Dukan Diyeti Atak Evresi

Birtakım aşamalardan oluşan Dukan diyetinin, her bir aşamasının farklı görevleri de bulunmaktadır. Dukan diyetinin ilk aşaması ise, diğer aşamalara nazaran daha zor olan atak evresidir. Dukan diyeti atak evresi kaç gün? Sorusuna karşılık olarak, Pierre Dukan tarafından hazırlanmış olan bu diyetin resmi internet sitesi üzerinden Dukan Diyet Testi bulunmaktadır. Kişiler bu diyet testinde kendilerinden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek, Dukan diyeti atak evresi hesaplama gerçekleştirilebilmektedir.

Diyetin ilk evresi olan atak evresi, kişilerin vücutlarını adeta şaşırtacak olan da bir evredir. Dukan diyeti atak evresi boyunca kişilerin yoğun bir şekilde protein tüketilmesi gerekmektedir. Tamamen protein beslenilmesi, kişilerin vücutlarında bulunan karbonhidratların kısa sürede yakılmasını da sağlamaktadır. Kişilerin 3 ile 5 gün gibi kısa bir süre boyunca uygulaması, Dukan diyeti atak evresi kaç kilo verilir? Sorusunu da beraberinde getirmektedir. Bu evrede, diğer evrelere nazaran çok daha hızlı bir şekilde kilo verilmektedir. Vücutta bulunan karbonhidratın ve fazla suyun atılması ile birlikte kişilerin kilo verme süreci başlamakta ve bu da kişileri adeta motive etmektedir.

Atak evresine başlamadan önce, kişilerin Dukan diyeti kitabını muhakkak temin etmesi gerekmektedir. Bu diyet hakkında çok daha kapsamlı ve doğru bilgilere ulaşabilmek için, kitabın dikkatli bir şekilde okunması gerekmektedir. Kişilerin kendi kafalarına göre başlamalarının kesinlikle mümkün olmadığı bu diyette, her bir evrenin ne kadar süreceği de oldukça önemlidir. Dukan diyeti evreleri, böylelikle çok daha doğru ve etkili bir şekilde uygulanabilmektedir.

Dukan Diyeti Atak Evresi Örnek Menü

3 ile 5 gün boyunca hangi besinlerin tüketilmesi gerektiğine ve bu besinleri nasıl yiyeceklerine karar veremeyen kişiler için, Dukan diyeti atak evresi diyet listesi hazırlanmıştır. Pierre Dukan tarafından verilen bu örnek listesinin yanı sıra, bu diyeti yapmış olan kişiler tarafından da bu tarz diyet listeleri sürekli olarak paylaşılmaya devam etmektedir.

Dukan Diyeti Atak Evresi Örnek Menü

Sabah, öğle ve akşam öğünlerinin yanı sıra ara öğünlerde de ne gibi besinlerin tüketileceği bu diyet listelerinde bulabilmek oldukça kolay olabilmektedir. Böylelikle kişiler herhangi bir sorun yaşamadan, en doğru şekilde Dukan diyeti atak evresini tamamlayabilme imkânına sahip olabilmektedir.

Dukan Diyeti Atak Evresi Tarifleri

Dukan diyeti boyunca sürekli aynı besinlerin tüketilmesi, kişilerin bir süre sonra bu diyetten sıkılmasına yol açabilmektedir. Bu sebeple de sürekli olarak farklı tarifler denenmektedir. Bu diyet boyunca kişilerin içerisinde bulundukları evreye göre farklı miktarlarda yulaf kepeği yemesi önerilmektedir. Aynı zamanda her sabah kahvaltıda yumurta yenmesi de, hem protein açısından zengin olması hem de tok tutma özelliğine sahip olması sebebi ile sıklıkla önerilmektedir. Dukan diyeti atak evresi listesi içerisinde farklı bir tarif olarak, jambonlu yumurta, hindi fümeli omlet gibi farklı tarifler denenebilmektedir. Bunun için ise, kişiler diledikleri kadar yumurta içerisine bu gibi farklı besinleri de ekleyebilir ve çırptıktan sonra yağsız tavada kendilerine omlet hazırlayabilirler.

Dukan Diyeti Atak Evresi Tarifleri

Dukan diyeti atak evresinde, kişilerin gün içerisinde 1,5 yemek kaşığı yulaf kepeği yemesine izin verilmektedir. Bu ölçü ile birbirinden farklı galeta, ekmek, ya da kek gibi tarifler de yapılabilmektedir. Bunun için hem Pierre Dukan resmi internet sitesi hem de internette yer alan çok sayıda web sitesini takip etmek yeterli olacaktır. Böylelikle kişiler kendileri için belirlenen atak evresi süresini, birbirinden farklı tatlar ile zenginleştirerek keyifli bir şekilde tamamlayabilme imkânına da sahip olabilmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/dukan-diyeti-atak-evresi/