Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf Noktaları

Geçmişten günümüze kadar gelen ve en çok popüler olan dumanlı göz makyajı uygulaması çok dikkatli olarak uygulanmalıdır. Dumanlı gözler çekici, karmaşık, gizemli bir görünüm verir. Gözlere dramatik bir görünüm verir. En fazla kullanılan makyaj stilidir. Ünlülerin makyajlarına dikkat edecek olursanız, özel gece ve kırmızı halıların da bir numaralı favorisidir. Her ne kadar zahmetli olarak görünse de bu makyajın yapımı aslında o kadar da zor ve zahmetli değil, aksine oldukça kolay bir iştir. Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır resimli anlatım ile daha pratik olur. Bu makyajın yapımı için özel olarak üretilmiş olan malzemeler bulunur. Kendinize dumanlı göz makyajı far seti edinerek, özel günlerinizde ve gecelerinizde harika görünebilirsiniz.

Dumanlı göz makyajı nasıl yapılır resimli anlatım aşamalarını aşağıda bulabilirsiniz.

  • Göz kapakları üzerine bir primer sürerek makyaja hazırlanılır. Böylelikle gün içerisinde göz kapaklarınızın yağlanarak farının bozulmasını da engellersiniz.
  • Nötr renkli bir göz farı göz kapağının tamamına sürülmelidir. Dumanlı göz makyajı uygulamasında eyeliner kullanılmamalıdır. Onun yerine kalem kullanabilirsiniz. Kalem oldukça idealdir. Kalem yerine bir o kadar yoğun dokulu farlardan da kullanarak yardım alabilirsiniz.
  • Üst kirpik diplerine göz kalemi çekilerek, bu çizginin tam orta kısmı biraz daha kalın tutulur.
  • Alt kirpik dipleri içinde bu tekrar edilmelidir. Daha sonra çizilen çizgi parmakla ya da aplikatör yardımı ile dağıtılarak dumanlı bir görünüm kazandırılır.
  • Göz kapaklarının dış köşeleri ile kaş kemiğinin hemen altına boylu boyunca koyu renkte bir far uygulanır. Tüm bunları yaparken orta boy ve yassı bir fırçadan yardım alabilirsiniz. Abartarak tüm gözünüze yaymamaya dikkat ediniz. Göz pınarlarınıza doğru ise hafif sürüşler gerçekleştiriniz.
  • Far sonrası temiz bir fırça yardımı ile göz farını dağıtınız.
  • Pırıltılı bir far yardımı ile göz kapaklarının tam ortasına, göz pınarlarınıza bir nokta koyun ve parmak yardımı ile hafifçe dağıtın.
  • Kullanmış olduğunuz kalem ile gözlerinizin içerisine de çizgi çekin. Sonradan kullanacağınız far ile alt kirpik diplerinizi tekrar boyayın.
  • İki kat maskara sürerek de makyajınızı tamamlayın.
  • Tüm bunlara zamanınız yoksa ve sadece yanınızda göz kaleminiz mevcut ise göz kaleminizi kullanmadan önce kapalı bir halde, sıcak suda 20 saniye kadar bekletiniz. Çıkarıp biraz soğumasını bekleyiniz. Sürülebilir sıcaklığa eriştiğiniz zaman da göz kapaklarının kirpik diplerine yakın olan kısımlarına, dağınık bir şekilde göz kalemi sürünüz. Alt kirpik dipleriniz için ise aynı işlemi yaptıktan sonra kalemin arkasındaki sünger ya da aplikatör yardımı ile makyajı dumanlı hale getiriniz. Daha koyu bir görünüm elde etmek istiyor iseniz de tüm bu işlemleri tekrarlamalısınız.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır Püf Noktaları 1

Dumanlı göz makyajı yaparken daha dolgun ve çekici gözler istiyorsanız, kirpik kıvırıcılar yardımı ile kirpiklerinizi sabitleyebilirsiniz. Kirpik kıvırıcılarınızı önce bir fön makinesi yardımıyla, hafifçe ısıtın ve bu işlemden sonra soğumasını beklemeden kirpiklerinize uygulayın. Kirpiklerinizin daha kolay sabitlendiğini göreceksiniz. Maskaranızın fırçasının dolgun olması da büyük önem taşır. Dolgun olan rimel kirpiklerinize hacim verecek ve gözlerinizi ön plana çıkaracaktır. Dumanlı göz makyajı far seti içerisinde bulunan far renkleri genellikle yoğun renklerdir. Ten renginize göre bu setlerin farklı renklerinden edinebilir ve gün içerisinde bile kolayca uygulayabilirsiniz. Bu makyaj uygulamasını yapabilmek çok zamanınızı alıyorsa yada yapamıyorsanız, bir uzmana yaptırabilirsiniz. Dumanlı göz makyajında önemli olan gözlerinize sürdüğünüz kalemi dağıtmanızdır. Bu makyaj siyah kalemle yapılabildiği gibi mavi, lacivert ve kahverengi göz kalemleri ile de yapılabilir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/dumanli-goz-makyaji-nasil-yapilir-puf-noktalari/