Çörek Otu Yağı Kullanımı

Modern tıp için alternatif bir bitki olarak adlandırılan çörek otu yağı kullanımları değişiklik gösterir. Çörek otu yağının kullanım alanları farklı olmasından dolayı amacına uygun olarak tüketilmesi gereklidir. Bilindiği üzere çörek otu yağı faydaları ve kullanımı oldukça fazladır. Faydaları saymakla bitmez. Vücut için birçok dokuda çok olumlu etkileri oldu gözlemlenmektedir.

Genelde aç karna alınması gereken yağ sabahları bir miktar içiliyor. Fazlası her şeyde olduğu gibi zararlıdır. Kuranı- kerim hadislerinde bile geçen ve doğadan şifa verici bir bitki olarak tanımlanan çörek otu yağının 2 gram çörek otun miktarından fazla alınmaması gerektiği bilinmektedir. Özellikle sağlıklı bir cilt için mutlaka sabahları alınması gerekir.

Bebeklerde Çörek Otu Yağı Kullanımı

Bebekler gelişimi düzenli olması gereken ve her ayrıntılarına dikkat edilmesi gerekli olan bireylerdir. Bu nedenle çörek otu yağlarının bebekler üzerinde çok olumlu olan etkilileri olduğu gözlemlenmektedir. Bebeklerin yüz kısımlarında oluşan çatlaklıklarında pamuk ile belirli aralıklarla masaj yapabilirsiniz. Daha sonrasında yüzü su ve duru beyaz sabunlarla yıkamak etkili olacaktır.

Çörek Otu Yağı Kullanımı 1

Bebeklerin çörek otu yağını genelde saçları için kullanıyoruz. Astım ve bronşit başlangıcı olan bebeklerde genelde göğüs kısımlarına bir veya iki gram sürerek değerlendirme yapabilirsiniz. Yetişkinlere göre çörek otu yağı bebeklerde kullanımı, farklılık göstermektedir.  Daha titiz ve dikkatlice kullanmak gerekir. Çörek otu yağı bebeklerin saçlarının gelişimine de etki ettiğinden dolayı kaynar suda çok hafif ısıtılarak deriye masaj yapılabilir.

Çörek Otu Yağı Saçta Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağının saçta kullanımı mutlaka düzenli olmalıdır. Saçlarınızın gelişimi için kahvaltıdan önce yani aç karnına 1 tatlı kaşığı içebilirsiniz. Saçların kısa zamanda gürleşmesini sağlayan çörek otu alın ve kulak kısımlarına kullanılmadan saç diplerine uygulanmalıdıır. Bir saat saç üzerinden beklemesi gerekilen yağ saçların sağlıklı uzamasını sağlayacaktır. Saç üzerinde daha fazla etkili olması adına her duştan önce düzenli uygulamak gereklidir. Ayrıca hanımların çok merak ettikleri çörek otu yağı nasıl içilir, sorusuna ise detaylı bir şekilde yanıt verdiğimizi düşünüyoruz.

Çörek Otu Yağı Kullanımı 2

Çörek Otu Yağı Ciltte Nasıl Kullanılır

Çörek otu yağı cilt üzerinde çok uzun süre bekletilmeden kullanılır. Çok açıcı olan çörek otu yağı genelde pamuk ile birlikte yüz ve göğüs bölgelerine uygulanır. Bunun akabinde çörek otu yağının kullanım şekli, değişim gösteriyor. Özellikle bacak titremeleri olan ve bacak romatizması yaşayan kişilerde de ağrı kesici etkisi olduğu gözlenmektedir. Cilde etkisi olduğu kadar cildin genç kalmasını ve genelde kış aylarında çok fazla yıpranan ve çatlayan bir tene etkisi olduğu bilinmektedir. Cilt üzerinde oluşan lekelerin açılmasında yardımcıdır. Hamilelik sonrasında oluşan çil ve ben gibi lekelere çok iyi geldiği gözlemlenmektedir. Kişilerin cildinin daha fazla alımlı gözükmesine yardımcıdır.

Çörek Otu Yağı Kullanımı 3

Çörek Otu Birçok Hastalık İçin Tercih Ediliyor

Bağırsak ve sindirim problemi olan kişiler çok fazla kilo alabilirler. Kısa sürede kalori yakımı için sizlere yardımcı olan zararsız ve etkili çörek otu yağı zayıflamak için nasıl kullanılır, sorusuna yanıt almanızı da sağlamaktadır. Zayıflamak için gereksiz ilaçları kullanmaktansa çörek otu yağı içmek faydalıdır. Çörek otu yağı, safra kesesinde oluşan problemlerde ve iltihaplanmalarda da çok etkilidir. Ayrıca göğüslerin sıkılaşmasına ve daha fazla hacimli gözükmesine yardımcı olan çörek otu yağı zayıflamak için sürekli artan ve hiç durmadan var olan yemek yeme ihtiyacınıza son verir. İştah seviyesinin denge de olmasını sağlar. uyku bozukluğu olan kişilerde de etkili olduğu gözlemlenmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/corek-otu-yagi-kullanimi/