Egzama İlaçları

Egzama ilaçları, Kaşıntılı deri hastalıkları telaffuz edildiğinde ilk sırada sayılabilecek bir rahatsızlık olan egzama, derinin iç ve dış faktörlere verdiği cevap ve gösterdiği hassasiyet olarak adlandırılabilir. Bazı ilaç ve özellikle kremlerin yardımıyla ciltteki tahriş ve problemleri ortadan kaldırmak ve cildi eski sağlığına kavuşturmak mümkün olabilmektedir.

Hangi egzama türüne hangi egzama kreminin kullanılması gerektiğini bilmek gerekir ki, bunun inisiyatifi de hekimdedir.

Egzama İlaçları 1

Egzama tedavisi ilaçları oldukça fazladır. Egzama tedavi ilaçları hekimin yazdığı reçete ile alınır ve kullanılırsa fayda sağlar. Herkesin kendi kafasına göre alacağı ilaçlar fayda yerine kalıcı zararlar sağlayabilecek kadar risk taşır.

Peki egzama ilaçları nelerdir, hangi egzama tipine hangi ilaç uygundur bir bakalım

Egzama İlaçları İsimleri

Mecitefendi aynısefa kremi: Bitkisel bir ilaçtır, içeriğinde kimyasal bulunmamaktadır. Temiz cilde uygulanmalıdır.

Ardıç katran özlü krem: Bitkisel içerikli bir kremdir. Tahrişli bölgeye uygulandığında iyi netice verir. Günde iki kez kullanılması yeterlidir. Kimyasal madde içermez ve bir başka deri problemi olan sedef hastalığında da kullanılmaktadır.

Eumovate Krem: Hekim önerisiyle ve hekim kontrolü altında kullanılması gereken bir egzama kremidir. Egzama haricinde böcek ısırıkları ve pişik durumlarında da kullanılabilmektedir. Hekim önerisiyle günde 4 kere kullanılan Eumovate krem, zaman içinde dozu azaltılarak kullanılır. Yüze asla sürülmemelidir.

Egzama İlaçları İsimleri

Dermovate Krem: Hekim onayı olmadan asla kullanılmaması gereken kremlerden birisidir. Ciltte oluşan kızarıklık ve tahrişler için oldukça faydalı sonuçlar verir. Yan etki olarak kıllanma yapabilmektedir.

Sudocrem:  Sudocrem sivilce tedavisinde de önerilen bir kremdir ve egzama, güneş yanığı gibi ciltte problem meydana getiren şikayetlerin iyileşmesinde oldukça etkilidir. Sert ve kıvamlı bir yapısı olan Sodocrem, akşamları yatarken kullanılır ve ciltteki kızarıklıkları da ortadan kaldırır.

Bu saydığımız kremlerin haricinde; Bepanthen plus krem, Advantan krem,  Hipokort, Dermatop, Ketoral  da yine egzama tedavisinde kullanılan kremler olarak telaffuz edilebilir.

Egzama İlaçları İsimleri 1

Saç derisi egzama ilaçları da yine hekim tarafından önerildiği takdirde saç derisine uygulanarak tedavi sağlarlar. Ketoral şampuan, Sebamed, Prozinc Salicade Saç Derisi Bakım Şampuanı ilk akla gelenlerdir.

Reçeteye yazılacak bu ve muadili egzama ilaçlarını kullanarak gerekli tedavi sürecini destekleyebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/egzama-ilaclari/