Düşük Nasıl Olur?

Kadınlar duruma göre belirli bir gebelik durumları yaşamak istemezler. Kadınların bu tercihlerine göre gebelikten kısa yoldan kurtulmak için düşük yaptığı bilinmektedir.  Bilerek yapılan bu düşük ilkel bir şekilde yapılmaması gerekmektedir.

Günümüzde teknolojinin sağlamış olduğu durumlara bağlı olarak sağlık sektörü de son derece gelişmiştir. Sağlık sektörünün bu denli gelişmesine bağlı olarak gebelikte düşük nasıl olur diye araştırmalar daha fazla artmaktadır.

Düşük Nasıl Olur? 1

Düşük durumuna göre belirli düşük çeşitlerinin bulunduğu bilinmektedir. Bunlardan bazıları şunlardır;

Düşük tehdidi tam olarak hamileliğin ilk dönemlerinde kanamaya yol açmaktadır. Bu durum tam olarak düşüğe yol açmakla beraber açmama gibi bir durumda söz konusudur. Düşük kanaması nasıl olur gibi bir düşünceye bu durum yanıt olmaktadır.

Kaçınılmaz düşük ise dölyatağının boynunu açılmasından kaynaklanarak düşük durumunun başlamasına neden olur.

Tamamlanmamış veya eksik olan düşük durumunda tam olarak hamileliğin devam edildiği bilinmektedir. Bu duruma tam olarak ise dölyatağı içerisindeki oluşumların hiçbir şekilde dışarı atılmadığı bilinmektedir. Bunlara sonuç olarak dölyatağının tam olarak büyümesinin durması ile sonuçlanır.

Düşük belirtileri nasıl olur gibi bir soru aklınıza takıldıysa sizlere detaylı bir şekilde anlatım yapacağız. Düşük belirtilerinin başlıca durumu dölyatağının kapalı olması gereken durumda ve kanamaya dair bir durumun olmaması gerekmektedir. Bu durumların aksi halinde düşük belirtisi ortaya çıkar.

Düşük Nasıl Olur? 2

Böyle bir durum söz konusu olduğunda hiçbir tedaviye yanıt verilmez. Doktora gittiğinizde doktor size tam olarak dinlenmeniz gerektiğini belirtecektir.

Böyle bir durumdan sonra kanamanın durması söz konusu olacaktır. Kanama durduğu anda her şeyin normal bir hal alıp almadığını denemek için sizi ultrasona sokacaktır. Kanamanın tam olarak durmasından hemen sonra çalışan bir insansanız en az 3 gün kadar daha dinlenmeniz gerekmektedir.

Düşüğün belirtileri arasında doktorunuza hızlı bir şekilde başvurmanız gereken durumlar bulunmaktadır. Bunlar;

Karnınızın tam olarak orta alt kısmının kramp gibi durumlar ile birlikte kanamaların söz konusu olmasıdır.

Kanama gibi bir durum söz konusu olmasa dahi ağrının tam olarak bir günden daha fazla sürmesi tedirginlik gibi bir durum yaratacaktır. Ayrıca bu ağrıların çok şiddetli bir hal alması halinde acilen doktora gitmeniz gerekmektedir.

Düşük Nasıl Olur? 3

Kanama gibi bir durumun adet kanaması kadar çok olması yine doktora başvurmanız gereken bir durumdur. Açık renkli bir akıntının gelmesinin 3 ile 4 gün kadar sürmesine bağlı olarak doktora acilen gözükmeniz gerekmektedir.

Doktordan ayrı olarak acil servise hızlı bir şekilde başvurmanız gerekenlerde söz konusudur. Bunlar;

Daha önce yine bir düşük vakası yaşadıysanız, yine aynı şekilde kanama gibi durumları yaşarsanız acil servise başvurmanız gerekmektedir. Buna bağlı durumlar olarak kanama ya da kramplarda söz konusudur.

Çamaşırlarınızda tam olarak gri, pembemsi ya da beyaz bir parçacıklar var ise acil servise hızlı bir şekilde gitmeniz gerekmektedir. Acil servise gittiğiniz taktirde doktor sizden parçacıkların bir kap yardımıyla saklanması isteyecektir. Bu parçacıkları daha sonra kendi doktorunuza gösterebilirsiniz. Bu duruma bağlı olarak düşük ihtimalinin olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Tamamlanmış olan bir düşük olacağı gibi tamamlanmamış olan bir düşükte bu durumlarda söz konusudur.

Düşük Nasıl Olur? 4

Düşük bebek nasıl olur gibi bir soru aklınıza takılıyorsa cevabı son derece net olacaktır. Düşük bebek her gebelik haftasına göre değişim göstermektedir. Yasal olarak ülkemizde 10.gebelik haftasına kadar kürtajın serbest olmasına bağlı olarak, 10 haftalık bir düşük bebek sizlere adet kanaması gibi bir durum yaratacaktır. Genel olarak 5 haftalık iken düşükler gerçekleşmektedir.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/dusuk-nasil-olur/