Değişik Saç Örgü Modelleri

Değişik saç örgü modelleri, klasik saç örgüsünün biraz daha karmaşık hale getirilmiş şeklidir. Okuldan ofise, düğünden davete, kokteylden gelin başına kadar her tür yaşa ve saça yakışan saç örgüsü çeşitleri,  hem kolay uygulanan hem de şık edası ve duruşuyla her yaştan kadının aklını çeliyor.

Örgü saç modelleri zengin repertuarı ve birbirinden göz alıcı çeşitleriyle her tür kıyafete, her ortama, her yaş aralığına ve saç tipine uygundur.

Fransız örgüsü, Hollanda örgüsü, halat örgüsü, balık sırtı, ikili örgü, hale örgü, kafes örgü, örgü topuz, sarmal örgü, hacimli örgü, bohem örgü, istakoz kuyruğu örgüsü, ikili Hollanda örgüsü, iskelet örgüsü, alttan örgülü topuz, şelale örgü, çiçek örgü gibi örgü saç modelleri ile kolay ve pratik şıklığı elde edebilirsiniz.

Hem yaz mevsimine, hem kışa, hem güze, hem ilkbahara yakışan saç örgüsü çeşitleri ile kendinizi hem güzel hem de şık hissedebilirsiniz.

Örgü saç modelleri,  kısa, kıvırcık, düz, uzun, dalgalı her tür saça uygundur.

Örgü saç modelleri içine fiyonk, sünger, topuz tokası, paravan toka, firkete, inci toka gibi aksesuarlar yerleştirilebilir.

Değişik Saç Örgü Modelleri

Saç örebilmek biraz maharetle alakalı ise, biraz da deneme yanılma ve tecrübe işidir. Örgü saç modelleri videolarını izleyerek ve resimli örgü saç modelleri örneklerinden faydalanarak kendinizin ve  sevdiklerinizin saçlarına birbirinden güzel modeller uygulayabilirsiniz.

Değişik Saç Örgü Modelleri 1

Kız çocuklarının da en sevdiği modellerden olan örgü saç modelleri, kalp şeklinde örülen modellerle son derece sevimli ve güzel bir görünüm arz eder. Örgü ilmeklerinin aralarından kurdele şeritlerinin geçirildiği modeller ve uçları kurdelelerle bağlanmış örgü sıraları, küçük kızınıza hem sevimli, hem tatlı hem de tüm gün koşup terlese de bozulmayacak bir saç modeli düşündüğünüzde saçlarını kalp, sepet, balıksırtı şekillerinde örebilir; kurdele ve fiyonklarla süsleyebilirsiniz.

Değişik Saç Örgü Modelleri 2

Örgü saç modelleri  gür, uzun ve düz saçlarda enfes modellerle dans edebilir, kendini gösterebilir ve ifade edebilir. Ama saçlarınız kısa ve seyrekse de sorun değil. Her saç hacmine ve uzunluğuna gidecek bir örgü saç modeli çeşidi vardır. Örgü saç modelleri sayesinde saçlarınızın daha da hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Değişik Saç Örgü Modelleri 3

İşte size saç örgüsü çeşitlerinden bir buket…

Değişik Saç Örgü Modelleri 4

Değişik Saç Örgü Modelleri 5

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/degisik-sac-orgu-modelleri/