Ekmek Makinesinde Tam Buğday Ekmeği

Sofraların baş tacı saygı duyulan emeğin sembolü olarak ta geçen ekmek artık market, cafe, fırın ya da bakkallardan almaktan ziyade evde yapımız trend bir hal almıştır. Bu işin kolay yapılması için günümüzde ekmek makinasında ekmek yapımı konusu dikkatleri üzerine çekmiştir.

Ekmek yapma makinesinde ekmek nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı için önder marka sinbo ekmek makinesi tarifleri yazılarına bakılabilir. Ekmek yapma makinasında ekmek yapımı için gerekli olanlar;

Malzemeler

  • Yarım kilo tam buğday unu
  • 1,5 su bardağı su
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 paket kuru maya
  • 2 yemek kaşığı ayçiçek yağı

Ekmek yapma makinasında ekmek yapılışı

  1. Ekmek tarifleri makine için önce hamur yoğurma alanını temiz tutuyoruz.
  2. Ekmek makinesinde ekmek yapımı oldukça kolaydır. Ekmek makinesinde ekmek yapmak için ilk sinbo ekmek yapma tarifi uygulanır. Ekmek makinesi ekmek tarifi öncesi tüm malzemeler hazır edilir. Makine haznesine 500 gr tam buğday un elenerek dökülür.
  3. Ekmek yapma makinesi ekmek tarifi püf noktası un elenerek döküldükten sonra eklenecek su ekmeğinizin daha iyi kabarması için sıcak yaz günlerinde soğuk su, soğuk kış günlerinde ise ılık su kullanılmasıdır. Mevsime göre unun içine suyumuzu ekliyoruz bir paket kuru mayayı da içine atıyoruz.
  4. Ekmek makinesinde ekmek nasıl yapılır sorusu şekillenmeye başlar. Sinbo ekmek yapma makinesi tarifleri arasında bu püf nokta mutlaka uygulanmalıdır. Pişirme basic ekmek programını seçerek ekmeği pişirmeye başlayınız. Ekmek makinesinde ekmek tarifi artık sofraların konuşulan başlıca konusu olmuştur.
  5. Hazırlanan karışıma 1 çay kaşığı tuz ve 2 yemek kaşığı ay çiçek yağı da eklenir. Ekmek makinesi tarifleri pişimi sonlanması için makina mutlak ama mutlaka 3 saatlik programa ayarlanması gerekmektedir. Saat dolunca ekmeğiniz servise hazırdır. Oldukça pratik ve kolay olan ekmek makinası ekmek tarifi herkesin zevkle yapacağı şekildedir. Afiyet olsun.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/ekmek-makinesinde-tam-bugday-ekmegi/