Düğün Makyajı

Düğün makyajı, kadınlar en özel günleri olan düğün merasimlerinde hem çok şık hem de çok güzel olmak isterler. Hem gelinlikleri güzel olmalı hem de makyajları kusursuz olmalıdır. Bunun için düğüne henüz aylar varken araştırmalar başlar.

Düğün Makyajı

Karar vermek hayli zordur zira her kadın düğün töreninde bir peri kızı kadar güzel olmak ister. Düğün makyajı nasıl yapılır, sade mi olur frapan mı iyidir, dikkat çekmeli mi yoksa neredeyse yokmuş gibi mi durmalı karar vermek zorlaşır.  Düğününde sade düğün makyajı tercih eden gelinler için genel makyaj ve düğün göz makyajı nasıl yapılmalıdır göz atmak isteyenler için işte detaylar…

Düğün makyajı denildiğinde son zamanlarda en çok konuşulan makyajlardan birisi de Neslihan Atagül düğün makyajıdır.

Düğün makyajı ünlü makyöz Gülüm Erzincan tarafından yapılan Neslihan Atagül oldukça sade bir makyaj tercih etmiş. Hatta normal zamanlarda kullandığı makyaja göre son derece doğal ve sade bir makyaj tercih etmiş.

Düğün Makyajı 2

Toprak tonları ağırlıklı buğulu bir göz makyajı ile şeftali alt tonlu nüde bir ruj tercih eden Neslihan Atagül’ün makyajında kullanılan ürünler ise oldukça iddialı markalara ait. Ama son derece doğal duran bir makyaj, gelinliğin sadeliğine de en çok yakışan bir çizgiyi yansıtıyor.

Sade düğün makyajı nasıl yapılır diyenle için işte en ana hatlarıyla düğün makyajı nasıl yapılırın yanıtı…

Sade makyaj için yüzde “yok gibi” duran makyaj da diyebiliriz. Önce iyi bir nemlendirici, ten rengiyle uyumlu bir fondöten, toprak tonlarda bir göz farı, eyeliner, rimel ve nüde tonlarda bir ruj. Ruj şeftali alt tonlu olabilir.

Düğün Makyajı 3

Eğer ciltte kapatılması gereken kusurlar ve gözaltlarında torba ve morluklar yoksa fondöten ve kapatıcı dahi kullanmaya gerek yoktur. Sade makyajda kalın bir eyeliner hattı kullanılabilir. Zira ne de olsa bu çok özel bir gündür ve makyaj sade de olsa eyelineri biraz abartmakta bir beis olmaz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/dugun-makyaji/