Eldiven Çeşitleri

Eldiven Çeşitleri
Bazı tamamlayıcı kıyafetlerin ve aksesuarların modası hiç geçmez. Hem ihtiyaca cevap veren hem de estetik ve süs amaçlı kullanılan bu örgeler, yüzyıllar geçse de çekmecelerdeki ve dolaplardaki yerlerini asla yitirmezler. Kimi dönemlerde moda trendlerinin içinde ön plana çıkarak, kimi dönemlerde ise daha sessiz ve sakin bir duruşla geri planda kalarak; ama mütemadiyen devam eden bir varlık gösterirler.

eldiven-çeşitleri1

Eldivenler de işte hiç kesintiye uğramayan bir serüvenin en demirbaş parçalarıdır.

Yeni doğmuş bir bebeğin, bir masal ülkesi prensesinin, beyaz tüllerin içindeki bir gelinin, bir büyükannenin, modern bir şehirli kadının; kısacası her yaştan ve meslek grubundan kadının ellerini, bileklerini, hatta dirseklerini  süsleyen eldivenler, en sevilerek kullanılan aksesuarlar arasında yer almaya devam edecek.

Eldiven çeşitleri deyince son derece uçsuz bucaksız bir alan akla gelir. Deri, örgü, keçe,  güderi, saten, ipek, keten, yün, boncuk ve hayal gücünü zorlayacak nice malzemeden üretilen eldivenler, bir de şekil, form, renk, desen ve tarz olarak da çeşitlendiğinde, ortaya çok zengin ve keyifli bir repertuar çıkıyor.

Elleri sadece kış aylarında ayazdan ve rüzgardan  korumak, kartopu oynarken parmakların morarmasını ve donmasını engellemek için değil; baharda ve yaz mevsiminde de daha ince ve serin tutan kumaşlarla üretilmiş, parmaksız, ince, zarif ve aksesuar amaçlı eldivenler de kullanıyoruz.

Stilinize uygun eldivenler ve Eldiven çeşitler
Eldiven seçiminde yaş, meslek, zevkler, mevsimler, ortam ve çevre etken rol oynuyor. Her kadının kendi stiline uyan bir eldiven tipi muhakkak ki vardır.

Dirseklere kadar uzayanlar mı, araları deri detaylı örgü olanlar mı, bilekte biten dar kesim eldivenler mi, yoksa daha bol, salaş kocaman olanları mı, deriden yapılmış feminen modeller mi, yoksa kesik parmaklı daha marjinal tercihler mi?

Sizin stiliniz hangisi?

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/eldiven-cesitleri/