Emzirme Atleti

Emzirme atleti, yeni doğum yapmış bir kadının hayatındaki en özel anlardan birisi de emzirme anlarıdır. Bebekle anne arasındaki bağın oluşmasında büyük rolü olan emzirme işlemi, bebeğin sadece karnının doymasını değil, aynı zamanda bağışıklık sisteminin de güçlenmesini sağlayacaktır.

Emzirme Atleti 2

Emzirirken emzirme işlemini daha kolay yapmaya yardımcı olan malzeme ve aparatlar vardır. Bunlardan birisi de emzirme atletidir. Emzirme atleti bebek emziren annelerin kullandığı bir iç giyim ürünüdür. Bu atlet anneye nerede olursa olsun emzirme kolaylığı sağlar. Emzirme atletinin göğüs bölgesinde sütyen bulunur. Geri kalan kısımlarsa düz penyeden ve pamuk karışımından oluşur.

Basit bir tasarımı olan bu atletler anneler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Her emzirme sırasında atlet ve sütyen çıkarıp yeniden giyme derdiyle uğraşmaktansa, emzirme atleti sayesinde atletten sadece meme ucunu çıkararak emzirme işlemi yapılabilmektedir.

Emzirme atleti kullananlar her istedikleri anda sadece emzirme işlemi yapacağı meme ucunu dışarı çıkartarak emzirebilme şansına sahiptir.

Emzirme atletinde kullanılan kumaşlarda, kumaş doğrudan göğüsle temas ettiğinden antialerjik kumaşlar kullanılmaktadır.

Emzirme atletlerinin sütyen kısımları göğsü sıkmayacak şekilde tasarlanmıştır. Dar sütyen kullanan annelerde süt bezlerinin tıkandığı ve anne sütünü azalttığı bilinmektedir.

Emzirme Atleti

Bebefox emzirme atleti emzirme atletleri içinde bilinen markalardan birisidir. Bebeği rahat bir şekilde emzirmek için tasarlanmıştır. Kolayca açılan klipsleri sayesinde çamaşırı çıkarmadan bebeğin kolayca emzirilmesini sağlar. %100 pamuk ve esnek yapıdaki penyeden üretilmiştir.

Korseli emzirme atleti ile de karın bölgesinin toparlanması ve daha derli toplu bir görünüm elde edilmesi sağlanır.

Destekli emzirme atleti de hem emzirme işleminin daha kolay yapılmasını sağlarken, hem de göğüslerin toparlanmasını ve daha derli toplu durmasını sağlar.

Kaynak: http://www.pufnoktalari.net/emzirme-atleti/