Doğal Ve Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Doğal Ve Sade Makyaj Teknikleri, Günlük Sade Makyaj Yapımı

Doğal ve sade makyaj nasıl yapılır, doğal ve sade makyaj teknikleri, kadınlar için makyaj son derece önemlidir. Benleri, çilleri, siyah noktaları, güneş lekelerini, doğum lekelerini, sivilce izlerini, kırışıklıkları, ince çizgileri, morlukları, göz altı torbalarını kapatmak, yani kısaca yüzdeki var olan kusurları kamufle etmek için yapılan bu işlem, bir de yüzdeki öne çıkan ve kişiye has güzel hatları daha da belirginleştirmek ve altını çizmek için de yüze uygulanır.

Yani kadınlar makyajı hem kusurları örtmek, hem de yüz hatlarını daha da belirginleştirmek için yapar. EMakyaj tamamen silindiğinde az önceki yüzden eser kalmıyorsa, ifade tamamen değişiyorsa, hatta insanlar sizi makyajsızken tanımakta zorlanıyorsa makyajınızın doğal olduğundan söz etmek oldukça zordur.

Yüzde doğal tonları kullanarak ve abartmadan yapılan her makyaj, yüzü canlı, taze ve albenili gösterecektir. Peki sade ve doğal makyaj nasıl yapılır, bu işin kendine göre teknikleri var mıdır, sade makyaj yapımı sırasında dikkat edilecek hususlar nelerdir gelin hep birlikte göz atalım.

Günlük Sade Makyaj Yapımı

Sade makyaj yapımına başlamadan evvel teni temizlemek ve nemlendirmek son derece önemlidir. Bir önceki günden kalmış ve silinmiş, yahut yıkanıp arıtılmamış cilt üzerine yapılacak makyajdan verim beklemek neredeyse imkansızdır. Yüzünüzü güzelce temizleyip uygun bir ürünle nemlendirmeden makyajınıza başlamayın. Temizleme ve nemlendirme işlemini yaptıktan sonra sade makyaj yapımı için harekete geçebilirsiniz.

Doğal Ve Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Doğal Ve Sade Makyaj Teknikleri, Günlük Sade Makyaj Yapımı 2

İlk adımdan sonra ikinci adım olarak hem kapatıcılık özelliği olan hem de pudradan önce baz teşkil edecek olan bir fondöteni ince bir tabaka halinde cildinize tatbik edin. Yüzünüzdeki renk farklılıklarının yok olmasını ve ten renginizin eşitlenmesini sağlayın. Bilhassa göz altlarınız torbalıysa, yahut çökük ve morsa fondöten ve kapatıcılar bu konuda işinizi kolaylaştıracaktır.

Burun kenarları da genellikle tahriş olmuş halde ve kızarık olabilmektedir. Burun kenarlarınıza da fondöten ve kapatıcı uygulayarak bu adımı da geçin. Fondöten ve kapatıcıyı uygun bir fondöten fırçası yahut fondöten süngeriyle sürebilirsiniz.

Gözlerinizi hem daha iri göstermek, hem de hatlarını belirgin hale getirmek için üst kirpik diplerinize, ince bir hat halinde siyah yahut kahve tonlarında bir göz kalemi sürebilirsiniz. Gözleriniz çok büyükse ve onları bir nebze küçük göstermek istiyorsanız da göz kalemini alt ve üst kirpik diplerinizin iç kısmına sürebilirsiniz.

Göz kapaklarınıza natürel tonlarda ve ince bir kat halinde göz farı uygulayın. Bu göz farı kahve tonları, şeftali tonları, uçuk pembe tonları, yahut pudra tonları olabilir. Farı sürerken fırça yardımıyla iyice dağıtın.

Doğal Ve Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Doğal Ve Sade Makyaj Teknikleri, Günlük Sade Makyaj Yapımı 3

Göz makyajınızdaki son adım ise maskaradır. Maskara ya da diğer adıyla rimelinizi de kirpiklerinizi kökten uçlara doğru eşit miktarda ve topaklanmamasına özen göstererek dikkatlice sürün. Rimelinizi ne kadar bol sürerseniz topaklanma olasılığı da o kadar fazla olacaktır ve rimeliniz son derece yapay duracaktır.

Sıra geldi allığa. Allık yüzdeki yükselti ve alçaltıları belirgin hale getirerek hem yüz hatlarınızı belirgin hale getirir, hem de elmacık kemiklerinizi vurgulayarak yüzünüze daha alımlı bir ifade kazandırır. Yüzünüze uygun bir allık fırçasını pembe yahut şeftali tonlarında bir allığa batırıp, üfleyerek fazlasını aldıktan sonra, allığı elmacık kemiklerinizin üzerine yumuşak bir hareketle uygulayın.

Makyajınızdaki son adım ise ruj olmalıdır. Tercihen allığınızla aynı tonlarda bir ruju çok dışarı taşırmadan ve ince bir kat halinde dudaklarınıza uygulayın.

İşte sade makyajınızla güne başlamaya ve hayatın içine karışmaya hazırsınız. Bu makyajla hem boya küpüne girmiş gibi abartılı bir görünüme bürünmeyecek, hem de güne taze, canlı ve dinamik bir çehreyle başlayacaksınız. En ideal makyaj yok gibi olan makyajdır unutmayın.

