Denizde Yıpranan Saçlara Maske

Yaz tatillerinden sonra tuzlu su, klor ve güneşe maruz kalan saçlar yıpranır. Evde kolayca ulaşabileceğiniz malzemelerle kendi maskenizi yapabilir, sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Maskelere başlamadan önce de saçlarınızdaki kırıkları aldırmak, uygulayacağınız maskelerin daha faydalı olmasını sağlayacaktır.

İşte denizde yıpranmış saçlara yönelik maske tarifleri;

Yıpranan Saçlar İçin Mayonez Maskesi

Mayonez içerisinde yumurta olduğu için besleyici bir maddedir. Uygulaması oldukça kolay ve sonuçları etkilidir. Bir tutam mayonezi elinize sıktıktan sonra tüm saçınıza masaj yaparak yedirin. 1 saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın ve şampuanla yıkayın. Düzenli kullanımla 2 hafta sonra etkisini görmeye başlayacaksınız.

Yıpranan Saçlarınız İçin Yoğurt Maskesi

Bir kasenin çeyreği kadar yoğurt, 1 yemek kaşığı mayonez ve 1 yumurtanın akını aynı kapta çırpın. Saçlarınızı tutam tutam ayırdıktan sonra ayırdığınız bu tutamlara masaj yaparak kökten uca doğru maskeyi yedirin. Yarım saat boyunca havlu, bone ya da streç film kullanarak maskeyi saçınızda bekletin. Önce ılık suyla duruladıktan sonra şampuanla yıkayın. Haftada 1 kez uygulanabilir.

Yıpranan Saçlara Uygulanan Avokado Maskesi

Bir kasede kaşık ya da çatal yardımıyla ezdiğiniz avokadoya 1 yumurta, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 adet orta boy muzu ekleyerek karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı tüm saça masaj yaparak uygulayınız. 10-15 dakika beklettikten sonra saçınızı şampuanlayarak durulayabilirsiniz.

Denizde Yıpranan Saçlara Maske 1

Yıpranmış Saçlar İçin Yumurta – Zeytinyağı Maskesi

1 adet yumurta ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını bir kapta karıştırın. Karışımı saçınıza uyguladıktan sonra bone ya da havlu yardımıyla sardıktan sonra 1 saat bekletin. Ilık suyla saçınızı duruladıktan sonra şampuanla yıkayın.

1 yemek kaşığı elma sirkesi, 3 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı balı aynı kapta karıştırın. Karışımı tüm saça masaj yaparak uyguladıktan sonra yarım saat saçınızda bekletin. Bekleme işleminden sonra saçınızı şampuanla yıkayın.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/denizde-yipranan-saclara-maske/