelinin beyaz Converse taşlı ve süslemeli olanlar olduğunu söyleyebiliriz.
 • Topuklu Converse gelin ayakkabısı; hem uzun görünmek hem de rahat etmek isteyen bayanlar için birebir. Dolgu topuk formunda olan topuklu Converse ayakkabılarda da bol bol fiyonk, boncuk ve taş detaylarına rastlıyoruz.
 • Hem birkaç cm daha uzun görünmek istiyor hem de ince topuklu ayakkabılara yanaşmıyorsanız; Topuklu Converse gelin ayakkabısı tercih edebilirsiniz.
 • Converse Gelin Ayakkabısı Nasıl Yapılır

  Kendi gelin ayakkabınızı kendiniz tasarlamak istiyorsanız; Converse ayakkabılarınızı dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

  Bunun için birkaç adet renkli kaleme, yapıştırıcıya, taş, inci ya da kurdeleye ihtiyacınız olabilir.

  Converse Gelin Ayakkabısı 3

   

  Kafanızda tasarladığınız modeli, yapıştırıcılar ve malzemeler yardımıyla gerçeğe dönüştürebilir, kendi adınızı ve damat adayının adını Converse ayakkabınıza yazabilirsiniz.

  Ayakkabınızı kendiniz süslemek istiyorsanız; beyaz ve sade bir Converse almaya özen gösterin. Bağcık kısmında renkli kurdeleler kullanarak, Converse’in ön kısmına renkli kalemler ile yazılar yazarak ya da şekiller çizerek, harikalar yaratabilirsiniz.

  Daha gösterişli bir gelin ayakkabısı için inci ya da taşları sıra halinde ayakkabınıza dizebilirsiniz. Süsleme ile ilgili detaylı bilgi edinmek için Youtube’de yer alan Converse gelin ayakkabısı süsleme videolarını izleyebilirsiniz.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/converse-gelin-ayakkabisi/