Düğün Topuz Modelleri

Düğün günleri, hem gelin hem de damat adayları için son derece büyük bir öneme sahip olsa da, söz konusu hazırlıklar olduğunda gelinlerin heyecanı çok daha büyük olmaktadır.

O gece herkesin büyük bir beğenisini alabilmek ve ileriki yıllarda fotoğraflarında güzel görünmek isteyen gelin adayları için, hazırlıkların eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerekmektedir. Bu sebeple de özellikle gelin saçlarının önemi bir hayli fazla olmaktadır.

Düğün Topuz Modelleri

Düğün topuz saç modelleri, her geçen sene daha da farklı haller almakta ve gelinlerin beğenisine sunulmaya da devam etmektedir. Bu kapsamda tercih edilecek olan saç modelinin, her türlü detaya da büyük bir uyum sağlaması gerekmektedir. Böylelikle gelinler kusursuz bir güzelliğe sahip olabilme olanağına sahip olabilmektedir.

Öncelikle kır düğünü yapacak olan çiftlerin kıyafetlerine ve saç modellerine de dikkat etmesi gerekmektedir. Bunun için ise daha romantik gelin saç modellerinin tercih edilmesi çok daha doğru bir tercih olacaktır. Bunun için ise su dalgası kadar iri buklelerin yapılması ve dağınık topuz yapılması, çok sayıda gelin adayı tarafından tercih edilmeye devam etmektedir.

Düğün Topuz Modelleri 2

Aynı zamanda bu kavram için birbirinden farklı örgü modelleri de bulunmaktadır. Bu gibi saç modellerinin yanı sıra aynı zamanda birçok çiçekten yapılmış olan aksesuar da bulunmaktadır. Bu aksesuar ile birlikte saç modellerinin kusursuz bir görünüme sahip olması başarılı bir şekilde sağlanabilmektedir.

Düğün Topuz Modelleri 3

Salon düğünlerinde ya da bu gibi herhangi bir kapalı alanda yapılacak olan düğünlerde ise daha çok klasik topuzlar tercih edilmektedir. Düz fön çekilerek yapılan sıkı topuzlar ya da prenses topuzu adı verilen topuzun kafanın üst kısmında bulunan topuzlar da, bu gibi mekânlarda düğün yapacak olan gelinler tarafından sıklıkla tercih edilmeye devam etmektedir.

Düğün Topuz Modelleri 4

Bu saç modelleri için ise daha çok taşlı olan saç aksesuarları ya da duvaklar tercih edilmektedir. Son yıllarda yapılan saç modellerinin yanı sıra bu saç modellerinde kullanılan saç aksesuarları da son derece yoğun bir ilgi görmeye devam etmektedir. Gelin adayları, bu gibi aksesuarları büyük bir keyif ile takmaya devam etmektedir.

Düğün Topuz Modelleri 5

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/dugun-topuz-modelleri/