Eldivenle Tüy Nasıl Alınır

Eldivenle Tüy Nasıl Alınır, kadınlar asırlar boyu istenmeyen tüylerden kurtulmanın yollarını aramış durmuşlar. O dönemlerde teknoloji ve sanayinin henüz varlık göstermediği ve kozmetik alanındaki üretimlerin tamamen doğal ve ev yapımı olduğu düşünüldüğünde, doğadaki bitki, besin ve doğal materyalleri kullanarak elde ettikleri karışımlar sayesinde bu kadınsal sorunla baş etmeye çalışmışlar. Mısır’ın, şöhreti asla sönmeyecek olan ecesi Kleopatra’nın, günümüzdeki ağdaya benzeyen şekerli bir karışım kullandığı bilgisi bugüne kadar ulaşıyor. 21. asırda gelişen pek çok şeyin arasında kozmetik sanayisi de var ve tüylerden kurtulmanın çok çeşitli yolları mevcut. Hatta tüyleri geri dönüşsüz olarak maziye gömen lazer epilasyon ve buna benzer teknikleri düşünürsek, bu tüyler artık eziyet veremeyecek kadar zararsız hale geldiler.

Eldivenle Tuy Nasil Alinir

Ancak çeşitli sebeplerden dolayı lazer epilasyon ve buna benzer kalıcı tüy gideren yöntemleri kullanmak istemeyenler, geçici çözüm getiren tüy alma yöntemlerinden birisini mutlaka kullanmak durumunda kalıyor. Tüy dökücü kremler, tıraş bıçakları, ağda, epilasyon cihazları dışında tüy almak için bir yöntem daha var.Eldivenle tüy almak. Evet yanlış duymadınız, pek çok yerde kullanılan ameliyat eldiveni, tüy alma işleminde de işinize yarayabilir.  Tüyleri eldivenle alma işlemini gözünüzde canlandırdığınızda, vereceği acıdan dolayı belki ürkütücü gelebilir ama kılların kökünden koparılmasını sağlayan bir yöntem olduğu için uzun süreli temizlik ve pürüzsüzlük sağlar.

Eldivenle tüy almak şekerle yapılmış ağda ile tüy almak gibidir. Tüyleri eldivenle alma yönteminde tüyler köklerden koptuğu için, kıl kökleri zaman içinde iyice zayıflar. Ancak vaktiniz kısıtlıysa tüyleri eldivenle alma yöntemi siz pek uygun olmayabilir; zira ağdaya göre daha uzun süren bir işlemdir.

Öncelikle tüylerin alınacağı bölgenin kuru ve temiz olması gerekir. Islak bölgedeki tüyleri, kolayca almak zordur.

Eldivenle tüy alma yöntemi oldukça basittir. Önce tüyleri alacağınız bölgeye bebek pudrası sürün. Bu, canınızın çok fazla yanmaması için bir önlemdir. Daha sonra elinize ameliyat eldiveni giyerek tüyleri çekerek kopartın. Böyle söylenince, son derece ıstırap verici bir yöntemmiş gibi algılayabilirsiniz ama bir müddet sonra kılları çektiğiniz bölgede uyuşma meydana geleceğinden, bundan sonrası gayet hızlı ve kolay ilerliyor. Tek çekişte 4-5 adet kılın koptuğunu göreceksiniz. Bölgede hiç tüy kalmayana kadar işleme devam edin. Dikkat edilmesi gereken husus, tüylerin çıkış yönünde çekilmesi gerektiğidir.

Ameliyat eldiveni ile tüy alma yönteminde acı hissedilmesi doğaldır; ancak bu geçici bir durumdur. Tüylerin alındığı bölgeyi işlem sonrasında soğuk su ile temizlemek ve nemlendirici bir kremle son dokunuşu yapmak iyi olacaktır.

Daha hızlı ilerleyen ve daha az acı veren yöntemler varken neden tüyleri eldivenle alma şıkkını tercih edeyim diyorsanız hemen söyleyelim; tüyleri eldivenle çektiğinizde sadece oradaki tüyler elinize gelecektir. Epilasyon aletleri ve ağdayla yapılan işlemler ise tüm deri yüzeyine temas ettiğinden gözeneklerin genişlemesine sebep olmaktadır.

Eldivenle Tuy Almak Azaltir mi

Düzenli ve istikrarlı şekilde eldivenle tüy almak, kıl köklerinin gitgide zayıflamasına ve zamanla tamamen kurumasına sebep olmaktadır. Hem ağda işleminde kaynaklanacak deri sarkmaları ve gözenek genişlemesinin önüne geçmiş, hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Eldivenle tüy alma yöntemi bilinen herhangi bir yan etki yahut olumsuz neticeye sebebiyet vermez. Bilakis son derece pratik ve zararsız bir yöntemdir.

Tüyleri eldivenle alma işleminden sonra, kılları aldığınız bölgeye limon suyu ve bebek pudrası karıştırıp sürerseniz, kılların daha geç çıktığını göreceksiniz. Ancak limon suyu ve pudra karışımını akşam saatlerinde sürmeye veya sürdükten hemen sonra güneşe çıkmamaya özen gösterin. Ayrıca bu işlemden sonra bölgenin cilt renginde beyazlama olduğunu da fark edebilirsiniz.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/eldivenle-tuy-nasil-alinir/