Differin Jel

Differin Jel Ne İşe Yarar?
Differin jel ve krem, sivilce ve akne problemi için üretilen bir A vitamini türevidir. Komedon (siyah nokta), ciltteki 1cm.’den daha küçük çaplı lezyonlar ve içi cerahatli sivilce ve aknelerde son derece etkili bir bileşimdir. Topikal bir retinoid olan Differin, akne tedavisi yapmak için geliştirilmiş bir üründür. Leke tedavisi için önerilmez. Differin jel kullanımı ile cilt yavaş yavaş soyulur ve alttan aknesiz, temiz ve sağlıklı deri gelir.Differin tedaviniz sürerken gündüzleri, hekiminizin önereceği bir nemlendirici kullanabilirsiniz; ancak geceleri yatarken yalnızca Differin sürmeniz gerekir. Differin kullanımı sürerken başka ürün kullanılmamalıdır. Özellikle retinoidlerle birlikte kullanılacak Differin, ciltte olumsuz tesirler gösterebilir.

Differin-jel-ne-işe-yarar

Differin Jel Yan Etkileri
Differin jel’in bilinen ve yaygın bir yan etkisi yoktur. En bilinen yan etkisi, deride kızarıklık ve ısı artışı gibi irritasyonlar oluşturmasıdır. Ancak doktor kontrolünde kullanılan bir preparat olduğu için, yan etki görüldüğü takdirde doktorunuz tarafından müdahale edilecektir. Kullanım şartlarına ve hekim önerilerine dikkat edildiği takdirde, Differin kullanımı herhangi mühim bir yan etki göstermez.

Differin Jel Nasıl Kullanılır?
Peeling etkisi de yapan, problemli bölgedeki akneleri kurutup, cildi soyan ve tam da bu aşamada cilltte kızarıklık oluşturan Differin jel , hekim tarafından farklı bir şekilde önerilmedikçe, akşam yatmadan önce temiz cilde ve sadece ciltteki problemli bölgelere sürülmelidir. Yanı sıra bir nemlendirici kullanımına gerek yoktur.

differin-jel-nasıl-kullanılır

Differin Jel Fiyatı
Differin Jel %0.1 30 gr. 2015 fiyatı 15.45 TL’dir.

Differin Jel Kullananlar
Differin kullanımı her bünyede farklı tepkilere sebep olabilmektedir. Kimi kullanıcılar, Differin’in ciltlerini kuruttuğunu belirtirken, kimileri ise son derece olumlu sonuçlar aldıklarını belirtiyor. Differin, düzenli kullanımda 3 ay gibi bir sürede etkili olduğu için kullanım sırasında sabırlı ve hekimle sürekli irtibat içinde olmak gerekiyor.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/differin-jel/