Doğal Ve Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Doğal Ve Sade Makyaj Teknikleri, Günlük Sade Makyaj Yapımı 4

Sade Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Sade Göz Makyajı Teknikleri Nelerdir?

Sade makyaj teknikleri içinde göz makyajı önemli bir yer teşkil eder; zira yüzde ilk göze çarpan yer gözlerdir. Gözleri iri, göz yapısı güzel olan kadınlar göz makyajına fazla zaman ayırmak istemezler. Göz makyajının sade olması yüze hem daha genç, hem de daha masum bir ifade kazandırır.

Göz makyajında gözleri daha iri göstermek için üst kirpik diplerinize ince bir hat halinde kahverengi bir kalem çekebilirsiniz.

Göz kapaklarınıza ise doğal tonlarda bir kahverengi far tercih edebilirsiniz. Dağıtma işlemini fırçayla yapabilirsiniz.

Kirpiklerinize muhakkak rimel sürmelisiniz. Rimel son dokunuştur ve makyajınızı mükemmel biçimde tamamlar. Rimeli sürerken kirpik diplerinize taşırmamalı, kirpiklerin birbirine yapışmasını önlemeli ve bir kat hafif kuruduktan sonra ikinci katı dikkatlice sürmelisiniz.

Doğal Ve Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Doğal Ve Sade Makyaj Teknikleri, Günlük Sade Makyaj Yapımı 5

Tüm bu adımları takip ettiğinizde sade göz makyajınızı tamamlamış olursunuz.

Sade Makyaj Modelleri

Sade makyaj modellerini uygularken dudaklarda ve gözlerde hafif dokunuşlar, doğal renk tonları ve hatları keskince belirlenmiş, hafif geçişler kullanılmalıdır. Dudaklarda lip gloslar, şefaff yahut hafif renkli parlatıcılar, natürel ve nüde tonlar kullanılmalı; kalın çekilmiş eyelineerlar, yoğun kullanılmış göz altı aydınlatıcıları, bolca kullanılan maskaralar ve ten renginden daha açık yahut daha koyu fondöten ve pudralar, yüzü hem yorgun, hem farklı, hem de doğallıktan uzak gösterir.

Çok belirgin boyanmış kaşlar ve yüzün ifadesine gitmeyecek şekilde alınmış kaşlar da makyajı sadelikten uzaklaştırır. Her kaş modeli her yüze yakışmayacağı gibi, kalıcı makyajla boyanmış kaş kontürleri de çok koyu renklerde tercih edildiğinde yapay olduğunu belli eden ve sadelikten uzaklaştıran bir kimliğe bürünür. Seyrek olan kaşlar elbette doldurulabilir ama hem kaşın kendi doğal rengine, hem de tenin rengine uyacak bir kaş kalemi yahut kaş farıyla ve yumuşak dokunuşlarla yapılmalıdır.

Doğal Ve Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Doğal Ve Sade Makyaj Teknikleri, Günlük Sade Makyaj Yapımı 6

Sade makyaj yapımı hemen her yerde tercih edilebilir ve bir tarz haline getirilebilir. Düğün makyajınızı bile sade makyaj teknikleri ile yapabilirsiniz. Sade makyaj yapımı hem gözlerinizin rengini daha çok ortaya çıkarır, hem de bakışlarınıza genç ve taze bir anlam kazandırır. İncecik çekilmiş eyelineerlar, tenle uyumlu bronzerlar, hafifçe aydınlatılmış elmacık kemikleri, parlayan fresh ve şeffaf dudaklar, çehrenize her dem tze ve her dem enerji bir hava katacaktır.

Gözlerinizi biraz daha ön plana çıkarmak istediğinizde, dudaklarınızdaki dokunuşun olabildiğince sade olmasına dikkat etmelisiniz. Sade makyaj, hem gözlerin hem de dudakların aynı anda ortaya çıkarılmasını istemez. Gözlerinizi biraz daha belirgin hale getirdiyseniz, nüde tonlarında mat bir ruj yahut uçuk şeftali ya da pembe tonlarında bir lip gloss kullanabilirsiniz.

Eğer kırmızı ruj kullanmayı çok seviyor ve sade makyajla kırmızı ruju nasıl bağdaştıracağınızı düşünüyorsanız, yüzünüze hafif bir fondöten yahut BB krem ve onun da üzerine ince bir kat pudra uyguladıktan sonra, üst kirpik diplerinize çok ince bir eyelineer yahut kalem hattı çekebilir ve elmacık kemiklerinize de uçuk tonlarda ve belli belirsiz bir allık uygulayabilirsiniz.

Doğal Ve Sade Makyaj Nasıl Yapılır, Doğal Ve Sade Makyaj Teknikleri, Günlük Sade Makyaj Yapımı 1

Tabii ki ince bir kat uygulayacağınız rimeli de unutmadan. Kırmızı ruj, tüm yüzünüzde en göze çarpan yer olmalı. İşte size kırmızı rujla bile harika bir sade makyaj…

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/dogal-ve-sade-makyaj-nasil-yapilir-dogal-ve-sade-makyaj-teknikleri-gunluk-sade-makyaj-yapimi/