Elma Sirkesi Maskesi

Cilt lekeleri için elma sirkesi maskesi çok uzun yıllardır pek çok kadın tarafından tercih edilen güzellik bakım kürlerindendir. Elma sirkesinin özellikle organik ve filtreden geçirilmemiş olan sirke olması durumunda cilt için pek çok faydası olduğu bilinir.

Elma Sirkesi Maskesi

Elma sirkesi küründe kullanılacak olan sirkenin en temel özelliği; kir ve yağ gibi nedenler yüzünden tıkanan ve nefes alması zorlaşan cildin gözeneklerini yeniden açması ve eski canlılığını ona geri kazandırmasıdır. Elma sirkesi maskesi kullananların yorumlarına bakıldığında bu kürün doğru şekilde uygulandığı takdirde gerçekten de başarılı sonuçlar alınmasına katkı sağladığı görülmektedir.

Sadece cilt bakımı amacıyla değil, güneş nedeni ile cilt yüzeyinde çeşitli bölgelerde meydana gelen güneş lekeleri konusunda da etkili tedavi yöntemlerinden birisi olan elma sirkesi maskesi kolay uygulanabilir olması ile de birçok kişi tarafından sık sık kullanılır.

Elma sirkesi maskesi ile cilt yüzeyinde meydana gelen sivilce problemleri en az seviyeye indirilebilir. Sadece sivilceleri değil, sivilce izlerini de oldukça etkin bir şekilde temizlemesi ile bilinen elma sirkesi bu nedenle kozmetik alanında pek çok ünlü markanın ürünlerinde tercih ettiği içerikler arasında ilk sıralarda gelir.

Her gece yatmadan önce ufak bir pamuğa sürülüp sonrasında sorunlu cilt bölgesine uygulanabilecek olan sirke, kısa bir süre sonra cilt yüzeyinde gözle görülür iyileşmeler elde edilebilmesine olanak verir.

Elma Sirkesi Maskesi Nasıl Yapılır?

Elma sirkesinin en faydalı kullanım şekillerinden birisi olan elma sirkesi maskesi, düzenli şekilde uygulandığı takdirde gerçekten de kısa sürede etkilerini göstermeye başlar. Elma sirkesi maskesinin tarifi için birden fazla seçenek olmakla birlikte en çok tercih edilenlerinden birisinin yumurtalı elma sirkesi maskesi olduğu söylenebilir.

Elma Sirkesi Maskesi Nasıl Yapılır?

Yumurtalı elma sirkesi maskesinde gerekli olan malzemeler 1 ya da 2 çay kaşığı kadar elma sirkesi, 1 adet limonun suyu ve 2 orta boy yumurtadır. Tarifin hazırlanışı için öncelikle bir kap içerisine kırılan 2 orta boy yumurtanın akları ile sarı kısımları birbirinden ayrılır.

Daha sonra 1 limonun suyu taze taze sıkılarak yumurtaların ak olan kısımları ile birlikte çırpılır. Homojen bir karışım haline gelen limon suyu ve yumurta akı karışımının üstüne çay kaşığı yardımı ile elma sirkesi eklenir ve karışımın üstü tamamen köpürünceye kadar hızlı şekilde karıştırılır.

Sonrasında ılık su ile temizlenen cilde hazırlanan bu karışım yumuşak parmak hareketleri ile masaj yaparak yedirilir. Göz ve ağız çevresine karışımın sürülmemesine dikkat edilmelidir. Sürme işlemi tamamen bittikten sonra yaklaşık 15 dakika boyunca beklenmelidir. Daha sonra ise yine ılık su yardımı ile maske ciltten temizlenmelidir. Dileyen kişiler yumurtalı elma sirkesi maskesinin bekleme süresini 1 saate kadar uzatabilir ve çok daha etkili sonuçlar alabilir.

Elma Sirkesi Maskesi Nasıl Yapılır? 1

Ancak maskenin cilt yüzeyinde bekleme süresi uzadıkça içerisindeki yumurta nedeni ile cilde yapışacağı ve zaman geçtikçe daha zor temizlenir bir hale geleceği unutulmamalıdır. Maskenin ciltten temizleme aşamaları tamamlandıktan sonra ise doğal bir nemlendirici krem ile cilt yüzeyine masaj yapılarak işlem tamamlanmalıdır.

Yumurtalı elma sirkesi maskesi sayesinde cilt yüzeyinde tıkanmış olan tüm gözenekler kolaylıkla açılabilir ve cildin eskiden olduğu gibi nefes alması sağlanabilir. Bu maske ayrıca büyümüş olan cilt gözeneklerini küçülterek cildin dışarıdan gelebilecek olan yağ, toz ve kire karşı çok daha dirençli bir hale gelebilmesine olanak verir.

Sivilce oluşumunu engellemek isteyenler bu maskeyi günlük olarak ciltlerinde uygularsa yaklaşık 2 hafta içerisinde tamamen temiz ve doğal bir cilt yüzeyine sahip olabilirler.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/elma-sirkesi-maskesi/