Elma Şekeri Yapılışı

Elma Şekeri Tarifi İçin Gerekli Malzemeler

 • 4 adet tatlı elma
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 4 yemek kaşığı su
 • Çay kaşığının ucu ile kırmızı gıda boyası
 • 2 adet çöp şiş
 • Elma Şekerinin Yapılışı

  1- Kolay elma şekeri tarifi için öncelikle tüm malzemeleri hazırlayın.

  2- Evde elma şekeri yapımı için elmaları iyice yıkayın ve kurulayın. Saplarını çıkartın.

  3- Şişleri ortadan ikiye bölüp elmaların saplarını çıkarttığınız yerlere geçirin.

  4- Elma şekeri nasıl yapılır? Elma sekeri yaparken elmalar hazırlandıktan sonra bir kabın içerisine şeker, su ve gıda boyasını koyun. 15 dakika kadar bu üç malzemeyi ocakta kaynatın.

  Elma Şekeri Yapılışı

  5- Elma şekeri yapımı tarifi hazır oldu mu olmadı mı diye düşünmenize gerek kalmadan basit bir yöntemle bunu anlayabilirsiniz. Soğuk suyun içerisine kaynayan malzemenizi damlatın. Eğer malzeme suyun içerisinde dağılıyorsa elma şekeri tarifi kaynamaya devam etmelidir. Eğer dağılmıyorsa evde şeker yapımı tamamlanmış demektir. Malzemenizi ocaktan alabilirsiniz.

  6- Elma şekeri nasıl yapılır Oktay Usta ? Gıda boyası ile hazırladığınız şekeriniz sıcakken çöp şişlere geçirdiğiniz elmaları bu şekerin içerisine batırın. Elmanın tamamen şeker ile kaplanmasını sağlayın. Daha sonra servis tabaklarınıza çöp şişli kısımları yukarıda kalacak şekilde elma şekerlerinizi dizin. Elma şekerlerinin soğumasını bekleyin.

  7- Elma sekeri yapımı şekere ile kapladığınız elmaların soğumasıyla son bulacak. Soğuyan elma şekerlerinizi servis edebilirsiniz.

  8- Bu tarif özellikle çocuklar tarafından büyük bir ilgi görmektedir. Pratik olan tarif aynı zamanda doğum günü partileri gibi günler için de idealdir.

  9- Evde elma şekeri yaparken ölçülerinizi evinizdeki elma adedine göre azaltabilir ya da çoğaltabilirsiniz.

  Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/elma-sekeri-yapilisi/