Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi

Diş eti çekilmesi bitkisel tedavi, en sık rastlanılan diş ve diş eti problemlerinden birisi olan diş eti çekilmesi, eğer tedavi edilmezse ne yazık ki diş kayıplarına kadar gidebiliyor. Diş etleri çekildikten sonra eski haline dönmüyor ve eğer durum çok ciddiyse diş hekimi tarafından tıbbi çözümler uygulanıyor. Ama bu çözümler hem maliyetli, hem ağrı ve sızı verici bir süreçten geçiyor.

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi 2

Dişlerdeki dizilim bozuklukları, yaşlılık, çene yapısı, dişleri yanlış fırçalamak, sert kıllı diş fırçaları kullanmak, diş bakımını ihmal etmek, uykuda dişleri sıkmak ve gıcırdatmak, dişlerin kas dokusundaki bozukluklar, yetersiz ve dengesiz beslenme ve kalıtımsal sebepler diş etlerinde çekilme meydana gelmesine sebep olabiliyor.

Diş eti tedavisi bitkisel dokunuşlarla hal yoluna koyulabiliyor. Sözgelimi Profesör İbrahim Saraçoğlu’nun şifalı bitkilerle hazırladığı kürler diş eti çekilmesinde etkili neticeler veriyor.  Diş eti çekilmesine bitkisel çözümlerden birisi de kekik kürüdür. Hazırlanması ve uygulanması son derece kolay olan, üstelik maliyeti de hayli düşük olan kekik kürü ile diş eti çekilmesiyle baş etmek mümkün.

Peki doğal yollardan diş eti çekilmesi nasıl önlenir, neler yapılabilir, kekik kürü nasıl hazırlanır ve uygulanır bir göz atalım.

İbrahim Saraçoğlu tarafından diş eti çekilmesine bitkisel çözüm olarak sunulan kekik kürü için kekik ve suya gereksinim var.

Aktardan alacağınız doğal dağ kekiğinin bir tutamını 1 bardak suya ilave ederek 5-6 dakika kaynatmak yeterlidir. Peki kekik kürünü nasıl uygulayacaksınız?

Diş Eti Çekilmesi Bitkisel Tedavi 1

Hazırladığınız kürü ılındıktan sonra süzüp bir yudum kekik suyunu ağzınıza alın ve dişlerinizi çalkalayın hatta bu suyla diş ve dişetlerinizi yumuşak hareketlerle fırçalayın.

Diş eti tedavisi bitkisel anlamda en iyi dağ kekiğiyle gargara yöntemiyle iyileştirilebilir, en azından daha da ilerlemesi önlenebilmektedir. Alacağınız aktarın doğal dağ kekiği olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/dis-eti-cekilmesi-bitkisel-tedavi/