Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri

Dermokozmetik Cilt Bakım Ürünleri
Cilt, özellikle kadınlarda makyaj sonrası temizlik aşamasında meydana gelen hırpalanma ve deformasyonlar; yaz sıcağında nem kaybı, kış soğuğu ve ayazında çatlama ve kuruma gibi sorunlar ve buna benzer iç ve dış koşullardan kaynaklanan problemler neticesinde hassaslaşır ve daha yoğun bakıma ihtiyaç duyar. Dermokozmetik cilt bakım ürünleri, cilde zarar vermeden ve cildin doğal tabakasını bozmadan süratli ve doğru bakımı yapabilen ürünlerdir. Bu ürünler dermatoloji uzmanı tarafından önerilir ve kullandırılır.

Dermokozmetik Ürünler Nelerdir
Kozmesötikle olarak da bilinen dermokozmetikler, kozmetik ürünle ilaç özelliklerini bir arada barındıran, cildi güzelleştirirken aynı zamanda onaran, dış etkenlerden koruyan, yaşlanma belirtilerini geciktiren ürünlerdir ve tıpkı kozmetikler gibi deri üzerine tatbik edilirler. Deri ve deriye bağlı oluşumların fonksiyonlarını olumlu yönde etkileyen, biyolojik etkenli maddeler ve ürünler olarak da tanımlanabilecek dermokozmetikler, dermatologlar ve plastik cerrahlar tarafından tavsiye edilmelidir. Hekim, muayene sonrası, hastasının cilt tipine ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri önerecektir. Günümüzde seçkin eczaneler olarak da bilinen dermokozmetik eczaneler, bünyelerine dahil ettikleri güzellik uzmanlarıyla, doğru ve isabetli ürün seçimi konusunda da yönlendirici oluyorlar.

Dermokozmetik ürünler, siyah leke, akne, sivilce, deri çatlakları ve buna benzer cilt problemlerinin önüne gecen bakım ve koruma ürünleridir.

Dermokozmetik ürünlerin içeriğinde glikolik asit olduğundan, cilt yapısını korur ve güçlendirirler. Piyasada çok fazla sayıda sahte ürün de olduğundan bu ürünleri alırken orijinal olduklarından emin olmak ve belirli satış noktaları ile seçkin eczaneleri tercih etmek gerekir. Dermokozmetik ürünler, diğer kozmetik ürünlere kıyasla çok daha pahalıdır.  Bu ürünlerle ilgili hekimden muhakkak yardım almak, hekim ve eğitimli güzellik uzmanlarının tavsiyesi olmadan bu ürünleri kullanmamak gerekir.

Dermokozmetik-Cilt-Bakım-Ürünleri1

Dermokozmetik ürünleri seçerken  güneş koruyucu ve nemlendirici nitelikte olmalarına özellikle dikkat etmek gerekir.

Dermokozmetik ürünler çeşitli testlerden geçer. Ambalajları üzerindeki patentlerden de anlaşılabilecek bu durum, ürünlerin maliyetinin artmasına sebep olur.

Dermokozmetik ürünler alerjen içermemelidir. Özellikle cildinizde alerjik reaksiyon oluşturan maddeleri içeren ürünleri tercih etmemelisiniz.

Dermokozmetik ürünler glikolik asit içerir, tam da bu yüzden cildin ihtiyaç duyduğu mineral, vitamin ve tüm elementleri cilde sağlarlar. Nemlendirme ve renk verme özellikleri de vardır. Ciltteki ölü deriyi sıyırır ve derinin kendi sağlıklı rengine kavuşmasına yardımcı olurlar. Cildi güneşten koruyan ve ciltteki problemlerin tedavisi aşamasında destek sağlayan dermokozmetik ürün markalarını;  Afye, ArkoPharma, Avene, Babe, Babe Pediatri, Bioder, Bioderma, Bioxcin, Bübchen, Caudalie, Chicco , Clinerience, Cumlaude Lab, Dermalogica, Ducray, Filorga, Hamilton, Institut Esthederm, Isıs Pharma, Jane Iredale , Klorane, Klorane Bebe, La Roche Posay, Lierac, Mustela, NeoStrata, Noviderm, Nutraxin, Nuxe Paris, Nvey Eco, Organix, Physicians Formula, Phyto, Seaderm, Sebamed, Synchroline, Triderma , Vichy olarak sıralayabiliriz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/dermokozmetik-cilt-bakim-urunleri/